Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
michal135791

Podwójny młody rolnik .

Polecane posty

Mam pomysł na podwójne wykorzystanie kasy na młodego rolnika :

Gdy dostanę te pieniądze to czekam 2 lub 3 lata żeby sie nie skapneli :P . Potem składam wniosek na dofinansowanie na maszyny ( połowe ja polowe państwo czy tam unia ueropejska ) I teraz moge kupić maszyny za 150 tyś a nie za 75 . :)

Dobry pomysł ?.

marluk    29

ale masz zaplon. Polowa mlodych ludzi tak robila przez ostatnich pare lat. Gratulacje. Jak do tego doszedles? :)

Taurus83    88

ale o co ci chodzi? chcesz wykożystać kase z "młodego rolnika" jako wkład własny na "modernizacje gospodarstw"? to wykonalne tylko chyba ograniczone procentowo. jeśli chodzi o kapowanie to się nic nie bój bo to to akurat oni kapują

Wiadomość z agroFakt.pl

Jak mam przy sobie 75tyś z młodego rolnika to sobie ją zostawiam w banku niech sobie leży ze 2 lata , wtedy wyjade za granice kasy zarobić troche albo gdzieś do pracy w polsce ( w trakcie tych 2 lat będę się też zajmował gospodarką ) . Po tych 2 latach będę miał 75 tyś i kase zarobiną w ciągu tych 2 lat . Powiedzmy że teraz mam w kieszeni 100 tyś gdybym zarobił 15tyś . I rzucę prace , zaczne rozkręcać gospodarke . Troche kasy na gospodarke , troche na drugą działalność ( bodajże tartak ) .Składam wniosek na modernizacje gospodarstwa . Czyli połowe pieniędzy za maszyny zapłaci państwo . Czyli teraz mogę kupić maszyny za 200 tyś :) .

marluk    29

mozesz ale calosc musisz wylozyc na poczatku sam z wlasnej kieszeni a nie masz tyle wiec musisz wziac 100 tys zl kredytu. Kazdy ma swoje zdanie ale musisz byc naprawde zdeterminowany i lubic zajmowac sie gospodarka jesli pchasz sie w to mimo tego co sie dzieje obecnie.

Pantera    32

ale z premi dla mlodego rolnika musisz się w ilus procentach rozliczyc tak że cała kasa ci nie zostaje

Taurus83    88

ale on nie chce sobie zostawiać pieniędzy z tego co rozumię. pamiętaj kolego o obowiązku ubezpieczenia w krusie i popracuj nad składnią

Właśnie że chce sobie zostawić tą kase . Gdybym ją dziś dostał to czy będę musiał ją odrazu wydać ? Ile mam czasu na wydanie tej kasy?

Pantera o co ci chodzi ? Jak sie musze rozliczyć ?

Marluk

Powiedzmy że kupuję maszyny za 75tyś

Gdy złoże tą decyje na modernizacje gospodarstw to muszę najpierw wpłacić całość na kupno maszyn czyli 75tyś a potem oni mi zwrócą połowe albo 60% czyli gdzieś 30-40 tyś . - Czy to prawda co napisałem , bo się nie znam na tym :P

Edytowano przez michal135791

Taurus83    88

p agencją rozliczasz się do 3 lat od otrzymania premii.(faktura vat jeśli kupiłeś maszyny, akt notarialny jeśli ziemie itd)

na modernizacje najpierw musisz wyłożyć swoje pieniądze a potem ci zwraca agencja na podstawie dostarczonych faktur

z tego co pamiętam to kasa z młodego rolnika może być tylko częścią wkładu własnego w modernizacje. nie tak że kupisz agregat za 150 tysi i 75 załacisz z mr a drugie 75 z modernizacji

tak przynajmniej było w 2009. wtedy kiedy dostałem ja

czego jeszcze nie rozumiesz?

zostawić sobie czyli co? kupić auto i przepier**lić na d*py i wóde?

FINN    990

z tego co mi wiadomo to ostatniego naboru nie można było łączyć z innymi działaniami... masz na co wydać do gospodarstwa to wydaj, rozlicz się z faktur i miej spokój...

Czyli gdybym brał maszyny za 75 tyś to na począku musze dać te pieniądze ,a potem mi wrócą połowę , lub 40 % albo 60 % .Przyjeli by te pieniądze z mr ?

FINN    990

przyjąć by przyjeli jak każde pieniądze... ale za co wtedy kupisz maszyny które będziesz miał w biznesplanie ?? na raty nie możesz brać...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez uiop86
      Witam
      Proszę o pomoc chcę kupić ciągnik 100KM ma być to główny ciągnik w gospodarstwie współpracujący z ładowaczem. Ciągnik ma kosztować około 160 tys brutto. W tej cenie zaproponowano mi Valtre A92 oraz Same (Lamborghini) Explorer 100, który z nich wybrać a może coś innego w tej cenie myślę też o Farmtracu 7100 ale nie mogę dośtać żadnych informacji może ktoś z Was wie coś więcej o nim szczególnie chodzi mi o jego cene.
    • Przez szpymar
      Witam wszystkich. Mam na imię Marcin mieszkam koło Brzeszcz. Nie jestem rolnikiem z zawodu jestem mechanikiem samochodowym a obecnie kierowcą. Dawniej mój tata miał pole ale z powodu szkód górniczych poszło pod żwirownię. Jako rolnik to tylko pomagam teściowej na jej polu w drobnych pracach rolnych.Po tacie odziedziczyłem MF 255 i często zaglądałem na forum aby się troszkę douczyć. Pozdrawiam.
    • Przez TraktorRider2
      Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś może wie gdzie w województwie Warmińsko - Mazurskim organizowane są takie szkolenia? Najlepiej jeśli były by w okolicach Węgorzewa, Giżycka, Kętrzyna. Proszę o odpowiedź.
    • Przez BiniekD1
      Potrzebuje arkusz zadań technika rolnika 2013 proszę a wstawianie zdjęć lub plików zestaw x potrzebuje proszę o pomoc to pilne
    • Przez Charlie16
      Agencja Personalna PGB HR dla jednego ze swoich klientów – wiodącego na rynku producenta
      roślin ozdobnych i drzewek choinkowych
      z siedzibą we Wróblewie koło Wronek
      poszukuje osoby na stanowisko:

KIEROWNIK PRODUKCJI ROŚLINNEJ

Obowiązki:
      · organizacja pracy działu produkcji roślinnej
      · raportowanie do Zarządu o przebiegu prac
      · bezpośredni nadzór nad pracą pracowników produkcji roślinnej
      · prawidłową współpracę z innymi działami
      · inne niezbędne czynności adekwatne na stanowisku Agronoma

Oczekujemy:
      · wykszałcenia wyższego rolniczego
      · doświadczenie w pracy na stanowisku agronoma, kierownika produkcji roślinnej,
      nastawionej na intensywną uprawę
      · mile widziane doświadczenie w pracy w gospodarstwie rolnym o dużym areale
      · umiejętności zarządzania pracą podległych pracowników
      · prawo jazdy kat. B
      · dyspozycyjności
      · znajomości obsługi komputera (MS Office, programy branżowe

Oferujemy:
      · ciekawą i pełną wyzwań pracę o dużych możliwościach rozwoju
      · atrakcyjne wynagrodzenie
      · niezbędne narzędzia pracy (samochód, laptop, telefon)
      · możliwość zakwaterowania

W razie zainteresowania ofertą proszę o kontakt:

Anna Wieczorek
      tel.: 537 333 346
      e-mail: an.wieczorek@pgbhr.com