Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Misiaczek57

Claas Jaguar 860

Polecane posty

Misiaczek57    1

Witam

Chciałbym dowiedzieć gdzie znajduje się skrzynka z bezpiecznikami w owej sieczkarni .Jak tam się dostać?

Pozdrawiam

zyz1o    5

a nie przypadkiem pod wzkaznikami to sie zdejmuje i pod spodem wszystko jest caly komputer

lukasz2014    0

Witam

Sieczkarnia Claas Jaguar 860 rok 2000, przystawka kemper CHAMPION 4500, a problem to mianowicie taki że jak załączam maszynę ( bęben nożowy i całą resztę) prócz hedera to maszyna gaśnie tak jakby za szybko załączała. Czasami dodaje gazu żeby nie zgasła ale wtedy pas trochę dostaje mocno po piz.... , obroty jałowe to ok 1000-1100obr/min. Jest może jakaś regulacja tego załączania?? Czy coś innego by tak się nie działo?? Prosiłbym o pomoc.

Połączony

Edytowano przez MAT912

Wiadomość z agroFakt.pl

arturs860    0

wymien amortyzator hydrauliczny (ok 700 zl) taka kulka ktora znajduje sie obok sprzegla zalaczania sieczkarni

arturs860    0

wymienialem to juz w swoich dwóch maszynach .szukalem zamiennika ale nic nie znalałem. po wymianie startuje bardzo łagodnie. lepiej wymien to szybko bo możesz nabawic sobie wiecej klopotow. jezeli masz możliwość to przekręć sobie to z innej maszyny na próbę. wymiana trwa 1 minitę i bedziesz miał pewność.

lukasz2014    0

Jak dokładnie to się nazywa i czy kupowałeś oryginał czy zamiennik gdzieś w jakiś składnicach i jaki był tego koszt?

richtik    0

arturs860 ma racje to ten akumulator w katalogu to się nazywa zbiornik membranowy numer oryginału 00 0075 962 1 koszt ok 600 netto ale możesz włączać siekacz na raty przyciskasz przycisk i szybko wyłączasz i jak zacznie ruszać to włączasz na stałe ale lepiej ten ,,baniak,, wymienić (bardzo to odczuwa tarcza sprzęgłowa)

ps tylko przy zamawianiu upewnij się że to pasuje do twojej maszyny numer części podałem z jaguara 820 z 95r

Edytowano przez richtik

lukasz2014    0

Wczoraj został wymieniony ten akumulatorek, kosztował mnie 740zł w serwisie claasa, teraz czekam na możliwość sprawdzenia w polu. Mam jeszcze jedno pytanko odnośnie ostrzenia noży. Sieczkarnia ma automatyczne ostrzenie noży z kabiny, gdzie nie trzeba otwierać klapki nad bębnem robi to siłownik, jest jeszcze w kabinie potencjometr którym można ustawić ilość przejść kamienia. A problem polega na tym że kamień przechodzi tylko 2 razy i wyłącza się ostrzenie, nawet jak na potencjometrze ustawie 10 czy 20 przejść. Co może być tego przyczyną??

arturs860    0

uklad ostrzenia zlicza ilosc przejsci i chyba po 300 razach stwierdza ze kamien sie skonczyl i trzeba go przesunac i komputer zresetowac. poczytaj dokladnie w instrukcji, ale to raczej nie to.

Wedlug mnie kamien nie dochodzi do konca i tam jest taki czujnik ktory to wykrywa i nie daje sygnalu wiec komputer przerywa ostrzenie. Popatrz czy kamien dochodzac do lewej strony obraca sie o jeden ząbek

ja to mialem w swojej sieczkarni ale to wywaliłem bo byly takie problemy jak ty masz raz ostrzyło raz nie. teraz jak ostrze to widze czy jest dobrze ostrzy po iskrach

lukasz2014    0

No fakt kamień może się i kończy ok. 5-7 cm jest jeszcze w środku i to co wystaje do noży. arturs860 jak to przerobić żeby obejść to automatyczne ostrzenie?? Bo tak jak mówisz widzę to po iskrach z ostrzenia tylko dwa razy:( chodzi kamień.

arturs860    0

trzeba odłączyc silowniki otwierania klapy. nastepnie przy wlaczonym bebnie recznie otworzyc klape i pod prawym blotnikiem obok wtyczek jast taki maly przelacznik ktory wlacza ostrzałke. należy pamietać by kamien po dojscu do lewej strony przeskocyl o 1 zabek

lukasz2014    0

Witam

Odłączyłem siłownik tak jak mówiłeś i odciągnąłem klapkę ręcznie, chciałem załączyć tym przełącznikiem z błotnika ale ostrzałka nie poszła, załączałem z kabiny ale też chodziła tylko 2 razy i wracała na swoje miejsce. Co może być przyczyną że jak włączam maszynę to detektor metalu nie chce puścić wciągania, cofa do tyłu normalnie ale czerwona kontrolka nie gaśnie i nie można włączyć wciągania. Dodam że cheder został odczepiony wałki dokładnie przejrzane, później umyte myjką moduł przełożony z innej sieczkarni i dalej nic, nie chciała ruszyć wałków do wciągania. Tzw. wanna magnetyczna w walku też została sprawdzona i też sprawna.

arturs860    0

przyczyn moze byc wiele zaczniej od najprostszych. Czy masz wloczony bieg dlugosci sieczki, jak nie to nie zresetujesz detektora.(walki sie nie obracaja) sprawdz wtyczke na blotniki od detektora.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez xFarmeRx
      W zeszłym roku kupilem SAME z 1984r chcę wymienić olej w pompie podnośnika i w pompie wałka (są oddzielne) ale nie wiem jaki olej zalać czy ktoś może mi pomóc
      ??
    • Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez thomas015
      Witam, posiadam gospodarstwo rolne o powierzchni  50 ha ornego plus łąki a do tego 6 krów mlecznych. Dotychczas na gospodarstwie pracowały dwa ciągniki Renault 133.54 ( 123 Km) i Zetor 5211 (50 Km) teraz planuję zakupić trzeci ciągnik. Myślałem nad dwoma opcjami : 
      Claas Atos 220 ( 3 cylindry 76 Km) Lub Claas Elios 210 ( 4 cylindry 75 Km) chodzi mi o NOWY ciągnik - nie używka
      Nowy ciągnik pracowałby z ładowaczem czołowym, z prasą do beli, z siewnikiem do kukurydzy, podczas żniw w transporcie z przyczepami a także czasem z pługiem obrotowym.
      Teraz moje pytania:
      Który ciągnik wybrać?
      Który bardzie przyda się na moim gospodarstwie ?
      Jakie są ceny tych ciągników - nowych?
      I jakie ewentualnie inne maszyny polecacie do 80Km?
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    • Przez kamil5421
      Witam. Posiadam do sprzedania bardzo solidna kosiarkę bębnową Claas Corto 270 , szerokość robocza 2,7m , bardzo cicha, 4 talerze tnące na każdym po 3 noże , możliwość regulacji szerokości pokosu , składana hydrauliczne , w komplecie wałek , klucz do zmiany noży .
      Cena  7600 zł

• Przez sumek666
      Cześć . 
      Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 
      New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 
      Pozdrawiam
      Sumek