Skocz do zawartości
RycerzNocy

Automatyczny napęd w mtz 82 z 96r.

Polecane posty

RycerzNocy    0

Mam pytanie czy posiadacie w swoich mtz-etach napęd zapałczany automatycznie bo w moim z 96 roku tak jakby go nie było albo coś nawaliło. Napęd mogę wyłączyć albo włączyć na stałe i nic poza tym podejrzewam ze jest uszkodzony tryb w przystawce przy skrzyni ale nie jestem pewien dodam ze funkcja przejścia na automat bardzo by mi se przydała:)

seweryn20    582

Podnieś przednie prawe koło do góry. Kręć nim do tyłu i włączaj pomalutku napęd. Jak zablokuje koło to zobacz czy kręci się do przodu. Jeśli kręci się do przodu a nie kręci do tyłu to jest to tzw. automatyczne załączanie. Jeśli nie kręci się w żadną stronę to napęd stały. A to znaczy że albo nie ma w twoim opcji automatycznej bo są takie przystawki albo zepsute jest sprzęgło jednokierunkowe. Do rozebrania przystawka.

Wiadomość z agroFakt.pl

adamkon    15

Pierwsze słyszę, żeby w MTZ-ach z tych lat był automatyczny napęd. Jak się to włącza? Bo może w swoim mam tylko nie o tym nie wiem :)

RycerzNocy    0

według mnie funkcja automatyczna nie działa albo jej niema mam to sprawdzone w pracy w polu i żeby ją zrobić co muszę zrobić

seweryn20    582

Napisałem ci jak sprawdzić czy działa. jeśli nie to albo jest zepsuta a wtedy przystawka do odkręcenia, albo jej nie ma a jeśli chcesz mieć to też przystawka do odkręcenia, katalog części do reki i tyle.

RycerzNocy    0

no dobra sprawdziłem i sytuacja wygląda tak ze napęd automatyczny jest tylko ze przepuszcza jak się lekko pokręci to koło się zatrzyma a jak użyje więcej siły to pości

seweryn20    582

Odepnij to cięgno i sama dźwignią znajdź dokładnie to miejsce. Ale możliwe że wałki sprzęgła jednokierunkowego są wyrobione. Trzeba kupić zestaw naprawczy pod warunkiem że tylko wałki są wyrobione.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Daniel43
      Witam. Mam problem ze swoim agrotronem konkretnie z przednim napędem. Chodzi o to, że jak ma lekko (śnieg, błoto) działa dobrze, ale na twardym podłożu przód nie kręci tylko sam tył tak jak by chciał ale nie może. Nie wiem czy coś z prądem, hydrauliką czy czymś innym?? A i również blokada nie załącza na wszystkie 4 koła. Proszę o pomoc.
    • Przez Bartek2997
      Witam czy ktoś wie jak wyeliminować luz na piaście z przodu? I czy ktoś ma jakieś zdjęcia lub rysunek techniczny jak wygląda przednia zwolnica w środku,bo szukałem w googlach i nie znalazłem
    • Przez iroo10
      Witam. Mam problem w jd 6830 nie rozłącza się przedni napęd, ani nie wyłącza się blokada. Nie świeci też kontrolka od napędu i blokady. Przyczyna gdzieś w elektryce, jakieś połączenie?
    • Przez demo15
      Witam.
      Mam następujące pytanie, otóż czy ktoś spotkał się z przerobieniem napędu motowidła z łańcucha na pas klinowy?

Pozdrawiam
    • Przez DumBass
      witam ,mam takie pytanie czy w JCB 525-58 z 1996 roku jest w jakiś sposób rozłączany napęd na jazdę po utwardzonej drodze?