raul1985

MF 6480 cr - spalanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
raul1985    10

Panowie jak w waszych mf-ach wygląda spalanie u mnie waha się miedzy 16-24l na ha prędkość jaka osiągam maks w 4(4x40) obrotowej to 13,5 km na godz. zazwyczaj orze na 3d albo c prędkość miedzy 9,5 a 11,5 obroty trzymam na tempomacie tak 1600. według tego co zauważyłem na hektar w tym sam pługu i ziemi wychodzi ok 2l na ha więcej niż w 6160. a według testów dgl 6480 spala mniej jedna kWh niż 6160.

jak to wygląda u was bo według mnie sporo mi wychodzi na ha i zastanawiam się czy szukać przyczyny czy te modele tyle palą.

Edytowano przez raul1985

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

to się ciesz że tyle pali a ile myślałeś że poniżej 15 będzie palił.mój mf 6290 niby 135 koni tak przy orce 17-19 l na ha a agregat siewny aktywny 8l ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@raul1985

Z jaką prędkością jeżdziłeś 6160? Proponowałbym zmniejszyć prędkość do max 10km/h.

 

@macko25

U mnie DF pali właśnie 15l na ha orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Zwolnij do 9-10km to spalanie spadnie a przy okazji wydłuży się żywotność lemieszy i odkładnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez lukasz150
      Witam. Mam zamiar Sprzedac zetora 7245 i zakupic MF 3070 czy wyjdzie mi to na dobre? Co możecie powiedzieć o MF 3070? Jego spalanie, wady zalety itp. Prosze o pomoc.
    • Przez profarmer
      MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??
      Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??
    • Przez beni226
      Tak jak w temacie. Mam MF 3070 i jak mam jężdzić podczas prac cięższych polowych odnosnie obrotów, tzn czy jeździć na pełnym gazie czy po prostu do zielonej kreski na obrotomierzu tak żeby to wszystko grało z mocą i ekonomią paliwa. Jak to jest u was???i jak robicie?
    • Przez tomparkiet
      Witam wszystkich posiadaczy MF po dłygich rozważaniach i przemyśleniach za i przeciw bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem MF 3125 mam na oko takiego z 93 roku za 35 tyś. do lekiej negocjacji chciałbym się od was dowiedzieć ile on spalać na mtg w lekkiej pracy w turze np. zworzenie bel czy załadunek obornika i na co zwracać uwagę prze sprawdzaniu skrzyni biegów żeby nie kupić a za tydzień remontować.Za podpowiedzi z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj