Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

Może mi jakaś mądra powiedzieć co mam źle ustawionego w pługu obrotowym, że jedną stroną trzyma ładnie oś ciągnika, a drugą lekko ucieka w nie zaorane ? Punkt ciągu zmieniany kilkukrotnie bez efektu, przy głębszej orce to nie przeszkadza, ale na słabszych ziemiach i płytszej orce odkładnia nie dorzuca tak jak powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Witam podpinam się do tematu. Po obejrzeniu filmu wyciągnąłem wnioski:

1. w pługu obrotowym trzeba ustawić ograniczniki tak aby siłownik nie do końca się chował/rozsuwał (pług ma być poziomie tylko wtedy gdy ciągnik stoi w bruździe)

2. cięgna nie mogą być ustawione na ciasno (tak, że pług nie może się przesuwać na boki)?? czy właśnie o to chodzi, żeby nie mógł latać

 

Nie rozumiem o co chodzi z ustawieniem punktu ciągu (to jest inna nazwa regulacji szerokości pierwszej skiby??). I jeszcze jedno po co na tym filmie mierzyli rozstaw przedniej osi??

 

Przepraszam dla was może to jest oczywiste ale nigdy nie pytałem dokładnie ojca co i jak a "przygodę z orką" zacząłem stosunkowo niedawno.


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Witam. przepraszam, że post pod postem ale mam pytanie. Na naklejce w pługu jest napisany max rozstaw 1500mm a w ciągniku mam chyba 1600 czyli pługa nie będzie się dało dobrze wyregulować???


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak jeśli za szeroko ustawisz kąt to będzie zostawiał grzywki między skibami najlepiej jest jak 1cm lemiesza idzie w bruzdzie i wyreguluj go wdłużnie i poprzecznie i pochyl na lewa stronę oraz czuby lemiesza powinny być w jednej lini tak samo jak końce odkładnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Polecam jak ustawić pług żeby równo szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaaanonier    0

witam

mam pytanie odnośnie ustawienia pługa. Mianowicie, kupiłem w zeszłym roku pług zagonowy 5-cio skibowy. Problem pojawia się w momencie gdy chce go ustawic na łączniku centralnym aby pierwsza skiba nie szła za głęboko. Jak go ustawie, że pług idzie równo i gładko to pojawia sie owy problem bo jak go podnosze na końcu pola to ostatnia skiba zostaje w ziemi.

Musze wychodzic z ciągnika skręcać łącznik, ustawiać sie, rozkręcać łącznik. Strata czasu pieniedzy i ogólnie strasznie irytujące.

Orze c4011.

prosze o pomoc

 

pozdrawiam kaaanonier

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Łącznik centralny załóż w dolne otwory w ciągniku i górne w pługu lub skręć wrzeciona ramion podnośnika tak by wyżej się unosiły.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To też może pomóc.Próbuj, kombinuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Łącznik centralny załóż w dolne otwory w ciągniku i górne w pługu lub skręć wrzeciona ramion podnośnika tak by wyżej się unosiły.

Bardzo dobra propozycja.

Dodałbym jeszcze ustawienie podnośnika na siłową.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Spora część ciągników ma regulacje siłowa podnosnika ;) Bardzo przydatna szczególnie przy pługu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

poczytałem troche o tym, w c-360 gdzie to się włącza ? Tam koło dźwigni podnośnika jest taka wajszka mała, to jest to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grala13    7

Witam,czy koło podporowe może być na środku pługa ,czy powinno być na końcu???mam pług 3 skibowy (unia grudziądz 2 skibowy z 3 dospawaną,lecz kółko jest po staremu na 2 skibie,czy mam to jakiś wpływ na orke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

jak jest z tylu latwiej ustawic rowna glebokosc na kazdej skibie


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvasyl    0

Witam!

Mam pytanie odnośnie regulacji. Sprzęt, którym dysponuję to c360+3 skiby z Unii. Niby wszstko w porządku - pług nie ściąga ciągnika ani w lewo czy prawo, ale... Tak jakby pierwsza skiba nie "dorzucała" do ostatniej z poprzedniego przejazdu i jak wiadomo powstaje bruzdka i widać wszystkie przejazdy. Czytałem, próbowałem o czym tutaj pisano, ale nie udało mi sie tego wyeliminować. Może ktoś coś poradzi??

Edytowano przez vvasyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

regulacja szerokości pierwszej skiby.

Musisz pokkręcić korbą z lewej strony pługa tak, aby pierwszy korpus szedł bliżej prawej opony ciągnika = musisz przesunąć wierzyczkę pługa w lewo.

wszystkie kierunki patrząc od tyłu zestawu pług-maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Niekoniecznie musi isć pierwsza skiba bliżej opony. Będzie zabierało mniej ziemi i też będzie bruzda. Czy wszystkie skiby orzą na taką samą głebokość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

uznałem, że poziomowanie pługa jest wykonane prawidłowo..

ale faktycznie może być problem też w tym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

nie chce zakładać nowego tematu, więc napisze tu. W ciągniku jak chcę obrócić pług to pociągam za dźwignie od hydrauliki i jest taki rozdzielacz że jak siłownik dojdzie do końca to ona odbija, tylko problem jest taki że jak z tego korzystam to pług obróci się o 90 st w pozycji tak jakby transportowej i odbija wtedy dźwignie, więc chcąc obrócić normalnie pług muszę ją cały czas trzymać. Czy to tak ma być? bo wolałbym żeby się pług obrócił normalnie bez konieczności trzymanie dźwigni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

Hej Panowie jakie macie sposoby na zagłebianie pługa podczas suszy;) Byłem dzisiaj na polu chciałem zaorac pod pszenzyto ale jest tak twardo żę pług nie chce się zagłebać dojechałem do środka pola a tu tylko pierwsza skiba się lekko zagłebiła a reszta sunie po powierzchni;/ czy są jakieś sposoby zeby się zagłębiał może trzeba go jakos inaczej ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj