Polecane posty

agroyoko    29

Śląskie. pszenica jara Mandaryna, Quintus 150; jeczmien Kucyk, Stratus, Basic, Eunova, Ingmar 140 ; owies Bingo 140. Ceny NETTO + 5% vat. Material w stopniu C1, zaprawiony Lamardorem + nawoz donasienny Peridam Ferti, lub Certikor + Stim. Material siewny z gospodarstwa nasiennego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Byłem dziś w Ampol Merolu i spytałem po ile u nich amteriał siewny i musze stwierdzic, ze przeginają.

jeczmien 1900, pszenica 2100

Sporo chca zarobić na wymarznięciach

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

dzisiaj zamowiona  w AMPOL-MEROL pszenica Ostka Smolicka 2000 netto t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

tym bardziej, ze rok temu, sprawdzałem faktury, kupiłem u nich jeczmien jary za 1450zł.

Ponadto zboze w skupach wiosną zeszłego roku było wyraźnie droższe niż teraz, co jeszcze bardziej pokazuje ich pazerność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

Zakupiona Pszenica Jara Tybalt 1800 netto tona Pomorskie a Ponoc juz idzie w góre i w marcu bedzie po 2000 tys .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Przeważnie była przyjęta taka zasada, że cena mat. siewnego wynosi 2-2,5 krotnosci ceny zboża konsumpcyjnego (głównie pszenicy). Nie trudno wyliczyć, ze cena ta kształtuje się juz jako 3krotność ceny pszenicy konsumpcyjnej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio2    545

A dopłaty do materiału siewnego też będą niższe i dopiero we wrześniu szkoda gadać :( wszyscy na krzywdzie rolnika chcą zbić kokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Z tymi dopłatami do kwal. mat. siew. to faktycznie teraz jaja będą.. Najwcześniej we wrześniu okaże się, czy i ile bedzie przysługiwało dopłaty do ha. obsianego we wrześniu roku poprzedniego! Moze sie okazać, ze stawka będzie wynosić 60zł/ha. W tym wypadku nie warto siać kwalifikatu chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

chyba...dla dopłaty siejesz kwalifikat? kup sobie czyszczalnie grawitacyjną, zaprawiarkę i pakowaczkę do tego i będziesz tłukł kokosy. podpiszesz kontrakty z rolnikami i będą ci hodować materiał siewny

 

ja płaciłem za owies gniady 1850  w innej firmie był po 1730. ceny brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie wszyscy mają stół grawitacyjny, większość materiału idzie po zwykłym petkusie. jakbyś widział jak oni to robią to wolałbyś swój materiał siać. top farms jak dla mnie ma solidny materiał siewny. A i jakbyś zobaczył te pszenice nasienne szkoda gadać, to co wyższe wyrywają do górki , żeby tylko przeszło i póżniej pszenica szarpana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

no ale co ci się nie podoba w tej wypowiedzi? dałem radę koledze który narzeka na wysokie ceny materiału siewnego i nie podobają mu się praktyki firm hodowlanych itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dansken
      Witam, mam problem z owijaniem sie sianokiszonki na wałek i nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna. Pierwsza bela wyszla idealnie nic sie nie owinelo pozniej juz byl problem;/ Dodam ze pokos sianokiszonki jest zwijany w tzw "warkocz" i nie nalezal to zbyt suchych, duzo w materiale bylo mleczu czy te czynniki moga rowniez powodowac utrudnienia? Miał ktos podobny problem w tego typu prasie?
      Prosze o pomoc i sugestie jak rozwiazac problem
      Pozdrawiam
      Dansken
    • Przez bluedaver
      witam...
      z uwagi na fakt, że jestem leniwy i nie lubię dźwigać, wymyśliłem sobie, że w tym roku siewne zboże na pole będę ładował i transportował w big bagach, z których później podniesionych na turze rękawem będę wsypywał zboże do siewnika.
      do dyspozycji przy tej pracy będę miał tura na c 360, zastanawiam sie jakiej wielkosci big bagi kupić, tak żeby pasowała wysokość podnoszenia do wysokości siewnika(mam famarol w zestawie z rolmkao)
      praktykował ktoś jaka wielkośc big baga, jeżeli nie to jutro zabieram się za mierzenie....zastanawia tez mnie ile zboża wejdzie w big bag o wym. 90x90x65(jest niski i szeroki, a koszt to tylko 8,50za szt)myśle, że te będą idealne...jak uważacie..?
    • Przez MateuszJaszczyszyn
      witam mam zamiar zakupić zestaw uprawowo-siewny fenix interesują mnie wasze opinie na temat tego zestawu jakie ma plusy a jakie minusy oraz rzeczywistą pojemność skrzyni zasypowej bo wydaje się mała w środku z całym systemem wysiewającym wątpię że ma 700L powierzchni zasypowej.
    • Przez koszos1
      witam.
      orientuje sie może ktoś jakie ceny nasion siewnych rzepaku w tym roku??
      planuję zakupić 4 jednostki odmiany ANDROMEDA z Limagrain, a cena chyba ponad 800zł za jednostkę, a jak u Was
    • Przez ZSRCKP
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej stosowania kwalifikowanego materiału siewnego.
      Ankieta jest anonimowa, wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej.
      Dziękuję
       
      https://goo.gl/forms/vGFaEEHuVLP8gGzB3
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj