Przemek15

Regulacje pługa

Polecane posty

Problem został rozwiązany. Akurat sąsiad zza miedzy orał obrotówką to zapytałem i pokazał mi co i jak a chodziło o ograniczmik obrotu był zle ustawiony teraz idzie równiutko i sporo lżej. Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Tak więc merytoryczną odpowiedź otrzymałeś dwa dni temu. Dobrze, że sąsiad palcem pokazał.

Gdybym na polu o szerokości 50 m zrobił więcej niż jedną bruzdę to by mnie ludzie na wsi wyśmiali. Takie pole z 9 bruzdami wygladac musi masakrycznie. Na polu o szerokości 45 m wystarczy 1 bruzda nie mówiąc juz o tych mniejszych. Ja orał bym to z bruzdami na miedzy lub na środku. W zalezności od roku. Ale jeśli komuś za szeroko to proponuje podzielić sobie pole na dwie części. Wyjdzie po 22 m nie dużo. Na śroku jednej połówki robicie skład orząc do miedzy. Przy której zostaje bruzda. Druga bruzda wychodzi na środku pola. Zaczynacie orać drugą połowe naorując na miedzę. Bruzda wyjdzie na środku drugiej połowy. W ten sposób otrzymacie pole z 1 bruzdą. Następna orka to odwrotnie. Swoja drogą to są podstawy, szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marix123    1

Witam!

Mam pytanie co to jest ten ogarnicznik ruchu obrotów bo też mam problem z ustawieniem pługa tzn orze nie równo (nie kładzie równiutko) widać każdy przejazd. Pierwsza skiba też idzie minimalnie głębiej od 2 pozostałych. Ramiona są równo ustawione.

Pług posiadam taki jak kolega http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/87578-kuhn-huard-365-3-skibowy/ Będe bardzo wdzięczny za pomoc dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Ograniczniki będziesz mial przy wierzy, śruby ograniczające obrót są po obu stronach. Obejży dokładnie pług to znajdziesz. Ale przestawianie ich ma sens tylko wtedy gdy pług obrócony w jedną stronę orze inaczej niż w drugą. U ciebie najprawdopodobniej trzeba wyregulowac najpierw szerokość pierwszej skiby. Masz ją zbyt oddaloną od bruzdy. Zabiera ci więcej ziemi dlatego sprawia wrażenie jak by głębiej orała. Musisz przysunąc pierwszą skibe do bruzdy. Fachowo robi sie to metrówką odmierzając odległośc od krawędzi bruzdy do końca odhładni lub lemiesza który wycina kolejną bruzdę. szerokosc pierwszej skiby reguluje się jak dobrze widzę na foto ta śrubą w środku tego jak by ceownika na pierwszym planie.Mmiedzy wierzą a korpusami. Pamiętaj, że os obrotu pługa pokrywać się musi ze środkiem ciągnika.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolex31    0

Panowie, posiadam narazie na wypożyczeniu pług Lemken 4 skibowy obrotowy. Zamierzam go ciągnąć ciągnikiem Farmtrac 685DT z turem. Problem polega na tym że nie mogę poradzić sobie z ustawieniem pługa, raz ściąga ciągnik na zaorane, a jak się zmieni ustawienie pługa to znowu nie ściąga ale orze tak jakby skiba za skibą szła. Może ktoś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Za mały lub za lekki ciągnik jest.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Razor tak kombajnista klnie jak nie wiem co. U mnie przeciętnie na polu o szerokości 50m jest ok 7 składów 9 bruzd :D hah

 

Ostatni post w tym temacie. No bo dawniej twierdzono im więcej bruzd tym suszej będzie na polu? a jak właśnie zooram tak że będzie jedna lub 2 bruzdy i czy nie będzie za dużo wody na polu bo gdzie się ona podzieje gdyż nie będzie upustów?

 

Chyba chciałeś napisać 500m bo na 50 to pole wyglądało by jak obsadzone ziemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

wie ktoś czemu pług nie chce orać po oranym ? Tzn. jak orze i chce zrobić poprzeczniaki to zamiast orać to pcha tą ziemie przy 1. przejeździe a później już jak więcej ścierniska to idzie ładnie. Martwie sie jak to będzie z podorywkami i dlatego pisze. W ściernisku idze pięknie. Kryje super, pole równe, a na tych poprzeczniakach są cyrki :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

karolex poczytaj sobie o regulacji punktu siły cagu. Nawet w google znajdziesz. rafał u ciebie czasami sucho nie jest. Ja mam czasami takie problemy jak jest sucho na lekkiej ziemi do tego trochę słomy sie trafi. Na poprzeczniaku koła nie wjeżdżają w bruzde dlatego 1 lemiesz orze płycej spróbój go pogłębić do poprzeczniaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    141

zbyt sucho nie jest a i ziemia nie jest lekka. Czasami jak pogłębie jest lepiej ale nie zawsze... Może faktycznie jak będzie równo na polu po podorywce to będzie ładnie szło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Panowie mam problem z ustawieniem pługa 3+1 unia grudziąc. Pług pracuje w Ursusem c-385. Problem tkwi w tym, że każdy przejazd jest inny, skiby nie odkładaja sie ładnie tlyko są tak na "sztorc". Pole wyglada ładnie i skiby sie rozsypuja dopiero na 2 szosowej ale orki zimowe wykonuje 1 szosowa lub 4 polowa.


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie opiera się na płozach z boku odkładni. Albo kita za bardzo na prawo albo płozy za bardzo schowane za lemieszami.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A co myślicie jakby zamiast łącznika centralnego typu śruba rzymska założyć siłownik hydrauliczny 2-stronnego działania, założył bym dodatkowo wskaźnik wysunięcia tłoczyska żeby na oko nie ustawiać, strasznie denerwujące jest na początku te ustawianie śruby, czasami nawet kilkanaście razy, a czas i paliwo leci.

Zastanawia mnie jaki duży miałby to być siłownik, dł. pewnie taka jak min i max rozkręcona śruba tylko jaka grubość, bo na śrubie są duże obciążenia i żeby go nie uszkodzić. Najgorzej jest jak natrafi się na kamień, a pług jest sztywny, to potrafi ciągnik stanąć. Ciągnik to Belarus 952.4 a pług Overum 4x50.

Wiem jeszcze że powinien być zamek hydrauliczny tego siłownika żeby się nie przestawiał samoczynnie.

Może ma ktoś siłownik zamiast śruby u siebie??

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym siłownikiem to niektóre nowe traktory mają właśnie takie coś. Ten pług niezbyt ciężki masz to siłownik nie musi być specjalnie gruby do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Na allegro możesz kupić gotowy łacznik centralny hydrauliczny chyba za 800 zł. Nie wiem po co kilka razy ustawiać skoro można raz góra dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FajnyMarcus    1

Co robić? Pług to 3x35 ciągnik mf 3050, orka na 30cm. Bruzda poszarpana, a gdy zaoruje się ostatni raz to w ogóle nie widać bruzdy tylko taką fosę co robić. Jeździłem dość szybko ale próbowałem też wolno. Ramion nic nie przestawiałem w ciągniku, ani nie mam kroju w ciągniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Zrób fotkę i pokaż bo po opisie ciężko mi powiedzieć co masz na myśli.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamontuj sobie talerz to ładnie ci odkroi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak polski pług to nie obraca takiej grubej skiby tylko kładzie na boku. Lubi się położyć z powrotem. Spłycić ostatnią. A najczęściej tak się dzieje jak bierze trawsko.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Raz góra dwa? Niestety u mnie nie jest takie proste, ciężko utrafić idealnie żeby wypoziomować pług wzdłużnie jeden obrót i już widzę że jest inaczej, inaczej jest też za pierwszym przejazdem a inaczej za drugim jak koło idzie w bruździe, na koniec też jak wyorywuję bruzdę(pług zagonowy) to pasowało by podnieść tył pługa żeby nie ryć głębokiego rowu.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj