Skocz do zawartości
patalanek86

Pomocy z ehr tce10 ARES 620RZ

Polecane posty

patalanek86    1

Witam. Koledzy forumowicze mam problem z ehr w moim aresie 620RZ. Problem polega na tym że gaśnie mi cały panel sterowania i nie mogę nic zrobić. Może źle to ująłem. On nie gaśnie tylko przy uruchamianiu ciągnika w ogóle się nie włącza. Działa tylko jego podświetlenie. Dziwne jest to że jak tak odpalam i gaszę ciągnik kilkanaście razy a czasem nawet i więcej to w końcu zaskoczy i wszystko działa tylko miga czerwona kontrolka ale z tego co się orientowałem znaczy to "zwarcie na elektro zaworach" ale jak zaskoczy to wszystko mi działa ale tylko do zgaszenia ciągnika i znów głucho. Macie jakieś pomysły? Proszę was pomóżcie. Dodam że to TCE10. A może ktoś z was posiada schemat kabli tej kostki którą się wpina do panelu sterowania to bardzo bym był wdzięczny.

leman    0

Elektornika nie jest mocną stroną francuskich producentów. W EHR po prostu pada elektronika nowy cały panel około 4 tys. Naprawa w granicach 2 tys możesz skontaktować się z użytkownikiem mariusz(ZDUN) który naprawiał u mnie taki sterownik chyab że już sobie poradziłeś samemu z tym problemem

Jacolino    3

EHR nie jest produktem francuskim, Bosh jest producentem EHR. Z tego co rozumiem, ja bym szukał przyczyny w czujniku położenia ramion TUZ. Kontrolki od EHR się palą, tylko nie reaguje na polecenia?

Wiadomość z agroFakt.pl

ptaszyna    125

Prawdopodobnie kłopoty z alternatorem, EHR jest zasilany z alternatora i gdy ten pada zaczynają się problemy, ale @patalanek86 może już rozwiązał problem i może się podzieli wiadomościami.

instas    10

Ja miałem problem z podnoszeniem w aresie 640. Problem tkwił w zablokowanym zaworze pod cewką. Początkowo podnosił bardzo powoi aż przestał całkiem.

leman    0

Witam

Mam problem z podnośnikiem w moim renauult ares 640 tak z dnai na dzień przestał podnosić podczas pracy agregatem uprawowo siewnym.Instas  u Ciebie tkwił problem w którymś elektrozaworze możesz mi szerzej opisać gdzie co i jak szukać i jak to wyeliminować??

pozdrawiam

ptaszyna    125

Elektrozawory są zmostkowane z szybkozłączami hydrauliki zew, tam ich szukaj. Mają też przyciski do sterowania ręcznego, spróbuj ich użyć, może coś ruszy. Jak nie to trzeba je wykręcić i sprawdzić czy się nie zacieły.

ptaszyna    125

Siejesz niepotrzebny ferment. Mój TCE10 ma już 15 lat (ciągnik 2001r) i działa bez najmiejszych zarzutów. Więc gdzie jest ta wada i na czym polega?

karolas123    86

To nie ferment. Jak kazda wada fabryczna raz wystepuje a raz nie. Tak samo jak z autotronic 2 w masseyu, po co są zestawy konwersujące na auto3 i to fabryczne?

leman    0

Jeżeli chodzi o przyciski na błotnikach jako ręczne sterowanie też nie podnosi. ogólnie po odpięciu agregatu ramiona podnośnika opadły martwo na sam dół. Większość elektrozaworów od napędu blokady WOMu znajduje sie po tylnej prawej stronie mostu. Ptaszyna możesz wyjaśnić gdzie szukać tych elektrozaworów od podnośnika lub jakieś zdjęcie jak wyglądają

Edytowano przez leman

ptaszyna    125

@karolas123 ciekawe rzeczy piszesz. Z kąd masz takie info? Może coś więcej napiszesz o tych wadach? Lubię wiedzieć więcej i mnie to zaciekawiło.

@leman nie mam na myśli przycisków na błotnikach, tylko bezpośrednio na cewce elektrozaworów są przyciski (gumka, harmonijka). Elektrozawory są jako ostatni element w bloku szybkozłączy. Są to okrągłe cewki, dochodzą do nich kable i od czoła mają owe przyciski.

karolas123    86

Nie ma co wiecej pisac w webticu jest napisane, ze tce 10 wymienic na 15 w razie awarii i procedura. Wypisane są tez powody w których zawiera sie, ze to wada fabryczna.

leman    0

Dzięki Ptaszyna za pomoc znalazłem te elektrozawory jednak po wciśnięciu podnośnik nadal nie podnosił, wykręciłem więc obydwie cewki i pod dolna od podnoszenia zacięty był zawór tak jak pisał kilka postów wyżej Instas. Po złożeniu wszystkiego podnośnik zaczął podnosić

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      Mam problem z hydrauliką w Claasie Aresie 826. Objawia się on wolno podnoszącym przednim tuzem i ciężko działającym wspomaganiem. W momencie skręcenia kierownicą do oporu zaświeca się kontrolka niskiego ciśnienia oraz piszczy brzęczyk. Czasami zdarza się to losowo zazwyczaj na małych obrotach. Na wyświetlaczu EHR miga co ok 1 s. kłódka. Co do pracy rewersu i półbiegów nie mam większych zastrzeżeń.

W traktorze zostały wymienione filtry (puszka, 2 duze wklady, 1 maly) oraz olej. Stan oleju był tragiczny, po zalaniu nowy olej od razu zabarwił się na czarno, z filtrach od razu pojawiły się opiłki - świeci się kontrolka zapchania filtra. Moje pytanie - czy wymieniłem wszystkie filtry, może coś pominąłem i stąd ta kontrolka ? Dodam że mały filtr umieszczony był pod kabiną - nie jak w instrukcji, tj. po prawej stronie traktora. 

Kolejne pytanie to jak sprawdzić ciśnienie jakie generuje pompa. Gdzie się wpiąć, jakie wartości są poprawne. 

Pozdrawiam!

• Przez Krzychu814
      Witam!
      Orientuje się ktoś od czego może być przycisk zaznaczony na zdjęciu?
      za odpowiedź z góry dziękuję
      Pozdrawiam!

• Przez AgroTuning
      Szukam szpeca lub ludzi którzy mają dostęp do części TCE25.