kissmy...

omacnica prosowianka

Polecane posty

Kamilek1    52

wiem wiem ze to cholerny problem... ja sieje tylko 8 ha kukurydzy wiec nie oplaca mi sie kupowac dla niej samojezdnego opryskiwacza.. i jade zwyklym z tym ze wolno.. wiadomo cos polamie no ale wole to niz potem pol pola ktore lezy... a powiedzcie mi jaki polecacie niedrogi i skuteczny oprysk??

 

kruszynek to ten pozyteczny robal tak? co go sie montuje iles tam sztuk na 1 ha tak?? ile cie to wynioslo na hektar itp opowiedz o tym :)

Edytowano przez Kamilek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Pryska się w terminach T0 lub T1, na plantacjach mocno zagrożonych stosuje się metodę dwu zabiegową.

 

Podstawowy T1 wykonuję się pod koniec lipca podczas masowego wylęgu larw. lub T0 dodatkowy - początek-połowa lipca i za 7-10 dni T1 - lepsza skuteczność.

 

Najlepiej jest połączyć monitoring nalotu motyli - poprzez pułapki świetlne lub na podstawie monitoringu Piorin, syngenta itp - po kulminacyjnym nalocie odczekać 7-10 dni na wylęg larw oraz obserwować fazę rozwojowa kukurydzy i oprysk wykonać przed rozwinięciem się wiech przez kukurydze BBCH 59

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DevilDriver    0

Pryska się w terminach T0 lub T1, na plantacjach mocno zagrożonych stosuje się metodę dwu zabiegową.

 

Podstawowy T1 wykonuję się pod koniec lipca podczas masowego wylęgu larw. lub T0 dodatkowy - początek-połowa lipca i za 7-10 dni T1 - lepsza skuteczność.

 

Najlepiej jest połączyć monitoring nalotu motyli - poprzez pułapki świetlne lub na podstawie monitoringu Piorin, syngenta itp - po kulminacyjnym nalocie odczekać 7-10 dni na wylęg larw oraz obserwować fazę rozwojowa kukurydzy i oprysk wykonać przed rozwinięciem się wiech przez kukurydze BBCH 59

 

tak jakbym to czytał już.

 

według mnie, skoro osoba nie ma możliwości zrobienia zabiegu bez uszkodzenia kukurydzy powinien wykonać jeden zabieg dopoki jeszcze moze wjechac bez uszkodzenia rosliny, a nastepnie zastosowac po tym jak przestanie dzialac chemia kruszynka. ja tak zrobilem. tylko to wszędzie jest indywidualna sprawa, ponieważ kukurydza. kukurydzy nierówna. a kruszunek kosztuje zalezy gdzie ale tak ~150zl/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilek1    52

a opryski ile kosztuja tak mniej wiecej? pytam przez to ze nigdy nie pryskalem na omacnice i to bd pierwszy rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DevilDriver    0

a opryski ile kosztuja tak mniej wiecej? pytam przez to ze nigdy nie pryskalem na omacnice i to bd pierwszy rok

Wszystko zależy jakie substancje chcesz zastosować, poczytaj trochę, podzwoń do firm. wyciagnij wnioski dla siebie i wtedy decyduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek1091    2

Jak tego kruszynka aplikowales? Wiem, ze na wiekszych arealach zrzucaja go z samolotu.

Mulczujecie pozostałosci po kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127
Witam. Jak wygląda u was sytuacja z omacnicą w tym roku. W naszej okolicy kukurydza powoli zaczyna już się łamać zależnie od odmiany jedna mniej druga bardziej. Piszcie jak wygląda to u was i na jakich odmianach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    202

czy to omacnica? jest mniejsza od paznokcia i ma biały trójkąt na plecach .

 

edit: ok to jest Zmiennik lucernowiec

Screenshot_20190701-193306.png Edytowano przez suffeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianmatys
      Witam. Uprawę ziemniaka zniszczyły mi drutowce. Poszukuje oprysku na nie, ale takiego skutecznego. Granulat nie daje rady. 
    • Przez Patrykpa2600
      Dzień dobry, 
      Mam problem co zrobić gdy 1/4 beli jest ścisło zwinięta a pozostała część jest luźna i nie reaguje na zgniot. Czym to może być spowodowane? 
    • Przez DamianSza
      Witam. Wiedzą Państwo jak pozbyć się peszu? Może być jakiś środek, ale najlepiej taki, który wyżre mi od razu z korzeniami. Zależy mi na czystej glebie 
    • Przez Mati3005
      Panowie, od kilku tygodni na pszenżycie dziwnym trafem tylko na taka skalę w moim stołuja się sarny tak że jest wygryzione jest około 30% roślin, pytanie odnośnie  roślina która nie jest objedzona odrośnie czy nie? Nigdy czegoś takiego nie miałem, może ktoś miał podobne doświadczenia i jak wyglądała kwestia odrostów z objedzonych korzeni, pytam bo za chwilę trzeba n2 i nie wiem czy sens jest to nawozić???? Za odpowiedzi dziękuję, koło łowieckie poinformowałem, ale wątpię żeby coś u nich ugrać ale zobaczymy, 
    • Przez Ceres96
      Czy macie jakieś sprawdziłem sposoby na myszy, ponieważ gryza mi worki idpylajace w mieszalniku. Kot tam nie wchodzi, pułapki klejowe szybko zabijają sie pyłem. Wczoraj założyłem nowy worek, a już dziś prawie dookoła pocięty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj