Jackassiu

Gdzie szukać numeru ramy

Polecane posty

krabek    0

Wyczyściłem tylną belkę gdzie jest tabliczka i zaczep do drugiej przyczepy, ceownik ramy dookoła, pas przedni gdzie gniazdko świateł łączy z traktorem i nie ma,. Czy może być gdzieś na obrotnicy albo np. na wewnętrznej stronie ramy.

 

Zajechałem na przegląd i dwóch diagnostów szukało numeru i nic z tego. Gdzie w tej przyczepie wbijali te numery. A może wbijali tylko numer na tabliczce.

Jeśli ktoś wie to bardzo prosiłbym, sprawa pilna.

Edytowano przez krabek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krabek    0

Tak, czytałem ten wątek wcześniej - tam również nie mogą znaleźć numeru podobnie jak u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to nie wiem jak CI pomóc. Nie posiadam takiej przyczepy i nie wiem czy w okolicy ktoś by miał taką. Może inni doczytają ten post. życzę powodzenia w poszukiwaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Proszę o pomoc w znalezieniu numeru w przyczepie d-44b Pilawa Górna.z 1987 r.

Jest tabliczka oryginalna z numerami ....

Rozumiem że wyczyściłeś z farby dokładnie miejsce wokół tabliczki znamionowej? Tak z 10-15cm bo często tabliczka była mocowana obok nr ramy.

 

Jakby co to możesz podpytać w tych tematach:

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7734&start=0

http://www.norcom.com.pl/nowe_forum/viewtopic.php?t=7832&highlight=d-44b

Robiąc badania techniczne wiedzą gdzie jest ten nr nabity.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma to nabij tam gdzie ma być. U mnie też nie było bo ceownik wymieniony. I co? Już jest byłem na przeglądzie koleś się nawet nie odezwał.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a jakiej wielkości numeratorami nabijałeś?

I jakimi się nabija? Znaczy się jakiej wielkości powinny być nabite?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Jak będziesz na Stacji Kontroli Pojazdów to zapytaj jakimi oni nabijają, pewnie 8mm lub większymi ;)


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Na SKP nabijają 8mm.Do wszystkich tak nabijaliśmy czy to dostawczy czy przyczepa.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Większymi z pewnością nie - resztą jakie to ma znaczenie.
A mi coś świta że nr ram nabijane były 8mm lub większą.

Ba, jak szukałem nr ram w swoich sprzętach to też myślałem że 5-7mm i się mocno zdziwiłem bo 8 lub większą.

Znaczenie ma to takie że ktoś upierdliwy (od diagnosty po policjanta przy nie daj Boże wypadku sprawdzi nr rejestracyjny i nr ramy bo będzie podejrzenie że ktoś przekręcił blachy) i wyjdzie że jest wałek. A wtedy ktoś oberwie i tłumaczenie: "Paaanie taką kupiłem" może nie być wystarczające. Poza tym nabijanie nr ramy samemu pachnie kryminałem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od tego masz diagnostę jeśli przechodzi Ci przeglądy to moim zdaniem w jego interesie jest żeby to wyłapać. Ciężko będzie cokolwiek udowodnić. W czasach w których były produkowane te przyczepy robiono takie wałki że szkoda gadać.


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

Witam gdzie nabijane były nr ramy w hl-kach ? Znak po tablczce jest po prawej stronie na ceowniku pod burta przednią a nr ramy nigdzie nie możemy znaleść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Odświeżę troche temat. Czy orientuje się ktoś gdzie w takiej ruskiej przyczepie (PSE-F-12,5B) 4,5t znajduje się numer ramy, bo na swojej nie mogę znaleźć.

Posty przeniesione do odpowiedniego tematu

a jak spisuje Ci się ta przyczepka?

 

moja ,,rosjanka" jest z 94 roku i ma na ramie namalowany numer, znajomy ma z rocznika 92 też ma na ramie. dziwne że jest na prawej burcie, tak jak mówisz.

Tak było w tych przyczepkach.

 

 

Dzisiaj odwiedziłem kolegę który posiada taką rosyjską wywrotkę (1991rok) w orginalnym stanie i co najśmieszniejsze numer fabryczny ma wymalowany na prawej burcie, a przejrzeliśmy dokladnie całą ramę i nic nie znaleźliśmy.

Po powrocie do domu sprawdziłem na swojej przyczepie (1993rok), zdrapałem farbę i numer także jest wymalowany na prawej burcie w tym samym miejscu co u niego.Troche to absurdalne ale prawdziwe.

Masz może fotkę gdzie to jest wymalowane? W której części przyczepy szukać?

 

Jak się spisują wam te przyczepki, pytam bo wiem gdzie jest jedna w niezłych pieniążkach do wzięcia (ciut ponad cenę złomu).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dokładnie taka.

Bo doszło 3ha ziemi i dojdzie jeszcze 0,5ha + to że za rok będzie więcej pszenicy niż w tym roku + to że zwalać wszystkiego ręcznie nie mam zamiaru chyba dorosłem do nabycia jakiejś wywrotki ale wszystkie D-47 są dorżnięte maksymalnie albo ceny kosmiczne.

W sumie to przeciążona nie będzie tylko nie wiem jak z częściami oraz jak idzie za ciągnikiem (lub jako druga w zestawie z D-633/D-50).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistrzgtsv6    0

Moja spisuje się bardzo dobrze, nie ma żadnego problemu z kiprowaniem do tyłu czubatej przyczepy z pszenicą, a musi być podniesiona ok. 1 godziny zanim dmuchawa odbierze zboże. Na polu z pełną przyczepą MF255 sobie radzi. Ja w swojej uszczelniałem siłownik bo zaczął przeciekać, firma która wykonywała tą usługę czekała na dorobienie uszczelniaczy 2 tygodnie, koszt jak dobrze pamiętam 280zł ale za to nic nie cieknie. U nie numer jest na prawej burcie na środku, tak jak w tej przykładowej przyczepie z linku poniżej na ostatnim zdjęciu w miarę dobrze widocznym.

http://www.iagro.pl/...,at-130184.html

Edytowano przez mistrzgtsv6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

dzięki za info. Podjadę jedną obejrzeć bo w dobrej cenie jest.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

gdzie był/jest bity nr ramy w przyczepach HL lub HW 60.11 ? Ze stron norcomu wiem że sporą czcionką ale podają różne miejsca, jak to jest u was?

 

I jak ma wyglądać tabliczka znamionowa w tej przyczepie, tabliczki puste widziałem ale takich z danymi niestety nie a są po niemiecku i nie kumam o co biega.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

gdzie sa nr ramy w autosan/sanok d-732 na tylnej belce zaczepowej brak jest orginalna. tabliczka zn jest z przodu stojac przodem do przyczepy po lewej stronie pod burta. szukam kilka godzin na forum i norcom ale nic niema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Wiesz co, do dzisiaj nie znalazłem, ale kiedyś była wymieniana belka pod przednią burtą gdzie jest tabliczka, tylko ten element jest nie oryginalny i może tam gdzieś jest numer, od środka czy gdzieś, nie wiem, nie mam możliwości sprawdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

dzisiaj bylem na SKP i djanosta tez tak mowil ze na przedniej belce

Znalzlem :) moze komus sie przyda przeczepa sanok tak mialem w dowodzie  D-732 4tony rok budowy 1985 na tylnej belce zaczepowej stojac z tylu przyczepy przodem do niej po prawej stronie zaczepu ja mialem 6 cyfr odziwo sie zgadzalo :) 

Edytowano przez krzysiuzuzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawelfrr
      Witam wszystkich posiadaczy mf. Moje pytanie jest takie, gdzie szukać numerów nadwozia czy nadbudowy czyli tych wybijanych dokładnie w mf 3070 z 1987 r. Kupuje taki model i słyszałem od posiadaczy ferdków że mogą się znajdować w różnych miejscach takich jak pod alternatorem czy z tyłu obok podnośnika pod prawym ramieniem.
      Jeżeli posiadacie takie ciągniki napiszcie gdzie jeszcze trzeba zaglądnąć.
    • Przez MrJareczek
      Mógłby ktoś podać mi wymiar przedniej wycieraczki do kabiny Naglaka do Ursusa C-360?
      Zgubiłem ją i nie mogę teraz nigdzie znaleźć rozmiaru
      To taka kabina:
      http://maszynyrolnicze-lidia.eu/photos/Kabina%20C-360%20z%20blotnikami-%20bok.JPG
    • Przez bizonzo56user
      Witam własnie przygotowuje przyczepę autosan d 47 i mam pytanie jak i czym zdjąć górną rame razem z podłogą i jak wy je ściągaliście w swoich przyczepach bo kompletnie nie wiem czym bo nikt w okolicy nie ma tura o udzwigu powyzej 500 kg i ile ona może wazyc
    • Przez Grzegorzmajster
      Mam 19 lat i chciałbym mieć w przyszłości gospodarstwo rolne. Pochodzę ze wsi nie daleko poznania Jak ktoś ma jakiejś pomysły proszę pisać
      Z góry dziękuje
    • Przez tomekjazdzyk
      Tak więc planuję zrobić miniładowarkę i ramię teleskopowe o długości 4m. Myślałem żeby wziąć 2 profile po 2,5 m długości ( jeden 200x200, 10mm grubości, a drugi 180x180x10mm). Moje pytanie jest takie, czy gdy ramię będzie w użyciu to te profile nie będą się ścierać ze sobą, czy nie potrzeba do tego czegoś w rodzaju ślizgaczy? jestem w tym temacie trochę zielony dlatego też proszę was o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj