Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

tommy66692    2254

taa dobry.Tzn.zaorałem aby troche bez kółka zetorem 7011 i 2 skibowym plugiem :D Ale to tak jak pisze tym pługiem zaorałem aby trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1
taa dobry.Tzn.zaorałem aby troche bez kółka zetorem 7011 i 2 skibowym plugiem :D Ale to tak jak pisze tym pługiem zaorałem aby trochę.

a piachu nie wyorałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

4x30. :) Trzeba pomyśleć nad obrotowym.

 

Co do regulacji pługa to jak byłem młodszy sprawiało mi to dużą trudność :D Choć teraz nie mogę ustawić tak pługa aby przednie koło szło prosto w bruździe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

hehe...na garofoto dziecinada się robić zaczyna :D Czy ustawienie pługa może byc trudnościa...wątpie o ile umie sie przeczytać instrukcje obsługi danego modelu pługa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

Tak dziecinada??Ty piszesz garofoto zamiast agrofoto :) :)

Nie każdy ma nowe pługi bo nie każdego na nie stać.Takiego starego pługa nie jest tak łatwo ustawić.I to wcale nie jest taka łatwa sztuka jak to się wydaje.Ja mam pług co ma ze 25 lat to mam jeszcze do niego instrukcje mieć??.W tym temacie każdy wymienia swoje sposoby na ustawienie pługa o dzięki temu możemy się dużo nauczyć.Sory ale skoro piszesz że na Agrofoto jest dziecinada to się grubo mylisz.Chyba że zaliczasz tam siebie. :D Sory ale musiałem to napisać.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Wdze że za bardzo sobie do serducha bierzesz to co napisałem :) Ale głównie mi chodzi o to że pewna osoba pyta się do czego się ustawia szerokość pierwszej skiby :) Nie mów mi że jest to normalne pytanie czlowieka który ma jakieś pojęcie o rolnictwie, bądz pracy sprzętem rolniczym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1
hehe...na garofoto dziecinada się robić zaczyna :D Czy ustawienie pługa może byc trudnościa...wątpie o ile umie sie przeczytać instrukcje obsługi danego modelu pługa :)

jak taka dziecinada to napisz jak wypoziomować pług w poziomować i pionie, ustawić głębokość orki i szerokość robocza w regulacj silowej i kopiujacej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254

To wytłumaczcie mi w tym temacie co daje regulacja siłowa??To że ciągnik ma lżej to wiem.To oznacza że mam kontrole na pługiem i mogę sobie sam spłycać głębokość orki??Mi się dużo lepiej orze na siłowej.

 

Co do ustawienie pługa to wystarczy raz sie dłużej pobawić i będzie się wszystko wiedziało jak ustawić do orki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1
To wytłumaczcie mi w tym temacie co daje regulacja siłowa??To że ciągnik ma lżej to wiem.To oznacza że mam kontrole na pługiem i mogę sobie sam spłycać głębokość orki??Mi się dużo lepiej orze na siłowej.

 

Co do ustawienie pługa to wystarczy raz sie dłużej pobawić i będzie się wszystko wiedziało jak ustawić do orki :D

poczekaj kolega dyczkowski jest specjalistą to ci zaraz napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

1.Czynności przy agregatowaniu pługów zawieszanych z ciągnikiem i wykonanie koniecznych ustawień:

- połączenie pluga z TUZ (trojpunktowy układ zawieszenia) dwa cięgna done i łącznik górny

- poziomowanie poprzeczne przez wieszak prawy i poziomowanie podłuzne przez łącznik górny

- ustalenie głębokości roboczej za pomocą koła kopiującego

- ustawienie oporów pługa względem osi ciągnika

 

2. regulacja kopiujaca- zastosowanie kola kopiujacego zamocowanego do ramy pługa. koło to przekazuje zmiany polozenia na ramę a ta na korpusy sztywno z nią połączone. Ustawienie glębokosci orki zalezy od ustawienia koła kpiującego względem korpusów płużnych (im bliżej ramy tym płytsza orka) Zmiana wysokości koła kopiująego nastepuje za pomocą wrzeciona nastawczego przymocowanego do ramy.

regulacja siłowa- automatyczna, dzeki podnośnikowi hydraulicznemu. Przy zmianie oporów pluga wystepuje impuls siłowy powodujący zadziałanie silownika hydraulicznego . Dźwignia wyboru systemu regulaji znajdująca sie na podnośniku hydraulicznym powinna być w pozycji S. Jeśli opór gleby jest większy od wielkości ustalonej ręczną dźwignią to podnośnik otrzymuje impuls , który ochrania mechanizm wydzwigowy - unosi pług i spłyca orkę. Regulacja ta stosoana jest tylko na glebach o jednolitym oporze jednostkowym inaczej bedzie za duzo nierówności

Regulacja pozycyjna- pług pozostaje cały czas na okreslonej wysokości i pozycji ustalonej wzgledem ciągnika. głębokośc ustala sie ręczną dźwignią podnośnika. Dżwignia powinna być w pozycji P. Regulacja ta ma zastosowanie na polach o zróżnicowanej zwięzłości gleby oraz gdy egulacja siłowa nie daje równomienej głębokości


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Regulacja siłowa - automatyczna, dzięki podnośnikowi hydraulicznemu. Przy zmianie oporów pługa występuje impuls siłowy powodujący zadziałanie siłownika hydraulicznego . Dźwignia wyboru systemu regulacji znajdująca sie na podnośniku hydraulicznym powinna być w pozycji S. Jeśli opór gleby jest większy od wielkości ustalonej ręczną dźwignią to podnośnik otrzymuje impuls , który ochrania mechanizm wy dźwigowy - unosi pług i spłyca orkę. Regulacja ta stosowana jest tylko na glebach o jednolitym oporze jednostkowym inaczej będzie za dużo nierówności... :D

 

 

POZDRAWIAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

mogłbys przeczytac post powyzej????????


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
mogłbys przeczytac post powyzej????????

 

Wiem, wiem...sorki...ale załączyłem ten temat i szukałem informacji, jak znalazłem to znów błędy poprawiłem i ty w między czasie to dodałeś a ja nie odświeżyłem strony i dodałem i potem okazało się że dodałeś tą samą informację...jeszcze raz sorki... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148
Wiem, wiem...sorki...ale załączyłem ten temat i szukałem informacji, jak znalazłem to znów błędy poprawiłem i ty w między czasie to dodałeś a ja nie odświeżyłem strony i dodałem i potem okazało się że dodałeś tą samą informację...jeszcze raz sorki... :D

spox tylko dupnie wyglada pozdro 600


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1

jeszcze zapomnieliście regulacji poprzez oś wykorbioną, i można jeszcze szerokość roboczą regulować poprzez cięgna dolne, ściągając je na jedna stronę za pomocą łańcuchów ale to sie stosuje w wyjądkowych przypadkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1
Kolego fenomen mógłbym to powiedzieć ale niestety twoje pytanie jest niejasno sformuowane ;)

napisałeś ze ustawienie pługa nie jest trudne, zadałem ci pytanie jak ustawić pług, a ty nie odpisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Chodz mi o to: jak wypoziomować pług w pozycji poziomej i pionowej. ;) Weż mi to wytłumacz...tak wogóle to chyba trzeba wypracowanie napisać żeby to opisać wszystko.Ale pytasz mnie dlatego ze myslisz że nie potrafie czy zeby coś komus udowodnić...bo ja w tym sensu nie widze, żebym komuś takie rzeczy przedstawiał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenomen1990    1
Chodz mi o to: jak wypoziomować pług w pozycji poziomej i pionowej. ;) Weż mi to wytłumacz...tak wogóle to chyba trzeba wypracowanie napisać żeby to opisać wszystko.Ale pytasz mnie dlatego ze myslisz że nie potrafie czy zeby coś komus udowodnić...bo ja w tym sensu nie widze, żebym komuś takie rzeczy przedstawiał :P

cytat tommy66692 (To wytłumaczcie mi w tym temacie co daje regulacja siłowa??) napisałeś ze ustawienia pługa nie jest trudne więc oczekiwaliśmy do ciebie odpowiedzi na to pytanko. Jakoś inni koledzy z AF nie napisali wypracowania opisując to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gacuseks    2

Jak w temacie. Naście lat jeździłem ze starym grudziądzem który gdzieś e PGR-że został ustawiony, Teraz mam Vogel Noota M850 4 skiby, zagonowy. Proszę o rady jak go ustawić, głównie nie mam pojęcia jak ustawić pierwszą skibę i wieżyczkę, czy powinienem na sztywno ustawić belki zawieszenia przy ciągniku. Teraz jak jadę to ,,cięgło'' jest skrzywione w prawo( w kierunku niezaoranego), pierwsza skiba wyoruje wyżej niż pozostałe. A widziałem ten pług w akcji u poprzedniego właściciela i krył idealnie, ale przy innym ciągniku, szerszym niż 1012 który ja posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj