Tomek2213

Kiszonka czy zboże dla krów mlecznych

Polecane posty

Tomek2213    0

Witam. Chciałbym się was poradzić a mianowicie chodzi mi o to co waszym zdaiem jest lepsze. kiedyś ojciec zrobił kiszonkę z owsa w bele i krowy dawały mleko na niej jak głupie bez żadnych pasz uzupełniających i mąki. i własie się zastanawiam czy nie lepiej siać owies i kosić go w kiszonkę i po zbiorze znowu wsiać i na jesieni drugi pokos zebrać dodam że zasiałbym bym około 3,5 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Jeśli masz full objętościowych, kisoznkę z qq, sianokiszonkę, siano, słomę to zbieraj ten owies na ziarno. Jeśli cienko z tymi paszami to koś i zakiszaj, treściwa to tylko dodatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowaczek96    3

Krowa jest przeżuwaczem i musi mieć koniecznie paszę objętościową jak wspomniał kolega wyżej a jeśli faktycznie masz dosyć kiszonek to lepiej im posypać treściwą to na pewno da ci jakiś efekt ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Słuchajcie a jak prawidłowo to zrobić by proces był udany?. Chodzi mi po jakim czasie od skoszenia się roluje miesznakę lub owiec na kiszonkę by była smaczna i dobrze zakiszona, czy dodaje się jakąś chemie typu nawozy przy siewie i po, lub może jakieś inne środki i ile czasu balot musi dojrzewać by był już gotowy do spożycia?. Bo też jak autor chcę zrobić w nowym roku to, gdyż mam mało łąk a mam dodatkowy kawałek pola na to i naprzemian z suchym siankiem bym dawał plus śruta z witaminami. Dięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Panowie wystarczy w wyszukiwarkę na forum wpisać "kiszonka GPS" i zaznaczyć że ma szukać w treści. Wyskakuje sporo tematów, powodzenia w szukaniu.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kosiłem owies wieczorem a na drugi dzień po południu zbierałem. I najlepiej jakbyś to kiszonkę zrobił w bele i postawił na bele z trawy. Bo jak położysz bele ze zboża bezpośrednio na ziemię to myszy się wkradno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

U mnie z sianokiszonką jst problem dużo nie mam ale za to posiadam wystarczająco kukurydzy, uprawiam tylko owies jakiś 3,5 ha i miołe na mąkę. w przyszłym sezonie będę miał sianokiszonkę i kukurydzę wystarczająco dla obsady i mysałem żeby owies kosić na kiszonkę i podwaćrano po dojeniu sianokiszonkę póżniej około południa kiszonkę z owsa i na wieczór kukurydzę plus paszę treściwą. Moim zdaniem takim zestawem wiecej wyciągne z krów niż jak mam dawać sianokiszonkę i kukurydzę plus mąka z owsa i paszę treściwą.

"Risto,, mój ojciec kosił wieczorem i na drugi dzień po południu belował i wyszła dardzo dobra kiszonka krowy dawały mleko jak głupie po tej kiszonce bez żadnych pasz treściwych i mąki ze zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Mówicie myszy się wkradną i mus wyżej. A ja szału już dostaje co roku bo mi koty szatkują wszystkie balotry z sianokiszonką od dołu do góry a układam 3y i kasa tylko leci na folie naprawcze a ja niemoge dopaść ich bo ciągnie je tam z całej wsi chyba i to w tedy jak mnie nie ma i zawsze od strony sąsiada bardziej i zarazem od strony zacienionej, wilgotnej bo od słonecznej mniej to robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

@Risto kup podchloryn sodu (np.Domestos) rozrób z wodą i ręcznym opryskiwaczem popryskaj, co jakiś czas, wokół pampersów. Powinny przestać nawiedzać składowisko.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikfm3
      robie kiszonke z 7 ha. górne 10cm (pryzmy) jest dobre a następne 10 się psuje! co robie żle?
    • Przez gaga195
      Witam, nie orientujecie się gdzie można odpłatnie zbadać sobie pszenicę czy aby się kwalifikuje jako jakościowa?
      Chodzi mi tu głównie o firmy do których można wysłać próbkę ziarna, pozdrawiam
    • Przez Ramzes1987x
      Witam panowie co sądzicie to tym nawozie?producent niby Yara i jest to ponoć import z Norwegi czy Niemiec i sprowadzany luzem a u nas przesiewany (bo przywożony jest nie do końca dobrze zgranulowany a ten odsiew osobno sprzedawany głównie sadownikom) i pakowany w BigBagi.Cena okazyjna bo 1300zł netto.Sprzedawca się zarzeka że skład w 100% prawdziwy i z wysoką przyswajalnością i że musi być wszystko byc prawdziwe bo już nie jedną kontrolę miał dzięki uprzejmości konkurencji i bez problemu może dać próbki nawozu


    • Przez farmer_89
      Mam ciagle problemy  z grzaniem się kiszonki z qq w pryzmie i się troche miejscami psuje, wybieram z pryzmy recznie  a temperatura poniżej zera dlaczego tak się dzieje?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj