Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

rafal4610    142

Nie wiem czy to odpowiedni dział. Otóż u mnie w pługu wytarły sie te dzioby na lemieszu i jest problem z zagłębianiem, a pomaga podciągnięcie na prawym wieszaku, ale to zbyt dużo już i jakość orki jest kiepska. Jako, że sam lemiesz jeszcze by sezon obchodził naszło mnie na zrobienie "dłut" z resora i wspawanie na lemiesz. Robił ktoś to? Wiele nie trace, bo mam stare resory, a lemiesze i tak bym musiał wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
MF675ursus napisał:

I jaką głębokość?

różnie od 15 do 28 cm zależy od gleby


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Większość pługów z regulacją szerokości optymalnie kryje na mniejszej szerokości niż maksymalna.  Maksymalna jest po prostu za duża do wielkości korpusu.

W pługach UG , gdzie korpus był projektowany pod szerokość jednej skiby 30cm, w nowszych konstrukcjach Nx35cm z tym samym korpusem, orka wygląda o wiele gorzej. Może u ciebie problemem jest szerokość orki ? Albo za mała prędkość , czyli zbyt mała moc ciągnika w stosunku do szerokości orki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368
2 godziny temu, rafal4610 napisał:

Nie wiem czy to odpowiedni dział. Otóż u mnie w pługu wytarły sie te dzioby na lemieszu i jest problem z zagłębianiem, a pomaga podciągnięcie na prawym wieszaku, ale to zbyt dużo już i jakość orki jest kiepska. Jako, że sam lemiesz jeszcze by sezon obchodził naszło mnie na zrobienie "dłut" z resora i wspawanie na lemiesz. Robił ktoś to? Wiele nie trace, bo mam stare resory, a lemiesze i tak bym musiał wymienić.

Ja cały czas tak robię, albo resor, albo z germańskiego ułamanego niezdartego lemiesza ze złomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

jahooo napisał: Większość pługów z regulacją szerokości optymalnie kryje na mniejszej szerokości niż maksymalna.  Maksymalna jest po prostu za duża do wielkości korpusu. W pługach UG , gdzie korpus był projektowany pod szerokość jednej skiby 30cm, w nowszych konstrukcjach Nx35cm z tym samym korpusem, orka wygląda o wiele gorzej. Może u ciebie problemem jest szerokość orki ? Albo za mała prędkość , czyli zbyt mała moc ciągnika w stosunku do szerokości orki ? mam ustawiony na 40 cm na korpus gdzie max jest 45 z prędkością nie poszaleje bo to tylko mtz i do tego sucho że mur można budować z głazow najbardziej irytuje mnie ze koncowka odkladni jest ładnie zakręcona i by fajnie krylo tyle że do tej koncowki nie dochodzi ziemia


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

To jak chcesz zrobić żeby kryło bez ścinaczy lub przedpłużek i do tego przy małej prędkości? No nie da się ładnie zaorać przy takich warunkach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Jakim biegiem orzesz MTZ-tem. Też mam taki to będę wiedział, z jaką prędkością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
MF675ursus napisał:

To jak chcesz zrobić żeby kryło bez ścinaczy lub przedpłużek i do tego przy małej prędkości? No nie da się ładnie zaorać przy takich warunkach

Kolega naoglądał się filmików na yt gdzie ludzie chwalą się jak im pługi kryją i myśli, że tak ma być na każdej ziemi i w każdych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Siema! Traktor to Belarus 920, a pług to Unia Grudziądz 4*35 na zabezpieczeniu resorowym. Jak poprawić zagłębianie się pługa w tak suchą glebę?
Niestety pług ma na początku pola problemy z zagłębieniem się z glebę, dodatkowo czasami na górkach, potrafi sam się wypłycić, co jest denerwujące. Lemiesze nowe zakładane rok temu, dłuto odwrócone na nową stronę teraz przed orką. Prawy wieszak podciągnięty w górę, a lewy opuszczony w dół, aby skiby pracowały prostopadle do podłoża, gdy koła traktora w bruździe. 

Edytowano przez rudi0018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Co ma do tego resor? Przecież kolego pisze że pług wychodzi miejscami z ziemi a nie że zabezpieczenie się poddaje. Według mnie jak już wszystko jest ustawione tak jak trzeba to zwyczajnie jest za twardo. Można spróbować jeszcze trochę pochylić go na dłuto ale sam miałem w tamtym roku podobny problem i trzeba było poprostu poczekać na deszcz bo nawet dociskanie podnośnikiem nic nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Pochylić go na dłuto, więc mam rozumieć, aby każdą skibę pochylić oddzielnie na ich regulacji? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie, na wieszaku. Ma być na dłuto a nie prostopadle jak masz teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Nie, to da tyle co nic.

Weź przyjmij do wiadomości że obecne warunki na polu przekraczają możliwości twojego pługa, w wielkim uproszczeniu jest za sucho lub ten pług jest zdecydowanie za lekki i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7

Panowie potrzebuje instrukcji obsługi do "Pług vogel&noot farmer 3s- ms850"
Nie mogę go dobrze ustawić ciągnie go cały czas na zewnątrz  aż czuć na ciagniku że ściąga jakieś propozycje? 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

W tym pługu nie ma żadnej filozofii, jak jest prawidłowo wypoziomowany podłużnie i poprzecznie, to tylko to jedno pokrętło ci zostaje od kąta ramy. Jak ciągnik idzie w stronie nie zaoranego przodem, to łącznik skrócić, jak na nieorane, to wydłużyć. Rozumiem, że masz wszystkie płozy w pługu w dobrym stanie ?

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
jahooo napisał:

Jakim biegiem orzesz MTZ-tem. Też mam taki to będę wiedział, z jaką prędkością

od 3 na żółwiu do 7 na zajacu więc niewiele ci to rozjaśni

mani51 napisał:

MF675ursus napisał:

To jak chcesz zrobić żeby kryło bez ścinaczy lub przedpłużek i do tego przy małej prędkości? No nie da się ładnie zaorać przy takich warunkach

Kolega naoglądał się filmików na yt gdzie ludzie chwalą się jak im pługi kryją i myśli, że tak ma być na każdej ziemi i w każdych warunkach.

juz 3 rok orze tym plugiem i czy to mokro czy sucho czy szybko czy wolno wraz do końca odkladni nie dochodzi odkladnie ustawialem juz przeróżnie. gdyby te odkladnie byly t tansze to bym jedna przerobil tz odcial taki trojkat żeby była nizsza a tak jednak szkoda marnować


fakt ze scinaczami ładnie przykrywa ale i tak do konca odkladni ziemia nie dochodzi


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mqrcin1991    7
1 godzinę temu, jahooo napisał:

W tym pługu nie ma żadnej filozofii, jak jest prawidłowo wypoziomowany podłużnie i poprzecznie, to tylko to jedno pokrętło ci zostaje od kąta ramy. Jak ciągnik idzie w stronie nie zaoranego przodem, to łącznik skrócić, jak na nieorane, to wydłużyć. Rozumiem, że masz wszystkie płozy w pługu w dobrym stanie ?

Odkładanie wszystkie prawie nowe Pług ciągnie na nie orane a traktor na orane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Niektóre pługi mają odkładnie z gównolitu i jest taki opór ziemi przesuwającej się po odkładni, że opada wcześniej nie dochodząc do końca. U ojca w UG jak założyłem nowe odkładnie marki Unia o lepszej jakości niż rzemieślniczy zamiennik, to odkładnia jest wytarta całkiem, wcześniej zawsze u góry zostawał pasek gdzie trzymała się ziemia

Teraz jest tak jak na obrazku na pierwszej skibie, a na drugiej tutaj tak jak wcześniej, tylko na całej długości odkładni

858782839_big.jpg

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373
mqrcin1991 napisał:

Pług ciągnie na nie orane a traktor na orane

W jakim stanie są płozy, szczególnie ostatnia? Jeśli ok to musisz przestawić linię ciągu tzn przesunąć tył pługa w nieorane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

pług 4 Huard QR65T. Jakieś podpowiedzi przy regulacji? Jakie są tam szerokości orki? To u nas pierwszy obrotowy.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj