kissmy...

omacnica prosowianka

Polecane posty

Kamilek1    41

wiem wiem ze to cholerny problem... ja sieje tylko 8 ha kukurydzy wiec nie oplaca mi sie kupowac dla niej samojezdnego opryskiwacza.. i jade zwyklym z tym ze wolno.. wiadomo cos polamie no ale wole to niz potem pol pola ktore lezy... a powiedzcie mi jaki polecacie niedrogi i skuteczny oprysk??

kruszynek to ten pozyteczny robal tak? co go sie montuje iles tam sztuk na 1 ha tak?? ile cie to wynioslo na hektar itp opowiedz o tym :)

Edytowano przez Kamilek1

Soulshakin    80

Pryska się w terminach T0 lub T1, na plantacjach mocno zagrożonych stosuje się metodę dwu zabiegową.

Podstawowy T1 wykonuję się pod koniec lipca podczas masowego wylęgu larw. lub T0 dodatkowy - początek-połowa lipca i za 7-10 dni T1 - lepsza skuteczność.

Najlepiej jest połączyć monitoring nalotu motyli - poprzez pułapki świetlne lub na podstawie monitoringu Piorin, syngenta itp - po kulminacyjnym nalocie odczekać 7-10 dni na wylęg larw oraz obserwować fazę rozwojowa kukurydzy i oprysk wykonać przed rozwinięciem się wiech przez kukurydze BBCH 59

Wiadomość z agroFakt.pl

DevilDriver    0

Pryska się w terminach T0 lub T1, na plantacjach mocno zagrożonych stosuje się metodę dwu zabiegową.

Podstawowy T1 wykonuję się pod koniec lipca podczas masowego wylęgu larw. lub T0 dodatkowy - początek-połowa lipca i za 7-10 dni T1 - lepsza skuteczność.

Najlepiej jest połączyć monitoring nalotu motyli - poprzez pułapki świetlne lub na podstawie monitoringu Piorin, syngenta itp - po kulminacyjnym nalocie odczekać 7-10 dni na wylęg larw oraz obserwować fazę rozwojowa kukurydzy i oprysk wykonać przed rozwinięciem się wiech przez kukurydze BBCH 59

tak jakbym to czytał już.

według mnie, skoro osoba nie ma możliwości zrobienia zabiegu bez uszkodzenia kukurydzy powinien wykonać jeden zabieg dopoki jeszcze moze wjechac bez uszkodzenia rosliny, a nastepnie zastosowac po tym jak przestanie dzialac chemia kruszynka. ja tak zrobilem. tylko to wszędzie jest indywidualna sprawa, ponieważ kukurydza. kukurydzy nierówna. a kruszunek kosztuje zalezy gdzie ale tak ~150zl/ha

Kamilek1    41

a opryski ile kosztuja tak mniej wiecej? pytam przez to ze nigdy nie pryskalem na omacnice i to bd pierwszy rok

DevilDriver    0

a opryski ile kosztuja tak mniej wiecej? pytam przez to ze nigdy nie pryskalem na omacnice i to bd pierwszy rok

Wszystko zależy jakie substancje chcesz zastosować, poczytaj trochę, podzwoń do firm. wyciagnij wnioski dla siebie i wtedy decyduj.

Maciek1091    1

Jak tego kruszynka aplikowales? Wiem, ze na wiekszych arealach zrzucaja go z samolotu.

Mulczujecie pozostałosci po kukurydzy?

mx_racer    21
Witam. Jak wygląda u was sytuacja z omacnicą w tym roku. W naszej okolicy kukurydza powoli zaczyna już się łamać zależnie od odmiany jedna mniej druga bardziej. Piszcie jak wygląda to u was i na jakich odmianach.

suffeks    29
Napisano (edytowany)

czy to omacnica? jest mniejsza od paznokcia i ma biały trójkąt na plecach .

edit: ok to jest Zmiennik lucernowiec

Screenshot_20190701-193306.png Edytowano przez suffeks

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Davidmix
      Co to za szkodnik?Mam to w magazynie w zbożu na otwartej przestrzeni?
      Czy to jest Miklik zbożowy?

• Przez zimnepiwo
      Witam, mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Mam trochę truskawki i zauważyłem w czasie plewienia turkucie. Jak się tego pozbyć ewentualnie jaką liczebność tego szkodnika jest sygnałem do działania?
    • Przez Jakub6755
      Mam problem z wołkiem zbożowym który zalągł się w jęczmieniu i pszenicy. Przechowuję ziarno w drewnianych sąsiekach mam niewiele może 1t używam tylko dla siebie (dla kur,krów).
      Czym mogę to zwalczyć ? podobno świece dymne są dobre ale nie wiem czy można je stosować na zboże czy musi być puste pomieszczenie, moje sąsieki są w drewnianej stodole więc nie jest zbyt szczelnie. Proszę o pomoc i doradzenie czegoś
    • Przez szylu12
      Witam serdecznie, poszukuje pomocy w zwalczeniu wołka zbożowego. Nie jestem rolnikiem, jednak wśród was profesjonalistów mam nadzieję znaleźć odpowiedź.
      Przeszukałem fora i ludzie doświadczeni polecają skuteczne środki chemiczne. W moim przypadku wołek zbożowy zalągł się w domu, a konkretniej mówiąc w piwnicy domu dwurodzinnego. Nie są to pomieszczenia szczelne. Najgorszy jest fakt, że wołek przedostaje się do mojego mieszkania na parterze. Kupując mieszkanie nie miałem o tym pojęcia. Proszę doradźcie co może pomóc. Dodam, że sąsiadka miała kury i zapewne ziarno trzymała w piwnicy, możliwe, że dalej te ziarno tam jest. Czy jeśli usunę całe ziarno, tym samym odcinając wołkowi dostęp do pokarmu to populacja wyginie? Lub czy są skuteczne specyfiki przeznaczone do domu? Jeszcze się nie wprowadziliśmy i możemy zagazować czymś piwnicę i mieszkanie. Martwię się bo spodziewamy się dzieciątka, dla którego chcemy jak najlepiej. Z góry dziękuję i pozdrawiam, Paweł.
    • Przez Laver94
      Witam wszystkich. Chciałbym sie dowiedziec o technologii stosowania dursbana na drutowca w ziemniakach. Troche czytałem na ten temat i dowiedziałem sie ze trzeba uprawic glebe  opryskac  i wymieszać  glebę  i czekac 3 dni. Dltaego tez chciałem sie zapytac dlaczego są wymagane 3 dni czekania  nie mozna odrazu po oprysku sadzic ziemniaka  ? Czy jesli posadzę ziemniaka odrazu po orysku spadnie skuteczność środka ? Chciałbym sie dowiedziec jak wykonujecie taki zabieg
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj