Polecane posty

Runder    16

Witam ;)

 

Zakładam ten temat ponieważ ostatnio po poważnej awarii mojej wysłużonej piły spalinowej postanowiłem kupić piłę elektryczną. Zastanawiam się jaki kupić przedłużacz ponieważ mój stary do kosiarki jest chyba zbyt słaby i piła może się grzać. Chodzi mi o przedłużacz około 30 metrów. Piła będzie miała około 2000 W. Przedłużacze w gospodarstwie to podstawa wiec czekam na opinie. I czy naprawde mocne przedłużacze są tak drogie ???


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Co do przedłużaczy to jak dla mnie najlepiej wychodzi ten który zrobię sam z pojedynczych elementów. Chyba w każdym mieście są hurtownie elektryczne tam zobacz powinieneś coś znaleźć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Najlepszy to jest własny wyrób :) Gruby kabel, wtyczka, gniazdo i po problemie :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przedłużacze to nie podstawa tylko druciarstwo. Zresztą można je stosować tylko do długości 25m, powyżej tylko instalacje stałe. Co do tego konkretnego przypadku, to przy tej odległości minimalny przekrój to 2,5 mm2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk255    1

ja mam jakiś stary przedłużacz 30m trzy żyłowy gdzie jedna żyłka ma 1,5 do 2 mm przekroju i diaks 2500W chodzi pod obciążeniem bez problemu i ani przedłużacz ani diaks się nie grzeje to jest jakaś samoróbka mojego dziadka a jak kopiłem sobie drugi 15m w składzie budowlanym żeby miec mniej zwijania to jak ciąłem profil zamknięty o przekroju kwadratowym 5.5cm to tylko dymek z niego poszedł i korki wywaliło i tyle było z przedłużacza ze go wywaliłem a więc pojedz do hurtowni elektrycznej powiedz im jaki kabel potrzebujesz i do czego i sobie sam zrób to go będziesz miał na lata :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

25m? Przecież można kupić 30m, 40m, 50m... i posiadają deklarację zgodności CE . http://www.kableskle...acze/13196.html

Można też kupić niebieską lampę błyskową ze wszystkimi homologacjami i deklaracjami, ale czy można ją używać na ciągniku zamiast pomarańczowej? To co można kupić w sklepie to jedno, a to co można legalnie używać to drugie.

 

 

@patryk255: W tyym Twoim przedłużaczu możesz mieć przewody albo 1,5mm2 albo 2,5mm2. Nie ma czegoś takiego, że masz w jednym kablu od 1,5 do 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Ja mam dwa przedłużacze zrobione samemu, jeden 10m, drugi 15m. Do ich budowy wykorzystałem:

- kabel w gumie 3*2,5mm

- wtyczkę http://allegro.pl/wtyczka-gumowa-wtyk-230v-bardzo-mocna-pce-i3460665205.html

- gniazdo http://allegro.pl/rozgaleznik-gumowy-trojnik-gniazdo-potrojne-pce-i3481171025.html


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przedłużacze to nie podstawa tylko druciarstwo.

 

Nie bardzo rozumiem słowo "druciarstwo" ?

 

Wiadomo ze niektórych rzeczy nie da się użytkować bez przedłużacza.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Druciarstwo w tym sensie, że czasami widzę u klientów podwórze 20x20 m, gdzieś tam jedno gniazdo i kilka przedłużaczy przechodzących we wszystkie strony przez całe podwórze, zamiast doprowadzenia zasilania do przeciwległego budynku. A w obrębie warsztatu to wiadomo, że się używa. Ja np. mam tak zrobione, że tam gdzie najczęściej używa się urządzeń zasilanych z sieci są gniazda i przedłużaczy nie muszę używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Fakt takie przypadki bywają, Ja w warsztacie zrobiłem gniazdko suwane (przedłużacz na lince stalowej przymocowany kółkami) i na terenie warsztatu nie potrzebuję żadnego dodatkowego przedłużacza do narzędzi, nic się pod nogami nie przewraca.

 

Kilka dni temu widziałem zasilanie betoniarki 3-fazowej gdzie na przewód zasilający składały się 2 przewody (2 żyły linka + 2 żyły drut).

A niektóre osoby faktycznie stan przedłużaczy mają opłakany, w wolnej chwili wykonam zdjęcie "prowizorki" wykonanej do zasilenia terenu budowy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

dodam do tematu od siebie , że przedłużacz jeśli jest konieczny to tylko gumowy a nie jakieś plastiki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Wstawiam zdjęcia wykonanej "prowizorki" jak i przelotek zrobionych na potrzeby budowy aby nikt nie kombinował z przyłączeniem.

Najgorzej oceniam stan instalacji elektrycznej u tynkarzy, ogólnie wszystko w stanie dostatecznym pomijając ich schemat połączeń gdzie zielono-żółty był na fazę !!!!!!!!.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/453257-prowizorka-wykonana-na-potrzeby-zasilania-budowy/

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/453256-przejsciowki-aby-nikt-na-budowie-nie-kombinowal-z-patyczkami/

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Druciarstwo w tym sensie, że czasami widzę u klientów podwórze 20x20 m, gdzieś tam jedno gniazdo i kilka przedłużaczy przechodzących we wszystkie strony przez całe podwórze...
też takie coś widuję. Raz gasiliśmy stodołę i kable po całym podwórku porozciągane i bądź tu mądry (odcieliśmy całe zasilanie dla naszego bezpieczeństwa).

Ja u siebie mam pod każdy z trzech budynków podciągniętą siłę. Łącznie 8 gniazd na ścianach (5 gniazd 16A na okrągłe i 3 x 32A na płaskie), pierniczę ciągać się z rozkładaniem i składaniem kabli mimo że max to chyba 7,5kW pobierane jest. Owszem mam stare, PRLowskie przedłużacze które wytrzymują sporo ;) jednak swoje ważą. Zresztą tak jak pisze Elektrotechnik staram się tam gdzie używam czegoś często mieć podciągnięte odpowiednie okablowanie na stałe niż się o nie potykać lub po nim jeździć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_b    0

A jakiego przekroju są przewody i jakie mają IP te marketowe Ospelowskie?

 

Nie mam pojęcia, ale już niejednokrotnie mi je polecano (mój wujek używa przedłużaczy bębnowych wyprodukowanych przez tą firmę i bardzo je sobie chwali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego idź do sklepu elektrycznego i kup sobie kabel o przekroju 2x2,5mm ( lub 3x2,5mm jak będziesz też podpinał sprzęt AGD i inne rzeczy potrzebujące uziemienia i mające wtyk z bolcem ) ,bo większy niema racji bytu na 230V a mniejszy nieporozumienie o ile chodzi o przedłużacze. Do tego kup wtyk i gniazdo gumowe wodoszczelne i masz przedłużacz prosty i rzetelny. A jak chcesz dopłacić bo uważasz, że nawijak warty kupna i potrzebny, to go dokup i będziesz wiedział co masz. Tylko wpierw zobacz czy dana ilość kabla się zmieści i w ogóle nawinie bo będzie grubszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Koledzy jaki przewód siłowy będzie w miarę do zasilania tylko i wyłącznie żmijki z silnikiem SH 90L-4 o mocy 1,5 kW

Długość to 100 m bo tyle mam od stodoły do budynku gospodarczego z którego biorę zasilanie. 

Interesuje mnie przewód 4 żyłowy raczej oponowy łatwy do zwijania na zwijaku tylko jaki przekrój będzie optymalnym rozwiązaniem?

Teraz też mam oponowy 4 żyłowy tylko gruby (nie znam przekroju) jest on bardzo stary bo cały już popękany kupiony jeszcze kiedyś przez dziadka i kiedyś był wykorzystywany do zasilania silnika 7,5 kW który chodził przy dmuchawie do siana, obecnie zasilam nim tylko żmijkę, ale muszę zmienić bo jak jest sucho to idzie a gdy zamoczy się roboty nie ma bo ciągle wywala to różnicówkę to zabezpieczenie...

I dla doradzających zastosowanie ziemnego i zakopanie na stałe to nie chcę dla tego że używany będzie dwa razy do roku przy rozładunku i potem załadunku zboża oraz może być wykorzystywany jeszcze w innym miejscu temu musi być przenośny  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
himen    10

Najlepiej pomarańczowy chiński a tak na poważnie to najlepiej kupić kabel 2.5mm. gniazdko wtyczke i po problemie.


Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez filp3090
      witam.
      mam pytanie na jakich obrotach silnika i mlocarni kosicie żyto a na jakich owies?
      z góry dzęki,
    • Przez pedro2
      Witam.
       
      Tak jak w temacie, mam zamiar budować oborę i nie wiem jak zrobić szambo. Kolega podsunął mi pomysł żeby murować ściany w ziemi z bloczka betonowego, do zaprawy dać plastyfikator i na koniec izolbet od środka i teraz pytanie czy przepisy na to pozwalają?? Czy jest ściśle określony sposób wykonania i materiały?? Najlepiej by było zrobić z betonu, ale jest z tym bardzo dużo roboty (szalowanie z dwóch stron)
      Czy może wkopać gotowe zbiorniki, albo kręgi??
      I jeszcze jedno pytanie jaka pojemność na 33-35 DJP?? 80 tyś wystarczy?? Obora będzie uwięziowa na płytkiej ściółce...
       
      Proszę o porady
    • Przez MarcinAG
      Cześć
       
      Jestem ciekaw jake części kleiliście i jakim klejem żeby nie kupować nowych?
    • Przez kamilo2277
      Na jakich obrotach młocarni w MF 187 kosić poszczególne zboża?
    • Przez spokofarmer
      witam temat był już poruszany ale nie dowiedziałem się wszystkiego wiec proszę o odpowiedzi : mam cielęta około 2/3  tygodni podaje im 3 razy dziennie preparat mlekozastępczy 1.5l na sztuke czyli wychodzi 4.5l dziennie na sztuke na litr wody daje około 125g preparatu . Jak juz napoję to podję im granulat z gniecionymi ziarnami kuku i owsem (i tu sie zastanawiam czy nie jedza tego za mło bo 3 razy dziennie i za każdym razem wyjedzą tylko garść a jeden to prawie nic nie ruszy) i teraz pytanie czy dobrze są karmione czy wszystko jest jak należy ? mam juz kupione siemię tylko nie wiem czy juz podawać no i kiedy zmieniac coś w dawkowaniu albo kiedy cos nowego dorzucić im do diety ? z góry dzięki za odpowiedzi ☺️
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj