farmer_89

Renault czy Mtz

Polecane posty

seweryn20    825

No tak. Ale nikt na taxi nie kupi merca za 50 koła i będzie woził brynoli z dyskoteki. Bo czyszczenie zarzyganej tapicerki pochłonie jego dwutygodniowy dorobek.

Nikt nie kupi reno magnum żeby trzy razy w roku zawieść kupkę zboża do skupu. A ilu jest takich co auta, fury kupili za majątek a teraz na lotosie jeżdżą i używane kapcie kupują bo nie stać na utrzymanie.

Twój tok myślenia jest słuszny gdy ktoś przegina w jedną stronę kupując na wyrost i nie mając na utrzymanie i w drugą kupując złoma a mając kupę roboty na której o wiele droższy sprzęt zarobi na amortyzację.

Nie polecam ani jednego ani drugiego ciągnika bo nie znam dokładnych potrzeb zainteresowanego. Podałem jedynie przykład.

Mosty stożkowe nie są takie złe ale wymagają więcej uwagi. Są bardziej delikatne, chociaż nie łatwe do zniszczenia. Bardziej odczuwają ewentualny brak oleju, zdarzają się części z wadami np. półosie.

Po prostu trzeba go pilnować.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pawel885

no tak ale biorąc pod uwagę konieczność wykonania jakiejś naprawy lub zakupu części renówka może się okazać czarna dziurą która wchłonie wszystkie pięniądze gospodarstwa i okaże sie niewypałem a do mtz części nie są tak drogie i naprawa łatwiejsza...

Zgadzam również się z opinią @seweryn20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Szczerze to nie wytrzymał bym nerwowo z ruskiem, ciągle coś trzeba wyregulować, skasować luz, uszczelnić ( słowa użytkowników), to były dobre ciągniki kiedyś jak za grosze kupiłeś nową kompletną skrzynię, silnik czy przodek i nie bawiłeś się w naprawy - tak robił znajomy jak miał mtz 82 jako główny na 60ha w latach 80/90-tych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Z tą regulacją to trochę prawdy jest. U nas teren górzysty to trzeba podciągać hamulce, raz za czasu skasować luz na gałkach, raz na rok może dwa wom, i podnośnik na jeden tłok też wymaga uwagi. Reszta jak w każdym innym ciągniku. Silnik ustawiasz i zapominasz, sprzęgło w sumie też. Na pewno ma wady ale jeśli chcesz ciągnik w miarę mocny który w ciągu roku niewiele zarabia to jest to jakieś wyjście.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak regulacja jest wadą mtz niewątpliwe :(

Ale nie jestem w stanie powiedzieć jakie są wady renówki, czy również tylko regulacja czy coś o wiele gorszego ^^

Mtz'ta miałem ale wymieniłem go na Proxime 75 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ja przez taki sam dylemat przechodziłem i szczerze nadal nie wiem czy dobrze wybrałem. Musisz się zastanowić, czy będziesz mógł sobie poradzić z ewentualnymi wydatkami.

Renault polecam, na razie nie zawodzi, ale zobaczymy co pokaże jesieniom, w orce.

Widzę że dysponujesz większymi funduszami, więc masz większe pole do popisu, za tą kasę kupisz i dobrą Renówkę jak i MTZ. proponuję wejść na http://www.konedata.net/ i prześledzić dane techniczne, porównać między sobą.Wybrać konkretny model i poszukiwać. Potem śledzić zmiany na Tablicy lub Allegro, selekcjonować. tak naprawdę to bardzo trudna kwestia, ciężko jest co kolwiek poradzić, napisz czego oczekujesz, jakie ziemie, ile tej ziemi, jaki masz sprzęt do tej pory. Bo tych informacji nie wyszukałem w tym temacie.


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Popatrz jak to wygląda na forum...... o pronarze w ostatnim czasie pokazało się kilka postów, inne marki najwyraźniej borykają się z większą ilością problemów. W tym i belarus. Nie powiem do końca żeby to był odnośnik ale zawsze coś.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz800    0

czyli polecacie mtzy z lat 90 tych a ja znalazłem na allegro ladnego z 2005 r za niecale 50 ty zl

 

ja myślę że tak jak kolega wyżej na pisał że mtz z 90 lat by był najlepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Gustawek
      Siemanko. Cyrki z moją Renią. Po wymianie olejów i uszczelnieniu kilku miejsc sylikonem podnośnik dziwnie się zachowuje. Po uruchomieniu ciągnika podnośnik idzie na maksa do góry i pompa jakby dalej ciśnie. W 4-5h na wyłączonym ramiona opadną powoli. Zaznaczę że druga dźwignia od podnośnika jest przyblokowana (ta z numeracją). Ktoś zaradzi?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj