Polecane posty

Witajcie!!!

 

Mam Zetora 7340 turbo i mam z nim problem mianowicie co jakiś czas wyrzuca płyn z chłodnicy.Co może być przyczyną?. Proszę o pomoc. Z góry dzięki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego uszczelka pod głowicą ,dolej płynu równo z korkiem jak lecą bomble to na pewno uszczelka

Edytowano przez przybyslawice5211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Nie koniecznie uszczelka. U nas któregoś razu też wyganiało płyn, a winny był pęknięty przewód od nagrzewnicy i jakimś dziwnym sposobem musiało tam zasysać powietrze, bo po jego wymianie wszystko wróciło do normy i jak narazie jest spokój.


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiksutil16    9

A jak będzie uszczelka pod głowica przerwana, to będzie syf w chłodnicy? Bo mnie też nie raz wywali częśc płynu z chłodnicy, jak naleje pod korek też idą bąbelki, a wymieniałem płyn codziennie bo taki syf i nic to nie dało, dalej syf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAREK    22

zazwyczaj NIE !!! Skoro piszesz ,że jest dużo zanieczyszczeń to spraWDŹ drożność zaworka odpowierzającego w termostacie (małe nacięcie w środku ) ,Jak nie masz zbiorniczka wyrównawczego to nie lej płynu pod sam korek bo zawsze wywali.

Edytowano przez DAREK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemek111447
      koledzy schodz mi paliwo z niego,wymieniłem wezyk od nadmiaru,nowe podkładki wszedzie załozyłem,kupiłem nowa pomke i dalej mi schodzi co mam jesscze zobic?
    • Przez adiksutil16
      Witam. Czy z rułki odpowietrzającej silnik powinno dość mocno dmuchać? Bo u mnie tak jest. Mam prawdopodobnie wydmuchana uszczelka pod głowicą, woda do oleju nie idzie ale robi się w układzie chłodzenia cisnienie. Do czego dążę? Chciałbym wiedzieć czy to dmuchanie z odpowietrznika silnika moze być powiązane z wydmuchaną uszczelką pod głowicą?
    • Gość STIG0013
      Przez Gość STIG0013
      Ostatnio zauważyłem w moim Zetorze 7340 coś takiego:
       
       
      Co za część? Jest to jakaś zaślepka czy pokrętło? Jest to z tyłu pod kabiną przy lewym ramieniu podnośnika. Można tym kręcić,być może odkręcić ale wolałem nie ruszać zanim się nie dowiem
    • Przez adiksutil16
      Witam. Ostatnio w 7340 pojawił się problem że jak się olej zagrzeje to bardzo słabo podnosi. Na zimnym oleju jest ok. Mażety na podnośniku dobre bo jak zostawie agregat prawie 2 tony na podnośniku to przez noc mało co opadnie prawie wcale. Wymieniłem pompe hydrauliczną (jest pod kompresorem) założyłem nawet wydejniejszą od zetora 9540 i problem nie znikł. Na zimnym oleju jest super nawet lepiej niż na poprzedniej pompie, wręcz ciągnik przydusi jak podnosi agregat na wolnych obrotach a jak się olej zagrzeje zaczyna bardzo powoli podnosić wręcz trzeba przygazować. Ktoś miał podobny problem?
    • Przez bartek4123
      Witam! Posiadam Zetora 7340. Ostatnim czasem słyszałem, że jest możliwość włożenia do tego traktoru pompy wtryskowej od nowszego traktoru o podobnej mocy i pojemności silnika. Efektem jest większa moc przy niższym spalaniu. Co sądzicie na ten temat? Słuszał juz ktoś z was o takich modyfikacjach? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj