Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

pupek    1

Czy ktoś pomoże objaśnić ustawienie pługa niemeyer delta 2 lub wytlumaczy załaczoną grafike.

20210804_191402.jpg

Edytowano przez pupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Mam problem z kverneland 150b mianowicie koło zahacza przy obrocie o ziemie pług pracuje z NH T7.165S.

Ramiona podnośnika skręciłem to przy podnoszeniu połamałem rurki od łacznika hydraulicznego.

Co proponujecie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

A nie masz możliwości zapięcia łącznika niżej przy ciągniku? bo przy pługu pewnie na fasolkę to tu się nic nie zyska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

Mam dwa otwory przy ciągniku i łącznik jest zapiety na ten dolny.

1 godzinę temu, jahooo napisał:

a w EHR nie masz ograniczonej wysokości podnoszenia?

EHR wysokość mam podnoszenia mam na max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

Jest jeszcze opcja, że czujnik wysokości ramion jest przesunięty. To twój ciągnik od nowości czy świeży zakup ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

kverneland 150b czy variomat ?

w niektórych pługach jest system automatycznego liniowania przy obrocie

może przy twojej szerokości orki nie gra to z obracaniem ? jaką masz ustawioną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianoo    1

Witam .Posiadam stara 3ug chodzi z c 360 i nie mogę dojść do ładu. po wymianie lemieszy na nowe z dłutami ściąga traktor w orkę gdy puszcze kierownicę. odciąg prawy był luźny ale wtedy między przejazdami była przerwA nie dorzucało dopiero po skręceniu jest ok i idzie jechać i wygląda to na orkę ale nadal ściąga. jakieś rady ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

ustaw linie ciagu wykorbieniem w plugu


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    883

Ma ktoś instrukcję pługa Akpil KM 180 i mógłby wstawić tabelę długości śrub regulacyjnych? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115
Dnia 24.09.2021 o 21:31, Damianoo napisał:

Witam .Posiadam stara 3ug chodzi z c 360 i nie mogę dojść do ładu. po wymianie lemieszy na nowe z dłutami ściąga traktor w orkę gdy puszcze kierownicę. odciąg prawy był luźny ale wtedy między przejazdami była przerwA nie dorzucało dopiero po skręceniu jest ok i idzie jechać i wygląda to na orkę ale nadal ściąga. jakieś rady ?

która UG, bo było kilka wersji, z wysoką wieżyczką czy niską ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman438    0

Witam.

Niewiem czy dobrym dziale piszę 

Mam problem kupiłem pług 3 obrotową landzberg i niewiem jak go ustawić morze wy pomożecie 

Najbardziej hodzi o te 2 przednie śruby od kata pochylenia.

Nigdy wcześniej nie mialem pługa obrotowego wiem aby tyle że cięgla musza być równe 

P_20211022_155844.jpg

P_20211022_155828.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

Tymi śrubami regulujesz pochylenie pługa oddzielnie dla lewej i prawej strony. Wkręcasz śrubę bardziej, im głębiej orzesz, z tego, co widzę

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

Jak wkręcasz te śruby, to ograniczniki idą do góry i pług się bardziej odchyla od pionu, a w bruźnie - bardziej idzie do pionu. Regulujesz tak, aby rama pługa była w poziomie, a słupice pod kątem 90 stopni do gleby. Tak samo jak w zwykłym zagonowym, tylko oddzielnie dla lewej i prawej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolodymyr    0
Dnia 20.09.2016 o 01:49, AlaCapone napisał:

Pług Grégoire-Besson GB Line

 

Przy tej obecnej odległości od wewnętrznych stron kół tylnych, którą posiadasz orka na 40 cm jest niemożliwa.

Jeśli chcesz orać ustawiając szerokość lemiesza na 16”, czyli 40 cm odległość wewnętrzna opon tylnych musi zawierać się pomiędzy wartościami: 115 cm a 138 cm.

Jeśli szerokość wewnątrz kół tylnych wynosi:

115 cm musisz przestawić śruby w otwór 1

127 cm musisz przestawić śruby w otwór 2

138 cm musisz przestawić śruby w otwór 3

Wszystko wg rysunku 2 (patrz wyżej), musisz przestawić zarówno śruby zaznaczone strzałką niebieską, jak i czerwoną.

Nieprawdą jest, że jeśli chcesz orać na szerokości 40 cm musisz którą śrubę przestawiać - wszystko jest uzależnione od odległości od wewnętrznych stron opon tylnych.

To, co zostało opisane do tej pory nazywa się nie mnie,j nie więcej tylko ustawieniem pierwszej skiby.

 

Jeśli prawidłowo ustawiłeś pierwszą skibę poprzez włożenie śruby w odpowiedni otwór zależnie od odległości wewnętrznych stron opon tylnych następnym krokiem jest ustawienie linii ciągu a dokonuje się ono poprzez śrubę regulacyjną rys.3.

 

 

Jeśli pług ucieka w zaorane odkręcamy śrubę, jeśli ucieka w calizną (niezaorane), czyli nie dorzuca pierwszej skiby dokręcamy śrubę (patrz rys 3).

 

*Szerokość wewnątrz kół przednich powinna być o 5 centymetrów szersza niż tylnych.

*Zalecana prędkość robocza pługa 5-7 km/h.

Czy ustawienia pługa  Grégoire-Besson GB Line są odpowiednie dla pługa Grégoire-Besson RG35 514160?

плуг.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wicek    9

Jeżeli  rozstaw tylnych kół wynosi 143  a pług 4x45  , ustawiony równolegle do ciągnika  to sciąga ciągnik w orkę , jak  na rzymskiej przestawię go skośnie że bierze  szerzej i idzie ciągnik  prosto to zauważyłem że bardziej zużywają się spłozy i pięty . Czy zatem należałoby  zmiejszyć rostaw kół ? co sądzicie

Edytowano przez wicek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9115

rozstaw kół nie ma nic do sciągania ciągnika, tylko do regulacji szerokości pierwszej skiby, jak nie można ustawić szerokości pierwszej skiby prawidłowo, wtedy zmienia się rozstaw kół na pasujący

płozy są w dobrym stanie ? zużycie płóz to normalny objaw - zawsze sie zużywają, a są właśnie od tego, żeby równoważyć siły w układzie pług - ciągnik - gleba, aby ciągnik szedł równo

może za bardzo regulujesz śrubą rzymską - spróbuj po pół obrotu aż do momentu, gdy koła ciągnika będą szły prosto bez efektu ściągania na prostym kawałku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83
Dnia 1.11.2016 o 12:08, AlaCapone napisał:

 

Masz już tą instrukcję, czy nadal poszukujesz?

 

Poszukuję instrukcji do pługa kverneland vd 85 możesz pomóc? 

Może ktoś wie jak pochylić ten pług bo orze w ostrą Skibę i nie dorzuca do poprzedniej.

 

Edytowano przez Soltys85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    785

Mam problem z talerzówką. Mam zwykłą talerzówke firmy Bomet w układzie V na zębatych talerzach. Zagadka jest taka, że zawsze ściąga ją na lewą stronę, lewy odciąg muszę mieć zblokowany na sztywno bo inaczej nie będzie szła równo za ciagnikiem. Łącznik górny oczywiście dobrze ustawiony, jest luz podczas pracy. Poprawnie to obydwa odciągi powinny mieć lekki luz aby talerzówka szla po linii najmniejszego oporu ale ja muszę mieć na sztywno bo od razu ucieka w lewo.

Drugim problemem jest to, że prawa strona bierze dużo głębiej niż lewa. Lewy skrajny talerz drapie na 2 cm a prawy skrajny ryje na ponad 10. Dopiero jak prawy wieszak podniosę to idzie w miarę równo ale tak chyba nie powinno być i wieszaki poprawnie powinny być na takiej samej wysokości? 

Czy ja coś zle ustawiam czy te talerzówki już tak mają i trzeba będzie kupić jakiegoś kompakta żeby dalo sie normalnie pracować?

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

https://www.google.pl/m?q=sciaga+talerzowke&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1

 

https://www.google.pl/search?q=sciaga+talerzowke+site:www.agrofoto.pl&client=ms-opera-mobile&channel=new&espv=1&prmd=mvin&sxsrf=APq-WBsXPd-ESfSuBhl9mlHRGv4Bru3_5Q:1650984427123&sa=X&ved=2ahUKEwinqLui_LH3AhXs-ioKHZOeDVUQrQIoBHoECAcQBQ&biw=393&bih=689&dpr=2.75

 

Sporo podobnych pytań się przewijalo.

 

U mnie w X też zauważyłem że ściąga ja lekko w jedną stronę, ale moja jest ciągana, więc co najwyżej kąt natarcia talerzy mogę pozmieniać. Ale ciągnika mi nie ciąga - tyle, że w trakcie jazdy momentami (nie cały czas) widać jak delikatnie ucieka w jedną stronę, także nie zawracam sobie tym glowy

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj