turysta246

Gospodarstwo rolne vs. urząd pracy

Polecane posty

turysta246    0

Witam!

Czy osoba posiadająca gospodarstwo rolne powyżej 1 ha może się zarejestrować w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna?

Czy musi podpisać umowę dzierżawy i dopiero wtedy może się zarejestrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Witam!

Czy osoba posiadająca gospodarstwo rolne powyżej 1 ha może się zarejestrować w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna?

Czy musi podpisać umowę dzierżawy i dopiero wtedy może się zarejestrować?

Możesz się zarejestrować jako bezrobotny jeżeli powierzchnia nie przekracza 2 hektarów przeliczeniowych ale i tak będziesz płacić KRUS Jeżeli powierzchnia przekracza 2 hektary przeliczeniowe to możesz się zarejestrować jako "osoba poszukująca pracy" Jeśli zależy ci na jakichś szkoleniach czy stażach to nie ma chyba znaczenia czy jesteś zarejestrowany jako bezrobotny czy poszukujący pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turysta246    0

Możesz się zarejestrować jako bezrobotny jeżeli powierzchnia nie przekracza 2 hektarów przeliczeniowych ale i tak będziesz płacić KRUS Jeżeli powierzchnia przekracza 2 hektary przeliczeniowe to możesz się zarejestrować jako "osoba poszukująca pracy" Jeśli zależy ci na jakichś szkoleniach czy stażach to nie ma chyba znaczenia czy jesteś zarejestrowany jako bezrobotny czy poszukujący pracy

Ale jak posiadam powierzchnie powyżej 2 ha przeliczeniowych i oddam to na podstawie umowy w dzierżawę to chyba będę mógł się zarejestrować jako bezrobotny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ale jak posiadam powierzchnie powyżej 2 ha przeliczeniowych i oddam to na podstawie umowy w dzierżawę to chyba będę mógł się zarejestrować jako bezrobotny?

Raczej nie - ale najlepiej się dopytaj w Urzędzie Pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qomar    0

nie będziesz mógł - musisz sprzedać albo przepisać na kogoś - według polskiego prawa nawet jeśli wydzierżawisz to nadal pozostajesz właścicielem - sprawdzone i potwierdzone na własnym doświadczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

Powiedzcie jak wygląda to z drugiej strony:

Chcę złożyć wniosek do ARiMR od dopłaty na siebie. Nie jestem właścicielem pól ani nie mam żadnej spisanej dzierżawy. Czy będę mógł pozostać bezrobotnym zarejestrowanym w Urzędzie Pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Nie ma takiej możliwości.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez radas
      Witam jestem Nowy na tym Mega fajnym forum od kilku lat jeżdze do wujka Pomagać mu w 100hektarowy gospodarstwie !! Mega podoba mi się ta praca !! mam 18 lat i Marzy mi się Własne gospodarstwo !! ale niemam pojecia jak mogę zacząc realizować swoje mażenie !! czy w ogóle mam jakieś szanse ?? z kąd wziąć kase Itp. ?? POzdrawiam wszystkich !
    • Przez Gregor55
      Gospodarstwo rybackie 1
      w zachodniej Ukrainie. Gospodarstwo znajduje się ekologicznie czystej strefie między trzema znanymi uzdrowiskami: Truskawec (http://pl.wikipedia.org/wiki/Truskawiec_(miasto) ), Morszyn (http://en.wikipedia.org/wiki/Morshyn) , Sławsko (http://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82awsko_(Ukraina) ).
      Gospodarstwo znajduje się na terenie malowniczej doliny u podnóża Karpat, przy trasie prowadzącej do głównych ośrodków turystycznych w Karpatach.
      Gospodarstwo jest o powierzchni ponad 350 ha lustra wody, 100 ha ziemi przyległej, zbudowane jest na zasadzie kaskadowej, ponad 2000 m2 budynków technicznych, możliwość rozbudowy.
      Stawy są zasilanie przez trzy górskie rzeki. Czystość wody pozwala na hodowlę raków. Powierzchnię stawów można zwiekszyć.
      Gospodarstwo działające. Stan prawny SPÓŁKA AKCYJNA. Do kupna przeznaczono 90% akcji. 10% należy do pracowników i jest rozdrobniona, ale i je można wykupić. Cena 400 t $. Cena nie jest ostateczną.
      POZOSTAŁE MATERIAŁY NA EMAIL.
















      GOSPODARSTWO RYBACKIE 2
      Opłacalna hodowla ryb w Żytomierzu, miasto Rużin.
      powierzchnia lustra wody wynosi 50 hektarów.
      - głębokość - 1,8 m.

      Gospodarstwo posiada pomieszczenie mieszkalne (działka przyległa do domu - 1 hektar.), Mobilna przyczepa (dyżurka), pomieszczenie gospodarcze, transport wodny, wyławiacz do ryb itp.

      Długoterminowa dzierżawa ziemi.
      Są absolutnie wszystkie zezwolenia i dokumenty.

      GOSPODARSTWO RYBACKIE 3
      Pilnie! Sprzedawany jest unikaln e gospodarstwo rybackie: hodowla pstrąga znajdująca się na 9 hektarach ziemi, z doskonałym systemem komunikacji wodnej, bieżącą wodą, zdolnością do hodowli zarówno narybku, jak i ryb. Jedną z opcji jest hodowla pstrągów, która z łatwością może zostać przekształcona w amatorskie centrum rybołówstwa, w 11 oddzielnych stawkach połączonych hydraulicznym systemem zaopatrzenia w wodę. Przepływa woda: od górskich potoków i górskiej rzeki, przechodząc obok hodowli pstrąga i żywi świerzą czystą wodą. Hodowla pstrągów znajduje się w najpiękniejszym miejscu regionu Iwano-Frankowskiego, wokół hodowli pstrągów znajdują się pasma górskie z lasami iglastymi. Cena do negocjacji..











      GOSPODARSTWO RYBACKIE 4
      Na sprzedaż firma produkująca jesiotra i kawior. Zdolność produkcji wynosi 100 ton jesiotra rocznie lub 5-7 ton czarnego kawioru.
      Kategorie przedsiębiorstwa: Produkcja żywności, Hodowla ryb, przetwórstwo ryb.
      Adres: Chernovitskaya obl.
      Powierzchnia zakłady: 2 486 m²
      Własność prywatna. Działka wynosi 0,7 ha. 
      Zakład ma dwie linie technologiczne, jest możliwość dostawić dwie kolejne. Każda jednostka składa się z basenów rybnych wyposażonych w automatyczny system karmienia ryb, dozowników paszy, system typu float, system natleniania wody, mechaniczne, filtry odwróconej osmozy, biofiltra, podgrzewacz wody dezynfekcja, zespół pomp, system rur automatyki, urządzeń dozujących, aeratory, wymienniki ciepła, hydrocyklony.

      Linie są wyposażone w zapasowy system potrzymywania wszystkich funkcji w przypadku czasowej awarii sieci inżynieryjnych, laboratorium, kotłownia, źródła ciepła i zasilacza awaryjnego, lodówek i zamrażarek, wentylacja, sprężarki wysokiego i niskiego ciśnienia, system uzdatniania wody. +

      Przyczyną sprzedaży jest brak porozumienia między partnerami.
      Wartość 375 000$















    • Przez johny1993
      znacie jakies gospodarstwa o powierzchni 1000+?
    • Przez Hools
      Witam, 
      Stoję przed trudnym wyborem. Mam okazję przejąć gospodarstwo ok 20ha znajdujące się na Lubelszczyźnie przy samej granicy z Ukrainą, głównie 1 klasa gleby. Aktualnie właścicielem jest mój wujek, jakbym się zdecydował on mnie wszystkiego nauczy i w trakcie poszedłbym na studia na kierunek rolnictwo (zaocznie). Całe gospodarstwo zaczyna się już rozpadać, są na nim podstawowe maszyny plus dwa ciągniki (ursus i zetor) ale są już w bardzo słabym stanie. Całe dzieciństwo spędziłem na tej wsi i jak tego nie przejmę to pójdzie na sprzedaż a szkoda to tak poprostu sprzedać. Tu zaczyna się mój dylemat ponieważ czytając niektóre komentarze to rolnictwo się już nie opłaca i ciężko wiązać koniec z końcem szczególnie przy takich hektarach. Jakieś oponie?
    • Przez Adaskooo96
      Witam wiem ze moge zasmiecac forum ale chce dowiedziec sie szczegółowo lub zlapal 'kontakt' z osoba obcykana w tych sprawach a forum od tego jest i mam nadzirje ze panowie pomozecie Zaczynając , chce ubiegać sie o jakies dotacje z uni (mr czy cis takiego) lecz jestem naprwde ciemny z tych spraw i chciałbym by ktos mi to wyjasnil czy sa jakieś szanse progi i wgl co do mnie mieszkam w woj. opolskim powierzchnia pola mała bo 3 hektary ale wszystko pod warzywa (plus jakies dzierzawy co roku ) . szkola rolnicza technikum z kazdymi egzaminami plus jakies tam szkolenia . teraz pytanie jak wyglada sprawa mr i czy sa jakies dotacje na male gospodarstwa gdy chciałbym wybudowac np chlodnie nie chodzi mi o maszyny a glownie o budynki . oczywiscie wszystko przepisane bylo by na mnie gdyz gospodarstwo posiada ferme drobiu a to nie przynosi efektu w starciu z Unia ... pozdrawiam ✌🏽
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj