Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

mf362    1117

Ja mam 3skibowego awemaka czy jakoś tak jak się obciąży tył to nawet wchodzi . Ostatecznie jak 3skiba do góry odpieta i Zagłębia się nawet w susze

Szukaj czegoś zagranicznego 2/3 skibowego najważniej będziesz Skibę odkręcał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

A na tych zeszłorocznych lemieszach ile zaorales? Tak jak pisałem u mnie 10ha zaorane w takich warunkach i już jakość orki spada

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
1 godzinę temu, Matey napisał:

A na tych zeszłorocznych lemieszach ile zaorales? Tak jak pisałem u mnie 10ha zaorane w takich warunkach i już jakość orki spada

max 5-6ha lemiesze ze stali borowej.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Mam pytanko, w wieżyce unii tur vario otwory pod łącznik centralny są nie równe, z jednej strony większy niż z drugiej, tam ma iść taki dziwny sworzeń o numerze 1153_00-014_0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

To standardowe rozwiązania gdy maszyny może współpracować z ciągnikami o różnej kategorii tuż. Takie uniwersalne rozwiązanie. Sworzeń parę złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Pług Frost pod piersiami odkładniami jest chyba po całości jakaś tektura. Czy płyta korkowa nada się jak wytnę podkładki pod śruby?

https://allegro.pl/oferta/plyta-korkowa-material-na-uszczelki-470x635x4-0-mm-8838143997?reco_id=692c4b43-000c-11eb-ac34-246e96849750&sid=041047f9c36843e364ecb91b45c568a2755aa386fe7e14ee7421a14291fbf951

 

czy lepiej coś w stylu tekturowe podkładki

https://agrotechnika24.pl/lemken/14875-podkladka-tekturowa-do-odkladnic-3057703.html

 

Ta płyta chyba dłużej wytrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

kupowałem do kv nową odkładnię malbro to były przyklejone cienkie gumowe podkładki , tak jak na starych odkładniach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub2812    19

Hej, mam pytanie czy dobrze myślę w pługu Lemken Opal ta śruba na czerwono to jest ustawienie siły ciągu?? A ta na zielono to szerokość pierwszej skiby??

pług pytanie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

odwrotnie - bliżej wieżyczki od regulacji ciągu ( nie szerokości orki )  a ta w środku od pierwszej skiby. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Nie widzę całego pługa na zdjęciu ale po pierwszym korpusie widać że nie są to pługi typu vario ani nie mają regulacji szerokości skokowo. Jedynie może być regulacja szerokości za pomocą klinów - ale tak czy siak, ta śruba reguluje punkt ciągu ( po zmianie szerokości trzeba regulować od nowa ). 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W latach 80 nie wiedzieli chyba co to vario 😅, skokowej regulacji ani na klinach też niema. Dwie te rzymskie, plus 2 pokrętła od pochyłu, żadnej więcej regulacji niema. To forszaj 😏

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
Rolnik810 napisał:

Szukam osoby, która posiada Huarda Master 120, lub pochodny. Mam problem z ustawieniem

Co sie dzieje ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

wygląda mi na gregoire besson


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetix    46

Właściciel mi napisał, że niby kuhn i tyle z informacji. Szukam po internecie pługa z takim systemem obrotu tzn siłownik w poziomie, ale nic nie mogę znaleźć i to wzbudza moje wątpliwości trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikerus    1

Proszę o poradę starszych i mądrzejszych. W ciągniku i wieżyczce pługa są po 3 otwory. Przy agregowaniu łącznik montuję w środkowych otworach- wieżyczka jest dosyć wysoka, więc wychodzi jakieś 10cm wyżej po stronie pługa podczas orki, zgodnie z zasadą dociążania przedniej osi napędowej. Podczas rozpoczynania kolejnych przejazdów pług potrzebuje ładnych kilku metrów żeby się zagłębić. Wygląda to tak, że ostatnia skiba z początku rysuje glebę, a pierwsza i druga zagłębiają się w pełni dopiero po tym, jak wejdzie trzecia.  Pług to 3-skibowy gassner. Jest dosyć długi, cały ma ok. 3m. Czy ten typ tak ma? Czy np. sposób sprzęgania poprzez łącznik centralny może mieć w tym przypadku wpływ na zagłębianie się pługa? Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mógł bardziej szczegółowo opisać kwestię tego połączenia, geometrii. Nie chodzi mi o aspekt dociążania, tylko właśnie np. o wpływ na zagłębianie, ew. wysokość podnoszenia, reakcja na napotkane przeszkody tj, kamienie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Kąt skiby jest tak ustawiony ze sie slabo zagłębia, ja tez tak mam w swoim, jezeli chcesz aby lepiej sie zaglebial to ustaw go bardziej z czuba lemiesza


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9199

Zobacz czy lemiesz nie odstaje od kopyta, może się lekko podgial na ostatniej Skibie i się tak zachowuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikerus    1
23 godziny temu, bartek1992 napisał:

Kąt skiby jest tak ustawiony ze sie slabo zagłębia, ja tez tak mam w swoim, jezeli chcesz aby lepiej sie zaglebial to ustaw go bardziej z czuba lemiesza

Masz na myśli podkręcenie prawym wieszakiem?

6 godzin temu, jahooo napisał:

Zobacz czy lemiesz nie odstaje od kopyta, może się lekko podgial na ostatniej Skibie i się tak zachowuje.

Lemiesze są proste, niedawno zmienane. Pług był kupiony ze zdartymi lemieszami i myślałem, że tu jest przyczyna, ale wymiana na nowe wiele nie dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj