wojciechu

Amazone D7 -Za dużo wysiewa podczas próby kreconej

Polecane posty

Wojtek987    63

C360 jadę na 3 i to ma być szybko? Nie mam jeszcze solidnego sprzętu do uprawy a siewnik powinien siać dobrze nie zależnie od warunków! Takie rady nic nie wnoszą do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

rada kolegi wyżej jest jak najbardziej zasadna bo nierówna powierzchnia to dłuższa droga i więcej obrotów koła  ;)

na który ząbek masz ustawione denka ?  sieje na drugim ząbku  i nie ma takich problemów 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrugolek    14

C360 jadę na 3 i to ma być szybko? Nie mam jeszcze solidnego sprzętu do uprawy a siewnik powinien siać dobrze nie zależnie od warunków! Takie rady nic nie wnoszą do tematu.

Nie denerwuj się, wszyscy czasami mamy problemy z dobrą uprawą ziemi. W tym roku szczególnie, susza robi swoje. Ja na przykład szukałem w okolicy glebogryzarki żeby pożyczyć i rozwalić bryły, bo nawet ciężkim wałem nie dawałem rady. A siew w zbryloną ziemie nie ma sensu. Bo wschody nie ciekawe o oprysku na ziele nie wspominając. 

Edytowano przez mrugolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Przyłącze się do tematu
Mam taki sam problem z siewnikiem poznaniak 2,7m.
Sieje 200 kg na ha, na próbie po 19 obrotach wychodzi mi wszystko ok. Ale na polu siewnik sieje nawet o 7% więcej. Co robić, ręki opadają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Witam,

mam taki problem, że siewnik amazone d7 wysiewa zbyt dużo nasion niż podczas próby kręconej. Mam opony 4.00 x 16. Na próbie kręconej robię 16,5 obrotu. Szerokość siewnika 3m. Nie mam już żadnego pomysłu dlaczego tak jest. Waga dokładna. Przy kręceniu wysiewa a każdym razem taką samą ilość nasion (można powiedzieć, że z dokładnością do 1g). Dla przykładu podam, że nastawiłem jakieś 3,5kg rzepaku na hektar, a po zasianiu wyszło, że wysiałem ok 5,5kg na hektar. W zbożu to samo, Wykluczam usterkę siewnika bo za każdą próbą kręconą jest tyle samo na wadze.

 

Nie mam już pomysłów jak to naprawić, poradźcie :)

 

A tam nie powinno być coś około 20 obrotów koła??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioterss    0

Witam. Zakupiłem siewnik amzone d7 standard typ 250 19 redlic i pytanie jak zrobić próbę kręconą żeby wysiał np 200kg owsa na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Atari
      Witam, mam problem z montażem czujnika prędkości na koło ciągnika. Nie wiem ile zastosować magnesów. W instrukcji obsługi nie widziałem żadnej informacji na ten temat. 
      Chciałbym też wiedzieć jak później skalibrować sterownik.
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez jondir989
      Orientuje się ktoś ile kosztuje rozsiewacz Amazone ZA-M 1001 profis z komputerem amatron 3? 
    • Przez Jzfffthedeere
      Witam! Posiadam rozsiewacz nawozów AMAZONE ZA-M 1500. Mam problem z regulacją tarcz wysiewających, mianowicie trudno jest mi określić ich typ, a także znaleźć jakiekolwiek dane dot. regulacji znajdujących się na nich łopatek. Bylibyście w stanie pomóc? Z góry dzięki 
       
      Pozdrawiam!
    • Przez tworek05
      Mam problem z rozsiewaczem Amazone ZA-U 1501 rozsiewa za dużo na boki a za mało za tył traktora , talerze są białe, a łopatki o wymiarach 240na215 może wie ktoś dlaczego tak sieje?
    • Przez BELARUS820BX
      Witam wie ktoś jak ustawić siewnik amazone D4 typ 30 nie jest on mój tylko porzyczony i nwm jak ustawić to siewu owsa pomorze ktoś
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj