Zaloguj się, aby obserwować  
michal135791

Ciekawy pomysł na obore dla byków .

Polecane posty

Tylnia i przednia ściana to drzwi .

Boczne ściany będą murowane , z pustaków .

W środku też może jakaś ściana wzdłuż żeby oddzielić od siebie kojce lewe i prawe :)

Obornik byłby usuwany wjeżdżając traktorem z turem do kojców .

Dawanie jedzenia było by poprzez odsuwanie drzwi i podjeżdżając paszowozem by się tą pasze dawało . Jeśli coś by było nie tak to zawsze widłami podrzucę .

Drzwi by były odsuwane .

 

 

Co myślicie o takim budynku na byki .

Z czego najlepiej zrobić drzwi żeby wyszło jak najtaniej , będzie możliwe ocieplenie tych drzwi i tu kolejne pytanie jakim materiałem to ocieplić?

 

beztytuuoasp1.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Bezsens i koszty - środek obory korytarz paszowy , po obu stronach kojce. Najlepsza opcja wg mnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Wystarczy dwoje drzwi na koncu po obu stronach , z boku mozna zrobić okólnik i byki wyganiac tam na czas wybierania parkietu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00Dawidek00    3

W miejsce drzwi wstawić opuszczaną kurtynę, zrobić kawałek korytarza tak ze 1,5m , drabinę paszową z rur co 70cm, przegrody miedzy kojcami wymurować do wyokości 1,2m dalej rury, z drugiej strony jakieś bramki i na zewnatrz korytarz przepędowy i jak kto woli do wybierania obornik ścielenia, sciany szczytowe ymurować do 2m a dalej z blachy, budynek na byki nie wymaga ocieplenia, dach z eurofali. Co do zamarzania ody to ryra od wody puszczona pod kojcami z możliwością obiegu, na czas zimy załączana pompka jak w C.O. Według mnie to byloby dobre rozwiązanie i nie aż tak drogie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

ja mam oborę dla byków i jałowek ze stodoły koszty jakie poniosłem to może 2 tys a w tej chwili mam w niej 29 sztuk obornik wybieram cyklopem i nie musze wyganiac bydła bo i tak nie miał bym gdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
00Dawidek00    3

Można i tak jak kolega ze starej stodoły przy nie dużej ilości sztuk, moje podpowiedzi są wzięte z mego projektu który czeka na zatwierdzenie, obora na 200szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

aha no na 200 sztuk to trzeba mieć chociaż 100 ha , ja mam 29 ha i wszystkiego bydła 59 sztuk w tym 25 krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogo to nie wyjdzie, ale rozwiązanie niewygodne dla ciebie i dla zwierząt. Lepiej postaw ściany z trzech stron, z czwartej skośna lub ew. zatrzaskowa (dość droga) drabina paszowa. Na zimę powyżej niej możesz zawieszać jakąś plandekę lub zamontować kurtyny. Jeśli masz miejsce to proponuję zrobić kojce o szerokości połowy szerokości budynku, 2 bramki zamiast bocznych przegród i będziesz mógł np. wywalając obornik zamknąć bydło na połowie kojca. Połowę kojca przy korycie zostaw bez ścielenia i wygarniesz min. raz w tygodniu, a drugie pół (legowisko) zagłęb 0,5 m i oszczędzisz nieco słomy. Oczywiście zamiast tego możesz jak koledzy proponują przygotować okólnik.


Sprzedam rozrzutnik obornika PTU 4t. Info na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może obora tylko że drewniana obita blachą ? Kopyta byków będą oddalone od desek o metr . Deski będę miał bo bede miał tartak to bedą . Blache to sie kupi taniej o kolegi który tym handluje i bedzie . Ta obora będzie uwięziowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szables
      Jakiej firmy polecacie mieszacz powietrza do obory i w jakich cenach się kształtują w zależności od firmy?
    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj