Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

BukeR    10

Zastanawiam się czy przy tylnich oponach 540 R34 w Deutz'u pług Zetora Sukov 4x40 "dorzuci" pierwszą skibę, żeby nie było śladów po przejazdach.


Evolving agriculture - Dutz Fahr




Pomogłem? Kliknij na zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys123    0

Witam. Panowie mam problem z pługiem Akpil U006 model z 2004r 4x40 i problem polega na tym iż pług ładnie kryje ale ciągnik strasznie ściąga wręcz nie da się orac, ciągany jest Belarusem 920 na stożku. Kiedyś orałem ze staltechem takim samym to chodził aż miło. Co może byc przyczyną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Źle ustawiony punkt siły ciągu ewentualnie jakiś problem z pługiem a raczej jego ramą. Generalnie jeśli spojżysz na tgz ślizgi powinny one pokrywać się z kierunkiem jazdy. Być do niego równoległe. Inaczej będzie ściągać w zależności w którą strone owe ślizgi są skierowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

wieżyczka pługa musi być prostopadle do podłoża gdy ciągnik stoi z opuszczonym pługiem w bruździe. Doreguluj szerokość pierwszej skiby tzn. Sprawdź miarą jaka jest odległość od 1 lemiesza (1skiba) do 2 lemiesza(2skiba) i taką samą odległość daj między krawędzią bruzdy a lemieszem 1 skiby. Reguluje się to śrubą umieszczoną na pługu. Działa to tak że cały bług przesówa się w lewo lub prawo (nie zmienia kątu względem ciągnika, nie zwiększa szerokości roboczej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Musisz go ustawić na wale wykorbionym tak aby płozy szły prosto w kierunku jazdy, odstępstwa w prawo lub lewo będą skutkowały ściąganiem ciągnika odpowiednio w lewo lub prawo


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Czy do prawidłowej pracy pługa istotne jest ustawienie (wstępne tj. przed zapięciem pługa do ciągnika) długości wieszaków przy najniższym położeniu przegubów kulistych.

Czy nie zwracań na to uwagi a wystarczy podnośnikiem podnieść do wysokości pługa, zapiąć i w pole.

Czy ten szczegół eksponują instrukcje obsługi pługów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Ramiona jak zaczepiasz pług mają byc równe dopiero na polu regulujesz prawe ramie tak aby pług był w pozycji poziomej a łącznikiem górnym tak aby wieżyczka była w położeniu pionowym wzgledem ziemi. Kółkiem podporowym regulujesz głębokość tylnej części pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Jeśli ktoś by szukał dokładnego opisu ustawienia pługa do pracy to polecam stronę z instrukcjami obsługi pottingera Dodam że instrukcje polskie są mniej dokładne w opisie niż te po angielsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Tematy połączone

 

Witam. Nabyłem ostatnio do mojego Zetora 16145 pług 4 skibowy obrotowy Kverneland E. Problem polega na tym, że pierwsza skiba nie dorzuca i zostają takie paskudne ślady, reszta skib bardzo ładnie kryje i nie ma problemu. Szerokość orki to 35 cm bez możliwości regulacji. Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem???

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

Ramiona jak zaczepiasz pług mają byc równe dopiero na polu regulujesz prawe ramie tak aby pług był w pozycji poziomej a łącznikiem górnym tak aby wieżyczka była w położeniu pionowym wzgledem ziemi. Kółkiem podporowym regulujesz głębokość tylnej części pługa.

 

Aby było wygodniej można ramiona wcześniej podregulować by pług był w pozycji poziomej, mi przynajmniej jest łatwiej niż się motać z ramionami i pługiem 500 kg. jak zrobisz przejazdy to wtedy też trzeba podkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Rozstaw tył 125, przód 133, opona 520/70 R34

To co się dziwisz jak do takiej szerokiej opony kupujesz pług o szerokości 35cm. Do opony o szerokości 52cm nie radzę mniejszego pługa niż 40cm na skibę brać, a najlepiej jak by brał 45cm. Ale jak dobry zachodni pług wyśrubowana odkładnia i listwa dokładająca będzie to wystarczy 40cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fza    3

Ramiona jak zaczepiasz pług mają byc równe dopiero na polu regulujesz prawe ramie tak aby pług był w pozycji poziomej a łącznikiem górnym tak aby wieżyczka była w położeniu pionowym wzgledem ziemi. Kółkiem podporowym regulujesz głębokość tylnej części pługa.

 

No fajnie - ale jak ustawię pług wg powyższego opisu to orka bez uwag ale na uwrociu nie podniesie pługa ponad orkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

TO skręć ramiona na maxa do góry tak aby wyżej podnosił. Dziwne troche że ci nie podniesie tak wysoko. dobierz tak otwory żeby łącznik centralny był w pozycji poziomej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@Radek151

Dla mnie to zła szerokość robocza. Jednym słowem za duża. Czyli odległość pierwszej skiby do koła. Ja mam ZTS16245 i 3 skiby i pokrywa idealnie i mam najszersze koła i najbardziej rozstawione koła w ciągniku. Też mam obrotowy. Teraz kilka pytań.

 

W każdym pługu masz trzy regulacje na cięgnach jeśli chodzi o pług

- jedna to jest szerokość robocza i w twoim przypadku to jest to źle ustawione możesz to mieć na belce.

- druga kąt ustawienia pługa- jak ciągnik znosi z bruzdy to ustawiasz tym- jak puścisz kierownice to powinien do końca jechać prosto nawet jak masz 10km długie pole. Ciągnik znosi Ci-obraca przodem???

-głębokość bruzdy, ustawienie kółkiem podporowym

Masz dużą kabinę a w pługu wysoką wieżyczkę czy niską??

Masz euro haki???

 

p.s jeszcze w nie których można kąt pochylenia pługa ustawić bez ustawiania wieszaków w ciągniku

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1258

TO skręć ramiona na maxa do góry tak aby wyżej podnosił. Dziwne troche że ci nie podniesie tak wysoko. dobierz tak otwory żeby łącznik centralny był w pozycji poziomej.

Z tą ''pozycją poziomą'' , to trochę bzdura jest ;)

Łącznik centralny , powinien być tak ustawiony na otworach , żeby linie ciągu cięgieł dolnych( ramion podnośnika) i tegoż łącznika , przecinały się tuż przed osią przednią ciągnika( podczas orki - nie w pozycji transportowej)

Ramiona podnośnika natomiast , powinny być ustawione po-zio-mo :P


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Jak ramiona podnośnika mają być poziomo to na tą samą głębokość zawsze bym musiał orać. Jest jedna zasada pług nie może być pochylony na boki a lemiesze równo zagłębiać sie w ziemi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

@tespis17

Ciągnika mi nie znosi, kabinę mam dużą ale nie prostą tak jak w ZTS 16245, wieżyczka w pługu jest niska bo na wysokiej za nisko podnosi i nie jest możliwe obrócenie pługa. Haki mam zwykłe nie euro. Tylko tak jak powiedziałem, szerokość orki mam 35cm i wydaje mi się, że żadne ustawienie pługa tutaj nie pomoże, bo znajomy stwierdził na polu, że pług jest ustawiony dobrze :/

 

Pług wygląda tak:

post-46792-0-28466000-1377692866_thumb.jpg

Edytowano przez radek151

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JohnJelonek    9

Hej,

plany się pokomplikowały i muszę orać innym ciągnikiem. Na co zwrócić uwagę przy ustawieniu?

Ciągnik jest większy gabarytowo i ma znacznie szersze opony.

Trzeba regulować pierwszą skibę? Ustawienie środka pługa? Odboje prawo lewo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

@tespis17

Ciągnika mi nie znosi, kabinę mam dużą ale nie prostą tak jak w ZTS 16245, wieżyczka w pługu jest niska bo na wysokiej za nisko podnosi i nie jest możliwe obrócenie pługa. Haki mam zwykłe nie euro. Tylko tak jak powiedziałem, szerokość orki mam 35cm i wydaje mi się, że żadne ustawienie pługa tutaj nie pomoże, bo znajomy stwierdził na polu, że pług jest ustawiony dobrze :/

 

Pług wygląda tak:

 

Dosuń plug do częsci zaoranej czyli zmniejesz szerokość pierwszej skiby, nie wierze, że Kver. nie zarzuci tak wąskiej opony bo to wąska opona, ja mam opony 600 i plug obrotowy Fortschritt, który ma szerokość 35cm/korpus zakrywa idealnie. Stare Rabe czy Lemken(40cm/korpus) spokojnie dorzucają po oponie 650, laicy, którzy nie orali takimi pługami z takimi oponami niech lepiej nie teoryzują tu bo piszą rzeczy, które nie sprawdzają sie w praktyce!

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursontv    11

Witam chciałbym się was zapytać dlaczego ściąga mi pług w lewo podczas orki i to tak że nieda się orac.Oram ciągnikiem t25 i pługiem 2 skiowy prosze o szybką odpowiedz.

 

Połączone

Edytowano przez razor275
Dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Musisz podregulować sobie kąt natarcia tą śrubą od ustawienia belki przy pługu. Tylko nie pamiętam w którą stronę.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DejwMajster    0

Witam, problem dotyczy jakości orki, Orze zwykłym pługiem 2 skibowym ciągnikiem władimircem. Jestem początkujący i prosze o porady co zmienić, nie jest za płytko, co tu zrobić żeby było równo ? wstawiam zdjęcia.

post-82079-0-86243400-1378144128_thumb.jpg

post-82079-0-52393900-1378144166_thumb.jpg

post-82079-0-02785500-1378144207_thumb.jpg

Edytowano przez DejwMajster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj