Zaloguj się, aby obserwować  
thor1984

Brony

Polecane posty

thor1984    685

Hej, mam "okazję" kupić 3 pełne komplety bron konnych trzypolowych w cenie złomu. Zastanawiam się czy miałoby sens zrobienie z tego bron do ciągnika i tylko wleczonych. Mam rurę długości około 12 m i jakieś stare kółka metalowe które przyspawałbym do tej rurki a do niej z kolei brony. Czy jest sens robić taki wynalazek do c - 360. Pola za dużo nie mam ale w równych kawałkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To zrób sobie lepiej zawieszane...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam miałem takie brony tylko zawieszane do ciągnika było ich 4 sztuki bo one zajmują tyle co zwykłe trzy . nadawały się tylko do ziemniaków . a ciągałem to c 330 ale te brony są stanowczo za lekkie do uprawy przed siewnej nawet na 6 klasie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Źle chłopy radzicie.

Istotnie - nie warto robić belki na 10 czy 12 metrów. Natomiast BARDZO warto zrobić 2 rzędy bron, po 4 sztuki. Na przednią belkę dać cięższe i z dłuższym zębem (ew. dociążyć) a na drugą lżejsze. Żeby to ładnie funkcjonowało to trzeba trochę się namyśleć i pokombinować, a i spawania jest trochę (chyba że masz starą ramę od kultywatora - świetna rzecz).

Trochę takie ustrojstwo robi traktorem jak jest podniesione (ramię razy siła), Piekielnie trza uważać na drodze jak się skręca (bo to-to długie jest ok.4 metry i "zamiata" przy skręcaniu). Ale jeśli ziemia jest przyzwoita, bez twardych brył robi pięknie (po siewie - miód).

Miałem takie coś - ale ze starości mi się połamało. Aha! - Nie skręcaj tym na uwrociach bo pourywasz szpaniery. Trzeba podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez stop
      Witam!
      Zainteresowały mnie takie brony http://allegro.pl/br...3436085768.html
      posiadają ramę, a nie zwykłą rurę tzw. barki co jest dużym plusem. Cena (1650zł z dostawą) jak na takie 5- polowe składane ręcznie z zębem 14 jest OK.

      Proszę posiadaczy bron z tej firmy o opinie jak jest z wytrzymałością, chodzi mi o ramę, łańcuszki, pola bron, farbę, zawiasy dosłownie wszystko co może się zużyć.
      Jakie są wasze zdania na ten temat http://img14.allegro...57/3436085768_1
      http://demarol.pl/in...76&Itemid=16��- na foto wygląda obiecująco
      Parametry: WZMOCNIONA RAMA PEŁNA SKŁADANA Z PROFILA 60x60 --- tylko jaką ma grubość ????????? Czy profil 60*60 to nie za mało? Można będzie taką ramą dociskać brony do ziemi?

      Kolejna sprawa to czy ząb 14 wystarczy do uprawy po orce na lessach II i III klasa bonitacyjna gleby ?

      PS. Może ktoś znajdzie alternatywę w tej cenie
      Jeśli obawiacie się otwartości publicznej wypowiedzi na forum to zawsze piszcie PW do mnie, jestem ciekaw opinii na temat tych bron.

      Proszę o rzeczowe odpowiedzi .

      Pozdrawiam

      :edit::
      Nikt nie posiada takich bron? Mam tylko jedna opinię na PW i jest wyraźnie negatywna. Widocznie nie chcecie się przyznać, że kupiliście taki złom. Nie będę robił więcej reklamy producentowi bo ten już nawet zwiększył cenę. :edit:



    • Przez benio1967
      Witam,gdzie moge kupić uszczelniacze do brony aktywnej 2,5m lely ,gdyz cieknie mi olej od dołu.
    • Przez Themarcinrolnik
      Witam serdecznie !
      Mam pytanie czy do brony talerzowej o wymiarach profilu ramy 60 X 60 mm wadze około 500 kg i szerokości 2,5 m można doczepić wał strunowy pojedynczy ( szer 2,5 m) bez obaw , że rama się będzie gięła ?
      Pozdrawiam
    • Przez wojtek918
      Witam
       
      Właśnie remontuję bronę wirnikową i na jednym kole zębatym i wałku wytarte są frezy. Koło ma 49 zęby zewnętrzne, średnicę zewnętrzną 255mm, iloś frezów wewnętrznych 22 średnicę w tychże frezach 45 mm (44,5mm) i wysokość koła 46 mm. Brona to Perugini. do tego potrzebuję jeszcze wałka. Jeśli ktoś z was posiada takie części to proszę o kontakt lub namiar na kogoś kto takie rzeczy może mieć.
    • Przez Rolnik1973
      Witam. Jak poszerzyć bronę talerzową z 2x8 na 2x9 talerzy. Czy dołożenie po talerzu na przednią oś talerz z lewej strony, a na tylnej osi z prawej strony załatwiła by sprawę. Talerzówka bomet, odwalająca na lewo.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj