Skocz do zawartości
kissmy...

omacnica prosowianka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamilek1    17

wiem wiem ze to cholerny problem... ja sieje tylko 8 ha kukurydzy wiec nie oplaca mi sie kupowac dla niej samojezdnego opryskiwacza.. i jade zwyklym z tym ze wolno.. wiadomo cos polamie no ale wole to niz potem pol pola ktore lezy... a powiedzcie mi jaki polecacie niedrogi i skuteczny oprysk??

kruszynek to ten pozyteczny robal tak? co go sie montuje iles tam sztuk na 1 ha tak?? ile cie to wynioslo na hektar itp opowiedz o tym :)

Edytowano przez Kamilek1

Soulshakin    79

Pryska się w terminach T0 lub T1, na plantacjach mocno zagrożonych stosuje się metodę dwu zabiegową.

Podstawowy T1 wykonuję się pod koniec lipca podczas masowego wylęgu larw. lub T0 dodatkowy - początek-połowa lipca i za 7-10 dni T1 - lepsza skuteczność.

Najlepiej jest połączyć monitoring nalotu motyli - poprzez pułapki świetlne lub na podstawie monitoringu Piorin, syngenta itp - po kulminacyjnym nalocie odczekać 7-10 dni na wylęg larw oraz obserwować fazę rozwojowa kukurydzy i oprysk wykonać przed rozwinięciem się wiech przez kukurydze BBCH 59

Wiadomość z agroFakt.pl

DevilDriver    0

Pryska się w terminach T0 lub T1, na plantacjach mocno zagrożonych stosuje się metodę dwu zabiegową.

Podstawowy T1 wykonuję się pod koniec lipca podczas masowego wylęgu larw. lub T0 dodatkowy - początek-połowa lipca i za 7-10 dni T1 - lepsza skuteczność.

Najlepiej jest połączyć monitoring nalotu motyli - poprzez pułapki świetlne lub na podstawie monitoringu Piorin, syngenta itp - po kulminacyjnym nalocie odczekać 7-10 dni na wylęg larw oraz obserwować fazę rozwojowa kukurydzy i oprysk wykonać przed rozwinięciem się wiech przez kukurydze BBCH 59

tak jakbym to czytał już.

według mnie, skoro osoba nie ma możliwości zrobienia zabiegu bez uszkodzenia kukurydzy powinien wykonać jeden zabieg dopoki jeszcze moze wjechac bez uszkodzenia rosliny, a nastepnie zastosowac po tym jak przestanie dzialac chemia kruszynka. ja tak zrobilem. tylko to wszędzie jest indywidualna sprawa, ponieważ kukurydza. kukurydzy nierówna. a kruszunek kosztuje zalezy gdzie ale tak ~150zl/ha

Kamilek1    17

a opryski ile kosztuja tak mniej wiecej? pytam przez to ze nigdy nie pryskalem na omacnice i to bd pierwszy rok

DevilDriver    0

a opryski ile kosztuja tak mniej wiecej? pytam przez to ze nigdy nie pryskalem na omacnice i to bd pierwszy rok

Wszystko zależy jakie substancje chcesz zastosować, poczytaj trochę, podzwoń do firm. wyciagnij wnioski dla siebie i wtedy decyduj.

Maciek1091    1

Jak tego kruszynka aplikowales? Wiem, ze na wiekszych arealach zrzucaja go z samolotu.

Mulczujecie pozostałosci po kukurydzy?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez semenenek
      Dzien dobry mam pytanie co to za chwast i jak go wyplewic?

• Przez Diwad890
      czym zwalczc nicienie w glebie,po zbiorze czosnku zauwazylem ze bardzo duzo tego jest,jakis miedzyplon albo oprysk czy nawuz?
    • Przez lolek55
      Witam
      Dziś przy pracach w magazynie ze zboża uniosły się chmary owadów których nigdy w życiu nie widziałem. Proszę o pomoc w identyfikacji i informacji na temat zwalczania tego dziadostwa.
      Z góry dziękuję za szybką pomoc!

• Przez darkoe
      Tak jak w temacie czy dziki lubią proso zwyczajne?
      Pytam bo planuję zasiać 3 hektary prosa w centrum lasu. Proso bedzie z przeznaczeniem na kiszonkę, czyli zostanie skoszone przed zakwitnięciem. Za odp z góry dziękuje.
      Oczywiście chodzi o to że boje się że dziki mogą mi zniszczyć uprawe.
    • Przez rolnikpoland
      Witam,

W tym roku posadziłem ziemniaki blisko lasu i niestety z tego powodu mam dość spory problem z dzikami, sarnami itp. Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie ogrodzenia elektrycznego, ale szczerze mówiąc aby kupić dobry elektryzator troche pieniedzy jest potrzeba, szukam innego, tańszego rozwiązania. Co proponujecie ?