Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

stiw    0

Witam ja jeszcze w sprawie hartowania lemieszy, jak na oko rozpoznać że stal jest rozgrzana do około 250*C lub 500*C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams452    13

Witam, posiadam plug unia grudziadz 3 skibowy. Problem polega na tym, że środkowa skiba orze zbyt głęboko przez co tworzą się takie górki i widać każdy przejazd. Lemiesz został wymieniony na nowy i jest to samo. Na oko widać że ta skiba "patrzy" pod większym kątem niż dwie pozostałe. Nie wiem czy wygięta jest słupica czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

To wada fabryczna. Mam tura 4skiby i 3 skiba za płytko orze. Jak ci sie trafi dobry egzemplarz to jest dobrze ale przeważnie nie rowno orzą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Stiw temp. do klepania wiadomo na oko czerwone a jak chcesz hartować to potrzyj drewnianym patykiem o gorący lemiesz i jak się pojawią iskierki to temp. jest optymalna do hartowania, adams pomierz odległości między np. dolną częścią korpusu a śrubą od kolejnego jak nie widać krzywizny to wymiary pokarzą ,na szybko możesz podłożyć pod lemiesz jakiś pręt aby podnieść czubek ku górze tylko śruby mogą być krótkie ale to pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Są odpowiednie kredki lub paski do pomiaru temperatury - nie potrzeba jakiś szamańskich sposobów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Teraz są może i kredki ale do puki ich nie było ten szamański sposób był stosowany i się sprawdzał a swoją drogą patyk znajdziesz od pod nogami a kredki gdzie kupisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Panowie którym elementem pługa dwuskibowego reguluje się aby skiba się bardziej odwracała?

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nie pługiem a cięgłem ramieni im niżej ramie od koła w brużdzie tym skiba mniej ostra a jak chcesz teraz na ostro na zimową to ramie skręć do góry .

Sruby na pługu służą do ustawiania pierwszej skiby (szerokość) i do kąta pługa ta z przodu na klucz.

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czyli dobrze rozumiem, że jeśli chcę aby skiba lepiej się odwracała to ramię od koła w bruździe ma być niżej niż ramie lewe a jeśli ostra to ramie od koła w bruździe wyżej od ramienia lewego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Pług powinien być równolegle do podłoża. Jakieś odchyły są nie wskazane. Jeśli ziemia jest w odpowiedniej kulturze. bez problemu osiągniesz dobry efekt z pługiem ustawionym w poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Popiera, przedmówcę, pług poziomo do ziemi jeśli lemiesze też są poziomo, gwarantuje to równe odcinanie ziemi przez lemiesze i po części dłuta(jeśli są). Pług ustawiony na czuby(czyli na lewo) będzie wyorywał ziemię gorszą a w skrajności, np. na piachach martwicę.

Pług prosty czyli nigdzie nie pogięty i z nie za bardzo wydartymi elementami roboczymi może ustawić każdy mający choć odrobinę pojęcia o orce.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Tak thor dokładnie tak ustawiasz pług ,ale koledzy powyżej mają rację powinien pracować w poziomie ,choć gleby są różne i każdy ustawia wg. potrzeb ale trzeba uważać na głębokość orki szczególnie na glebach lekkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Na ziemiach ciężkich np rędzinach czasami nie ma innej możliwości jak głębsze ustawienie przedniego pługu lub nadania na dzioby lemiesza. A jak jest bardzo źle na polu np tak jak teraz po burakach to zostawić i się nie męczyć - czekać na deszcz lub śnieg:) Jednego roku ciągnikiem 75KM orałem na 2x40cm pługami i miał ciężko, efekt mizerny a ile paliwa poszło - bryła na bryle i nie równo. Sąsiad zostawił, nie orał przyszła zima a z nią śnieg - później patrzę w grudniu po świętach ładnie się zrobiło a jak pięknie mu się wyorało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

OK pług ustawiłem już sobie w moim odczuciu bardzo dobrze. Pojawił się jednak inny problem a konkretnie gdy pług podniosę to jego tył jest nisko, że zahacza czasem o podłoże przy cofaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Sruba centralna(lacznik) na ciagniku jest zalozona za wysoko, opusc na nizsza dziure, albo na plugu.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukszat    29

Jak ustawić prawidłowo punkt ciągu w pługu Vogel noot m 950. Jaka powinna być długość wrzeciona regulującego poziome nastawienie pługa przy danej szerokości orki może ma ktoś jakieś tabele z instrukcji obsługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Witam wszystkich. Otóż ostanio nabyłem pług obracalny akpila km80 3+. Chciałbym się was jak poprawnie wstępnie ustawić ten pług ponieważ mam pierwszy raz do czynienia z obrotówką, a w instrukcji jest tyle co nic. Pług ma pracować z belarusem 1025.4. A tak nawiasem czy to dobry wybór do tego ciągnika? Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanos1781    0

Witam.

Mam 4kę overum na hydraulice.

Jak się reguluje szerokość pierwszej skiby?

Pług ma wierzyczkę jak ten z foto z ogłoszenia http://olx.pl/oferta...html#79f43b0671 Czy trzeba luzować te objemki trzymające belke zaczepową i ja przesuwać?

Kurde strasznie to upierdliwe,bo nawet polskie plugi miały śrubę i korbkę, którą się przesuwało cały plug na boki względem belki.

post-101324-0-30002600-1409256546_thumb.jpg

post-101324-0-20943700-1409256564_thumb.jpg

Edytowano przez lanos1781

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No niestety ten typ tak ma... Luzujesz i przesuwasz belkę. Nowsze wersje widziałem już z regulacją hydrauliczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanos1781    0

A można jakoś to na sucho ustawić względem ciągnika?Bo w polu to troszkę mało wygodne.

Tzn. zmierzyć odległość między,,skibami" tylko jak ta odległość wykorzystać w regulacji pierwszej skiby?Bo w polu to wiadomo,ale na podwórku idzie to ustawić?To powinna być odegłość miedzy plozą pierwszej skiby do wew. tylnej opony ciągnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Najlepiej w polu będziesz widział ile potrzeba. Wiedziesz, zobaczysz, wyjedziesz. Ograniczniki na ramionach będziesz miał poluzowane więc poluzujesz belke zaczepową i przesuniesz mniej więcej ile trzeba. Jak nie to w domu jak odczepiony na oko tyle ile potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mam podobny plug bez hydrauliki a znajomy ma taki sam. Belke ustaw na srodku ale przed wjazdem na pole nic nie rusz moze bedzie dobrze.

Tak jak @romek mowi na odciagach moze cos trzeba bedzie lekko przesunac.

Kolko przestaw lepiej miedzy 3 a 4 skibe zeby szlo za kolem ciagnika bo na koncu to nie jest dobre rozwiazanie.

Korbke na poczatek ustaw pionowo do gory, ja tego nie ruszam prawie wcale.

Dobre to sa plugi ale wolal bym juz 3ke w obrocie niz 4ke w zagonie.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie ja mam problem z moim pługiem. Jest to samoróbka 5 skib, ale odkłada równo, nie idzie poznać poszczególnych przejazdów czy skib. Otóż problem jest taki że nie kryje za dobrze. Orzę dość głęboko jak na moje ziemie bo 22-25cm, już głębiej się nie da bo żółto na polu będę miał. Pług jest ustawiony dobrze, ciągnika nie ściąga, jak wjadę w bruzdę to kierownice można puścić i się utrzyma w bruździe ale co z tego jak mam słomę na wierzchu. Wiecie co mogę poprawić? W pługu nie ma ścinaczy ale ojciec nie chce założyć bo mówi że się będzie zapychało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj