Dany9587

Rozrzutnik Czarna Białostocka-Rwie łańcuch napędowy taśmy

Polecane posty

Dany9587    6

Witam. Mam problem z łancuchem w rozrzutniku(Polski dwu osiowy) a mianowicie zrywa/spada i go potem rwie na zebatce miał ktos doczynienia kiedys z czyms takim? Chodz mi o łancuch napedu podajnika obornika- http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e715880b678b0991.html Ps. Łancuch był prawidłowo naciagniety co sie wiaze z tym ze z tego powodu nie mogł spac. Dodam tez ze na polu zmieliło mi nowy a w domu zalozyłem stary i efekt był identyczny. Czekam na wszelkie odpowiedzi... Pozdrawiam

Edytowano przez Dany9587

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobacz czu ośka od tego koła zebateno nie jesr urwana i podczas pracy koło chodzi krzywo i albo spada łańcuszek albo go urwie ostatnio tez to robiłem musiałem przyspawać od nowa ośke bo spawy pusciły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalbili    1

ja miałem podobny problem tylko ze w jedno osiowym i mi też rwało okazało się ze trzeba wymieniać podłoge bo tam coś się pozrywało jakieś listwy czy coś i łańcuch przez to pękał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

W przypadku każdego łańcucha, w jakiejkolwiek by nie był maszynie, jest bezwzględna osiowość współpracujących kół. I wbrew pozorom łańcuch nie może być tak naszpanowany żeby aż trzeszczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ilość ogniw na obu łańcuchach jednakowa ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dany9587    6

A wiec dzieki za odpowiedzi. wskpiotrus125 wlasnie przed chwila to wszystko rozebrałem i sprawa wyglada tak ze wlasnie minimalnie oska jest odchylona do tyłu(spaw caly ) + luz niewielki ale jest na lozysku. michalbili podloga jest w porzadku wiec nie mozliwe ze listwy gdzies czepiały. bazalt50 masz 100% racji z ta współosiowoscia i tu zauwazyłem ze jest delikatny skos wg tych trybow, a łancuch był naciagniety ale z umiarem :) . Sadek na jakich łancuchach? Na nowym i starym od trybow, czy mylisz łancuch z tym co trzyma listwy do obornika? Podsumowujac jutro jade po lozyska, łancuch spróbuje lekko odprostowac ta oske i bede probowac uruchamiac. A podpowie ktos jak zdjac ten najwiekszy tryb ze zdjecia bez uzycia sciagacza bo tak wielkiego to nie mam... Jezeli ktos ma jeszcze jakies sugestie to jak najbardziej bym je poczytał. Pozdrawiam

Edytowano przez Dany9587

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przepraszam nie doczytałem, miałem na myśli łańcuch z listwami.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dany9587    6

Z braku czasu opisze dopiero teraz rozwiazanie problemu. A wiec tak lozyska wymienione, lancuch zalozony wzmocniony, oska niby troche naprostowana ale glownym winowajcom(moim zdaniem) bylo zbyt mocne napiecie tasm podajacych obornik ale jak to sie stalo nie mam pojecia byly napiete w sam raz, i po wozeniu 2tyg obornika zamiast łancuchy sie poluzowac to jeszcze bardziej sie naciagneły :blink: . Tak wiec temat do zamkniecia. Dziekuje za wszystkie rady i Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T25A    1

Witam,

Mam podobny problem ze swoim rozrzutnikiem Sipma 4t. Jak mam nałożone dużo obornika to przy rozrzucaniu gdzieś jak przejadę z 10m zaczyna coś strasznie trzeszczeć i rozrzutnik przestaje pracować tzn. posuw stoi i adapter się nie kręci tylko strasznie trzeszczy. Łańcuchy od posuwu są prawidłowo naciągnięte bo sprawdzałem dodam jeszcze że gdy woziłem obornik popieczarkowy który jest lżejszy od bydlęcego to raz na jakiś czas tam zatrzeszczało ale teraz gdy wożę bardziej cięższy to poprostu jest jeden zgrzyt i rozrzutnik stoi. Wiecie Panowie co to może być za przyczyna?


T25A THE BEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Jeżeli napęd nie przechodzi na posuw, i adapter to wina skrzyni, albo sprzęgła. Obstawiał bym sprzęgło, przy cięższym towarze przepuszcza - jak sam wspomniałeś pieczarkowy vs bydlęcy. Nie próbowałeś zlokalizować tego trzeszczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T25A    1

Właśnie dzisiaj będę chciał zlokalizować bo został mi jeszcze jeden rozrzutnik do wywiezienia. Jak jadę w ciągniku to wydaje się z przodu ale wczoraj na chwilę wysiadłem gdy wszystko stanęło to wydaje się gdzieś z tyłu. A te sprzęgło łatwo się wymienia? i gdzie dokładnie ono się znajduje?


T25A THE BEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T25A    1

Właśnie wywiozłem ostatni rozrzutnik obornika i faktycznie ten zgrzyt jest z okolic skrzyni/sprzęgła. Mógłby ktoś z was doradzić jak sie do tego zabrać i od czego zacząć, jak sprawdzić to sprzęgło i ewentualnie tą skrzynie


T25A THE BEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak przestaje działać , to wysiadasz i patrzysz dokąd napęd jest przenoszony , a gdzie przestaje działać . Ludzie trochę wyobraźni . Moim zdaniem łatwiej się przyjrzeć , niż takie pytanie zadawać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
T25A    1

Pisałem chyba że zgrzyt jest z okolic sprzęgła lub skrzyni i napęd tam dochodzi tylko coś strasznie trzeszczy z tamtych okolic ale jak wożę lżejszy towar tupu obornik popieczarkowy tak jak dzisiaj to rozrzutnik chodzi tylko ten zgrzyt się stamtąd wydobywa


T25A THE BEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ReverS07    4
Dnia 13.09.2018 o 21:04, T25A napisał:

Pisałem chyba że zgrzyt jest z okolic sprzęgła lub skrzyni i napęd tam dochodzi tylko coś strasznie trzeszczy z tamtych okolic ale jak wożę lżejszy towar tupu obornik popieczarkowy tak jak dzisiaj to rozrzutnik chodzi tylko ten zgrzyt się stamtąd wydobywa

Już ci mówię. Miałem taki sam problem. Okazało się że są duże luzy na łożyska w przekładni i tryby na kole zębatym są wydarte. Pod mały ciężarem pracowało normalnie, ale gdy było więcej to trzeszczało. Luzy się robiły na wałku pośrednim i koła zębate się nie do końca zazębiały i przeskakiwały, dlatego stąd te trzaski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez zyzek
      Orientuje się ktoś może, co może być przyczyną tego, że co chwila pękają tarczki sprzęgła przeciążeniowego w polskim rozrzutniku? Oryginalne działały przez lata, a po wymianie sypią się co kilka-kilkanaście rozrzutników.
      Chodzi o ten element:

      Powodem jest słaba jakość nowych tarczek, czy przyczyna może być inna? Wie ktoś może  gdzie kupić tarczki, które powinny wytrzymać dłużej?
    • Przez FarmerX2
      Panowie, mam rozrzutnik Deguillaume 9t i on posiada mały komputerek, z czujnikiem zliczajacym obroty wału ciągnącego łańcuchy. Jakie zastosowanie ma ten cyfrowy licznik? Na jeden kurs licznik dodaje +5 na wyświetlaczu, ma 3 przyciski, TOTAL, plus, minus. Po naciśnięciu TOTAL, liczba na wyświetlaczu zmienia się na taką, która można plusem i minusem regulować. O co tu chodzi? 

    • Przez tomacha001
      Kupię rozrzutnik obornika 6 a 9 ton łańcuchy hakowe lub listwa przykrencane i dyszel na resoże cena do 16 tys województwa Łódzkiego Wielkopolska Pomorskie Warmińsko mazurskiego Kujawsko pomorskiego Mazowieckie pisac na priv lub na nr telefonu 603312799
    • Przez kaczmi
      Witam, Kupuję nowy rozrzutnik jakieś 16t około, do pola mam 3km ale i 25 km obornik bydlęcy, kurzy, torf itd.... Pytanie jaki wybrać zastanawiam się nad unia Apollo 16 lub Herculesem pronar jaki polecacie?? Czy może żaden z tych :(? Jakaś inna firma?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj