Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

agroyoko    29

Śląskie. pszenica jara Mandaryna, Quintus 150; jeczmien Kucyk, Stratus, Basic, Eunova, Ingmar 140 ; owies Bingo 140. Ceny NETTO + 5% vat. Material w stopniu C1, zaprawiony Lamardorem + nawoz donasienny Peridam Ferti, lub Certikor + Stim. Material siewny z gospodarstwa nasiennego.

nunu85    82

Byłem dziś w Ampol Merolu i spytałem po ile u nich amteriał siewny i musze stwierdzic, ze przeginają.

jeczmien 1900, pszenica 2100

Sporo chca zarobić na wymarznięciach

Edytowano przez nunu85

Pantera    32

dzisiaj zamowiona  w AMPOL-MEROL pszenica Ostka Smolicka 2000 netto t

nunu85    82

tym bardziej, ze rok temu, sprawdzałem faktury, kupiłem u nich jeczmien jary za 1450zł.

Ponadto zboze w skupach wiosną zeszłego roku było wyraźnie droższe niż teraz, co jeszcze bardziej pokazuje ich pazerność

Adrenalinaa    3

Zakupiona Pszenica Jara Tybalt 1800 netto tona Pomorskie a Ponoc juz idzie w góre i w marcu bedzie po 2000 tys .pozdrawiam

agroyoko    29

Przeważnie była przyjęta taka zasada, że cena mat. siewnego wynosi 2-2,5 krotnosci ceny zboża konsumpcyjnego (głównie pszenicy). Nie trudno wyliczyć, ze cena ta kształtuje się juz jako 3krotność ceny pszenicy konsumpcyjnej..

henio2    101

A dopłaty do materiału siewnego też będą niższe i dopiero we wrześniu szkoda gadać :( wszyscy na krzywdzie rolnika chcą zbić kokosy

agroyoko    29

Z tymi dopłatami do kwal. mat. siew. to faktycznie teraz jaja będą.. Najwcześniej we wrześniu okaże się, czy i ile bedzie przysługiwało dopłaty do ha. obsianego we wrześniu roku poprzedniego! Moze sie okazać, ze stawka będzie wynosić 60zł/ha. W tym wypadku nie warto siać kwalifikatu chyba...

Taurus83    88

chyba...dla dopłaty siejesz kwalifikat? kup sobie czyszczalnie grawitacyjną, zaprawiarkę i pakowaczkę do tego i będziesz tłukł kokosy. podpiszesz kontrakty z rolnikami i będą ci hodować materiał siewny

ja płaciłem za owies gniady 1850  w innej firmie był po 1730. ceny brutto

Zenonim    47

Nie wszyscy mają stół grawitacyjny, większość materiału idzie po zwykłym petkusie. jakbyś widział jak oni to robią to wolałbyś swój materiał siać. top farms jak dla mnie ma solidny materiał siewny. A i jakbyś zobaczył te pszenice nasienne szkoda gadać, to co wyższe wyrywają do górki , żeby tylko przeszło i póżniej pszenica szarpana.

Taurus83    88

no ale co ci się nie podoba w tej wypowiedzi? dałem radę koledze który narzeka na wysokie ceny materiału siewnego i nie podobają mu się praktyki firm hodowlanych itp

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kojack1014
      Witam!!!
      Ma ktoś może charakterystyke Valtry N101? Pilnie proszę o pomoc. I najlepiej gdyby też było wyposażenie dodatkowe i cena brutto
      Za odpowiedź z góry dzięki!
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez Piotrass
      Mam pytania jaki serwis ma valtra? i ile kosztują poszczególne przeglądy w valtrze T121 HiTech?
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez danielhaker
      Wrzucam cennik który będzie obowiązywał od początku przyszłego miesiąca.

Widzę, że fotki wygasły. Jak będę miał czas to uzupełnię jeszcze raz, ale zaznaczam, że nie mam 2015 (ewentualnie piszcie pw podając maila).
      Jeśli ktoś ma aktualny i zechciałby się nim podzielić na forum to zapraszam do kontaktu