mikad

Tabliczka znamionowa przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mikad    1134

Czy ktoś posiada oryginalną tabliczkę znamionową przy swojej przyczepie? Prosiłbym o zdjęcie takowej oczywiście z zamazanym numerem ramy. Stara się gdzieś urwała a przyczepa nie była rejestrowana od nowości więc nie mogę dorobić zastępczej. Teraz odnalazłem fakturę zakupu więc chcę ją zarejestrować ale bez tabliczki nie przejdzie przeglądu toteż muszę dorobić ale nie wiem jakie pola powinna zawierać. Przyczepa to Autosan D-46B ale jakby ktoś miał zdjęcie tabliczki D-47 czy innego autosana z lat osiemdziesiątych to byłbym wdzięczny.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak to nie przejdzie przeglądu bez tabliczki znamionowej? numer podwozia się liczy i pochodzenie, a nie to co jest na tabliczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

@MAT912 Spróbuj zrobić przegląd bez tabliczki, dostaniesz negatywny. Oczywiście mówię o legalnym przeglądzie bo nie mam znajomości na skp.

@bodzioman18 Będę bardzo wdzięczny jeżeli podeślesz jutro czytelną fotkę, w szczególności interesują mnie wartości mas oraz ogólny jej wygląd tak aby dorobiona była zgodna z oryginałem.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymek123    1

do wydziału komunikacji trzeba złożyć wniosek o dorobienie tabliczki znamionowej i na stacji kontroli pojazdów ci ją dorobią miałem tak ostatnio wniosek to pare złotych a tabliczka coś koło 40 zł bez tabliczki nie ma szans aby przyczepa przeszła przegląd


Witam Mam na imię Szymon posiadam gospodarstwo ale zajmuję się tym tylko czysto hobbistycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Tabliczkę zastępczą można dorobić do zarejestrowanego już pojazdu, moja przyczepa natomiast od nowości nie była rejestrowana bo nie było takiej potrzeby a w między czasie tabliczka poszła się przejść. Teraz ze względu na wiek pojazdu przed udaniem się do WK należy zrobić pierwszy przegląd którego nie przejdzie bez tabliczki.

Jeśli chodzi o dorobienie tabliczki zastępczej do zarejestrowanego pojazdu to też nie jest to teraz takie tanie jak kiedyś bo do wniosku który składasz do WK trzeba dołączyć badanie z SKP, oczywiście będzie negatywne ale i tak trzeba za nie zapłacić 60zł za rolniczą albo 160 jeżeli ma w dowodzie ciężarowa. Dopiero z tym do WK, 10zł opłaty za decyzję, na powtórnym badaniu 40zł za tabliczkę na SKP oraz 20 zł za usterkę. Taniej jest kupić w necie tabliczkę za 30 zł i nabić na niej co trzeba. Poza tym jak idziesz do WK i pytasz o takie sprawy jak tabliczka czy numery to od razu patrzą na Ciebie jak na oszusta, durna baba nie rozumie że tabliczka może się urwać jak jedziesz gdzieś po krzaczorach.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

kasa urzędu miasta i 10 zł opłaty skarbowej,

wydział komunikacji i wniosek o tabliczkę znamionową zastępczą "bo stara się zgubiła",

SKP i nabicie Tabliczki Znamionowej Zastępczej - koszt chyba 40 zł,

Okresowe Badanie Techniczne.

Tylko taka kolejność bo jak pojedziesz na SKP bez tabliczki to będzie jak piszesz, niestety nie masz racji co do TZ bo o nią możesz ubiegać się zanim udasz się na SKP i OBT z negatywnym wynikiem nie jest potrzebne.

 

 

Co do Twego przypadku to TZ masz np tutaj:

http://img19.allegro...74/3484787414_2

 

w tej aukcji:

http://allegro.pl/ta...3484787414.html

 

Poza tym pewnie będą potrzebowali danych do DR więc możesz za dodatkową opłatą (dodatkowe badanie techniczne-ustalenie danych) mieć komplet danych do DR. Równie dobrze wpiszą Ci je jak trafisz na kumatego pracownika Wydziału Komunikacji z katalogu ITS.

Popatrz zresztą tutaj:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/

Możesz sporo się dowiedzieć jak coś powinno wyglądać a nie jak to robią urzędnicy i diagności (ja tak jednego urzędnika nauczyłem robić coś czego mówił że się nie da zrobić).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

Widać każdy WK interpretuje przepisy jak chce. Dorabiałem tabliczki do dwóch przyczep i za każdym razem nie chcieli przyjąć wniosku bez potwierdzenia z SKP o jej braku czyli negatywnym badaniu.

Przewaliłem forum norcom ale nie znalazłem mojego przypadku więc może powiesz mi czy sama faktura plus badanie wystarczy do zarejestrowania bo dla nowych pojazdów wymagany jest wyciąg ze świadectwa homologacji a ja takiego nie posiadam. Zresztą w roku 1988 kiedy wystawiona została faktura zakupu nic takiego nie dawali po prostu szło się z fakturą do WK i rejestrowało.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@MAT912 Spróbuj zrobić przegląd bez tabliczki, dostaniesz negatywny. Oczywiście mówię o legalnym przeglądzie bo nie mam znajomości na skp.

 

Zawsze robię legalne przeglądy i akurat nikt mi jeszcze nie zaglądał na tabliczkę, chyba że u Ciebie jest jakiś nawiedzony diagnosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

@asharot Super tylko ja potrzebuję ciężar i ładowność dla D46 tak aby zgadzały się z tym co diagnosta zobaczy w katalogu jeżeli przyjdzie mu na to przypadkiem ochota.

@MAT912 Nie wiem jak jest u Ciebie ale u mnie są 4 stacje i na każdej sprawdzają tabliczki obojętnie czy jadę przyczepą, samochodem czy motorowerem. Poza tym lubię mieć wszystko w porządku.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Diagnosta to co zobaczy w katalogu, to to wpisze, a nie to co zobaczy na tabliczce, bo tabliczkę to możesz sobie kupić nową na Allegro i nabić co Ci się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

poczytaj co to jest pojazd nowy a używany a dopuszczony do ruchu ;)

Twoja przyczepa nie jest nowa bo używana jest wtedy jak minie 6 miesięcy od wystawienia faktury na Ciebie a to że jej nie zarejestrowałeś to inna bajka.

Poczytaj jeszcze dobrze różne tematy na tym forum, sporo się dowiesz co jest bardzo przydatne w rozmowie z urzędnikami W.Komunikacji.

 

Co do Twego tematu - urzędnicy będą Cię zbywać homologacjami itp choć to niepotrzebne, po prostu im się nie chce czytać interpretacji pewnych przepisów lub tkwią jeszcze w dawnym ustroju.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1134

No wlasnie zazadali do niej homologacji bo jest to pierwsza rejestrcja i teraz jestem w kropie bo zaklad ktory ja wyprodukowal byl panstwowy i juz nie istnieje. Poza tym kiedys nie dawali homologacji, poprostu szlo sie z faktura i rejestrowalo.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

zapodaj swoje pytanie na tym forum co podałem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Zajechało mi tu reklamą.
Wszystkie te tabliczki nie wiele mają wspólnego z oryginałem bo są grawerowane a nie malowane jak oryginał.Różnice widać gołym okiem.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Ale nie każdy widzi różnicę ;)

Oprócz grawerunku są różnice w personalizacji czyli jak co jest naniesione, drobne różnice na krawędziach-zakończenia. No i rodzaj podłoża jest inny. Kto wie jak wygląda oryginał to pozna.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomek3000    0

w mojej c 330 tez się zgubila i na stacji diagnostycznej dorobili

Edytowano przez ziomek3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

głupich tępych i nie znających tematu.

Gorzej jak dojdzie do wypadku i ktoś będzie chciał odszkodowanie z OC takiej cudacznej przyczepy a OC będzie z firmy "mamy tanie OC ale dymamy klientów jak trzeba wypłacić" bo wtedy opłaci im się obejrzeć przyczepę i stwierdzić że to inna przyczepa niż ta w dokumentach więc nie należy się OC ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sladan    325

Odświeżę temat: tabliczka znamionowa do przyczepy - może być teraz zamówiona gdzieś w internecie gotowa, czy trzeba przez wydział komunikacji załatwić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

legalnie i zgodnie z przepisami? Tylko stacja kontroli pojazdów po uzyskaniu decyzji z wydziału komunikacji.

A że widać już w ogłoszeniach 30sto letnie przyczepy z nowymi tabliczkami znamionowymi kupionymi na allegro za 50 zł to inna bajka.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MECHANIZATOR
      mam prośbę do posiadaczy kombajnów Bizon Z-056 "Super" i Z-058 "Rekord" o zrobienie fotek tabliczkom znamionowym i przesłanie tych fotek na mojego meila poza tym zaby podali jeszcze orginalny fabryczny kolor
       
      a osoby które nie mają możliwosci zrobienia i przesłania takich fotek proszę o podanie mi danych z tabliczek znamionowych (rok budowy, nr maszyny, kolor) z góry dziekuje wszystkim za pomoc
       
       
      fotki przesyłajcie na adres: bizonsuper@o2.pl
    • Przez zetorr7245
      Witam,
      Gdzie znajdują się tabliczki znamionowe w maszynie Belarus 925 ? Chce go kupić i mieć pewność, że z dokumentacją wszystko ok.
       
       
      W oglądanym pare dni temu traktorze jedna z tabliczek znajduje się z prawej strony na ramie, druga w kabinie z prawej strony, a z tyłu na zewnątrz kabiny są nity i nie wiem czy tam była tabliczka i została zdarta.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj