Gość Profil usunięty

Ile siejecie rzepaku?

Polecane posty

lukas17    0

26 ha w tym roku jutro sieje


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonlove    1

bizonlove to bardzo duzo :) to zostało ci cos jeszcze pola na zboża ??? :)

Tak mam 520 hektarów i co rok sieje 200 ha rzepaku ,200 ha pszenicy 50ha kukurydzy ,50 ha jęczmienia zimowego,20 h pszenżyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Sieliście może rzepak o nazwie NK FAIR z firmy syngenta, możecie coś o nim powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

Kiedy zaczynacie orać na rzepak? Za tydzień powoli terminy chyba? W tamtym roku pamiętam, że po 15 już ludzie orali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas jeszcze przedplon nie zebrany, a gdzie tu o orce mowa. :) Na ciężkich ziemiach będziemy prawdopodobnie orać "na raz", bo nie będzie czasu i warunków na dogodną uprawę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

mam 20 ha wyorane, a siew koło 15 sierpnia, a jutro ostatnie 6 ha pszenicy i po żniwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

miszka31, za tydzień już siejesz? U nas za tydzień po 15 zaczną dopiero orać na rzepak. No my tylko 8 ha, więc to kilka godz roboty :) Jakieś środki przed orką dałeś, czy oprysk po zasianiu dopiero?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ja dziś zasiałem 9ha rzepaku i niepisać że zawcześnie bo ściana wschodnia podlasia ma optymalny termin do 16 sierpnia.Dalej przerwa bo mi nasion niedowozą.Jeszcze w planach 23ha,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciek    29

Będziesz go musiał solidnie ładować tebukonazolem za ok.miesiąc i pewnie poprawić za 3-4tyg. carambą mam nadzieje że zasiałeś tak maks.40szt/m2 i syp zaraz ślimakol chyba że u was susza była to może ich nie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Famer21    6

z tego co wiem to w tamtym roku ci co się unas pospieszyli z sianiem to przez zime zmarł i od nowa orali, lub w żniwa mieli słabiutkie plony. Unas po 15 się dopiero orać zaczyna, a koniec sierpnia sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

miszka31, za tydzień już siejesz? U nas za tydzień po 15 zaczną dopiero orać na rzepak. No my tylko 8 ha, więc to kilka godz roboty :) Jakieś środki przed orką dałeś, czy oprysk po zasianiu dopiero?

 

 

u mnie troszke inny klimat, w zeszłym roku siałem 9 sierpnia, plon rzepaku buduje się na jesieni,im więcej liści tym wiecej bocznych pędów, a opryski po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Będziesz go musiał solidnie ładować tebukonazolem za ok.miesiąc i pewnie poprawić za 3-4tyg. carambą mam nadzieje że zasiałeś tak maks.40szt/m2 i syp zaraz ślimakol chyba że u was susza była to może ich nie być.

Caramba pójdzie raz ale jest taka susza że niewiadomo czy coś powschodzi.Podkreślam ze termin optymalny dla mego regionu.Ślimaków nigdy unas niebyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja posiałem 19 w podlaskim. Co do póxnego siewu ryzyk fizyk w tamtym roku miałem późno i rewelacji nie było zima przyszła szybko i roślinki na zime nie były wystarczająco mocne. Jak dużo sniegu nie będzie a mróz chwyci mocny jaki by nie był zmarźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro masz 450ha zakładam, że masz doświadczenie w uprawie rzepaku. Dlaczego zdecydowałeś się na takie odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losiek13    0

Ja sieje 30 ha rzepaku odmiany:

-Californium

-Adriana

-Goya

chcę za rok posiać:

-Nelson

-SY Kolumb

może ktoś siał te odmiany??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2004 roku 4ha rzepaku wszystko wymarzło i skończyłem z nim a teraz nie mam gdzie bo pola brakuje.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jaką macie strategię nawożenia i ochrony rzepaku w sezonie 2023/2024? Macie już zakupione środki?
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez slonju77
      Jak w temacie,nie mogłem ubezpieczyć w listopadzie,czy macie jakiś namiar na firmę która ubezpieczy rzepak po 1 grudnia?
    • Przez Paweł332211
      Pryskałem dziś zboża środkiem attribut po czym wylałem resztki cieczy i 3 razy go przepłynąłem lecz zostało trochę piany z tej cieczy, później pryskałem rzepak od słodyszka. Moje pytanie brzmi czy mam się martwić skutkami które moga wystąpić po tym zabiegu ?? 
    • Przez jarekvip99
      Mam 1.5 ha rzepaku na dzialce bez melioracji i zastanawiam sie czy da sie go ubezpieczyc w sensowny sposob aby w razie dlugiej i mokrej miosny cos z tego ugrac. Pszenica zazwyczaj tam wytrzymuje i daje w miare dobry plon ale rzepak to zalezy od roku. raz bylo lepiej a raz wygnilo calkiem jak wiosna byla zimna i dlugo mokra. czy da sie jakos ta dzialke ubezpieczyc zeby w razie co dostac jakieś ubezpieczenie?
    • Przez yacenty
      O co najczęściej rolnicy pytali w minionym sezonie w kontekście uprawy rzepaku.
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy rzepaku Najlepsze nawozy i odmiany rzepaku dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne dla rzepaku i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony rzepaku Jakie są najlepsze metody zbioru rzepaku i przechowywania zbiorów Jakie są najlepsze praktyki uprawy, aby zwiększyć wydajność i jakość nasion rzepaku.  
      Kontynuacja dyskusji dotyczącej sezonu 2022
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj