Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

Sunf    32

czym kolo podporowe w plugu ma isc rowno za kolem ciagnika czy pod skosem delikatnie? w ibis 120 bz delikatnie mnie sciaga w zaorane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Tylko po co mam dochodzić do wprawy (przy okazji tracić pieniądze) i robić poligon doświadczalny na polu skoro jest forum i mogę się zapytać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

Sunf to ustaw kółko żeby szło na prosto nie pod skosem , ramę masz za bardzo pod kątem  pewnie przestawioną w stronę niezaoranego , ciut przestaw na cięgiełkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristoffer    4

czym kolo podporowe w plugu ma isc rowno za kolem ciagnika czy pod skosem delikatnie? w ibis 120 bz delikatnie mnie sciaga w zaorane

Jeżeli cię ściąga w stronę orki to weź tył pługa przesuń na regulacji w stronę calizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Witam mam problem z Lemkenem 120 3 skibowym a mianowicie jest taka sytuacja że, pierwsza skiba z jednej strony bierze za dużo a z drugiej za mało jak reguluje to sytuacja z jedną się poprawia a z drugą pogarsza co może być nie tak? Pług nigdzie nie spawany nie widać żeby był krzywy. Pomorze ktoś ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Masz w nim ograniczniki obrotu? To znaczy śruby, które z obu stron wierzy regulują jak daleko ma się obrócić pług. Oś obrotu po obróceniu w każdą ze stron i zagłębieniu pługa jest zawsze na środku ciągnika? Wieszaki podnośnika są jednakowej długości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

ja patrzę na śrubę  rzymską (łącznik ) ,musi być w linii prosto między pługiem a traktorem , odbojniki jak kolega wyżej napisał muszą mieć taki sam nastaw po jednej i po drugiej stronie , ramiona podnośnika też muszą mieć jednakową długość pług ustawiony na środku łącznik w linii prostej między traktorem a pługiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

To jest obrotówka więc prawdopodobnie płozy na jednej i drugiej stronie są w podobnym stanie. Tak samo jak inne elementy robocze. Jednak orze inaczej. Jedynie pług może być krzywy lub źle ustawiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekgeo2    8

Elementy są w dobrym stanie pług też wygląda na prosty nigdzie nie ma odprysków lakieru ani spawów więc prosty w miarę jest. Dziś zauważyłem że bardzo mi go ściąga na prawą stronę.Dodam że jest dość sucho i bardzo nie chce wchodzić w ziemię pług czy to przez złe ustawienia?

Edytowano przez tomekgeo2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Niestety przez złe ustawienie piszesz że ściąga w prawo ,to przy obrotówce nic nie mówi ,albo w strone zaoranego albo calizny i to ze sciąga to złe ustawienie osiowości ,poczytaj temat to sam dojdziesz co jest nie tak ,jesli nie wchodzi w ziemie bo jest sucho trzeba go ustawić jak zagonowy (na ostra skibę ) ale to wiąze się z ponownym ustawieniem pierwszej skiby lub inna opcja w lemkenie to przestawienie każdej z słupic pod większym katem natarcia (śruby na słupicach na wysokości odkładni),to dużo pomaga 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John232017    1

Witam chciałbym powrócić do mojego tematu i podziękować wszystkim którzy starali się mi w jakikolwiek sposób pomóc i doradzić. Odnośnie pługa to ora na obie strony winą jest hydraulika w ciagniku która przed dwuma tygodniami miała kapitalny remont. Podczepiliśmy inny i też nie było ok dopiero poprzedni wlaściciel przyjechał i pokazał co trzeba zrobić żeby orał. I teraz pytanie czy po obrocie pługa i opuszczeniu na ziemie trzeab popuścić siłownik bo on tak nam pokazał i orze super na obie strony. Mi sie wydaje że tak nie powinno być ale nie wiem jak jest prawidłowo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Prawidłowo nie jest ,bo siłownik zawsze dobija do końca ,,jeśli go popuszczasz to znaczy że jest żle wyregulowany lub z samym pługiem jest coś nie tak.,ale jesli orze dobrze to ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

witam pisałem tu kiedyś o uatawieniu pługa 3 UG zagonowego. po wypoziomowaniu nadal nie przykrywa skiby pozostają niedokryte resztki. z tego co czytam lemiesze powinny dotykać całością ziemi a u mnie tylko czubki lemiesza dotykają po opuszczeniu go to źle?prucz wypoziomowania zapomniałem o czymś jeszcze? aha zurzyte lemiesze i brak piętki mogą mieć wpływ na niedokrywanie? czy to tylko kwestia złego ustawienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

tak gdy stoje na równym a u znajomego gdy byłem to miał tak ustawiony że lemiesze całe stały na ziemi wprawdzie to był 4 skibowy zagonowy ale zasada ta sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Lemiesze na równo mają być jak wjedziesz w bruzdę,a jeśli będą dziobem w dół to też się nic nie stanie.

Jak stoisz na równym i spojrzysz z tyło to pług ma być wyraźnie przekręcony w lewo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Panowie mam taki problem, nie dorzuca mi pierwszej skiby, opony 650, pług kverneland 5 skib ld100 . Obstawiam że to będą śruby zderzakowe, i wydaje mi się że muszę je wykręcić trochę żeby pług był bardziej otwarty? dobrze myślę? Pytam z tego względu, gdyż jedną śrubę da się kręcić a druga ani drgnie i nie chce jej szarpać na marne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jeśli jedna działa to zawsze możesz wyregulować wysokością ramion ciągnika , efekt ten sam tylko że pług po podniesieniu nie będzie  stal równo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

pług (ibis l 3+1 premium) nie przykrywa słomy dodam że orze ściernie na której była pocięta słoma, już ustawiałem pług na różne sposoby i nic nie pomaga. co sugerujecie żeby zmienić lub poprawić w ustawieniu pługa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj