Polecane posty

AturSz    6

a bo widocznie twoja centrala z własnego siewu sprzedaje materiał kwalifikowany a ja mam od hodowcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

W mojej centrali nasiennnej też miało byc ale nie będzie ze względu na to, że nie przeszło kwalifikacji. Za słaba siła kiełkowania.

 

Skąd jesteś? Też czekałem na Twingo i nie przeszło próby niestety... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Ja kupowałem Twingo C1 w Bofermie w Górkach cena 1580zł brutto.Wysiałem 175kg /h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

 

 

Skąd jesteś? Też czekałem na Twingo i nie przeszło próby niestety... :/

centrala nasienna Tuchola Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Pszenica ozima 189zł /dt Pszenżyto 162zł/dt w Kazda jedna odmiana w grupie Osadkowski. Kupowałem w tym roku pszenicę zeppelin u nich.

140zł/dt pszenżyto w "Centrala nasienna Śląska Śląska saatbau linz" I brałem pszenżyto u nich pigmej. Jęczmień ozimy mam w tym roku swój.


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Niby wiosna 2014 ale nic aktualniejszego nie znalazłem... Jak tam materiał siewny na wiosnę?

Dziś owies Bingo kwalifikat po 1730 zł/t brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

A ja też ,,Bingo'' w środę po 1565 brutto. i też kwalifikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lech04tr    1

widzę że drożej zapłaciliście, ja Arkadie kupowałem po 1530zł/t brutto C1 siła kiełkowania 88%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Odświeżam temat... Robicie już zakupy ozimin? Dziś zakupione Dankowskie Rubin 80 zł jednostka siewna :)

Pod koniec tygodnia ma być jakieś niskie pszenżyto tylko odmiana mi wyleciała z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

witam chce żebyście rozwiali moje wątpliwości chciałbym w tym roku zasiać trochę zboża z centrali małą ilość żeby odmienić zboże i teraz jet pytanie czy przy zakupie zboża z centrali nie będę miał jakiejś kontroli w gospodarstwie czy coś bo słyszałem że się podaje jakieś dane i oni sprawdzają czy się nie sieje potem tego co się skosiło a ja chcę własnie kupić trochę a potem siać swoje nie będę składał wniosku o zwrot za materiał siewny

a i przy okazji orientuje się toś w cenach pszenżyta żyta i pszenicy

z góry dzięki

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

pszenica od 1400 wzwyz do nawet 2000.

pszenzyto nie wiem

 

nie pamiętam dokładnych liczb, ale jest takie prawo, ze jak twój areał nie przekracza 20 czy 30ha, to nie musisz płacić zadnych opłat za materiał siewny, tylko, o ile trafi do ciebie odpowiednie pismo, to odsyłasz z adnotacją, ze masz za mało ha i nie kwalifikujesz sie do pobierania opłat.

dają wówczas spokój.

 

ps

kupowanie materiału siewnego i nie wnioskowanie o dopłate to wg mie troche głupota, no chyba, ze kupisz ze 100kg, to wtedy moze i nie opłaca sie bawic z papierami.

 

ps2

jeśłi wojego zboza nie wymieniałes juz od dobrych paru lat, to ja bym na twoim miejscu wymienił całość, a nie tylko troszeczke i wnioskował o dopłate.

Wówczas wcale nie wyjdzie o wiele drozej, nizbys miał zaprawiac i siac swoje, a róznica w plonowaniu będzie więcej niż widoczna.

Krótko- opłaca sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikt25    1

jam mam 3ha ornego więc mało ale muszę podawać jakieś dane w centrali, a jakie to ma być pismo co on tam piszą i jaką adnotację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

jak masz 3 ha to nic do ciebie nie napiszą.

 

a nawet jakby, to im odsyłasz to samo pismo z adnotacją,ze masz tylko 3ha i opłaty cie nie dotyczą.

wówczas dadzą ci spokój.

 

ps

jakbys sie uparł, ze nie chcesz podać zadnych danych bo faktura ci nie potrzebna i wniosku składac nie chcesz, to jestem pewien, ze ci sprzedadzą bez faktury i bez potrzeby podawania twoich danych.

Ważne, zebyś miał kase w ręku, to wszystko da sie załatwic.

 

Oni chca te dane bo 99% rolników, którzy kupuja materiał siewny składa wnioski o dopłaty, a tam faktura jest niezbędna.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Widze załozyłeś nowy temat o cenach ziarna siewnego.

nie dubluj tematów,bo dostniesz ostrzezenie od moda.

 

specjalnie dla ciebie zalazłem cennik, ktory dostałem od mojego handlowca, zebys mógłporównac sobie ceny

 

pszenica

bamberka, bogatka 1350

jantarka, muszelka 1480

sailor 1550

julius, arkadia arktis 1750

ostroga 1850

 

pszenzyto

borwo, wiarus, twingo 1480

fredo 1500

tulus, trisol, pigmej 1550

 

zyto zwykłe

dankonskie złote 1250

amber 1300

 

zyto hybrydowe

od 380zł/ha (ale to cie chyba nie interesuje, bo trzeba koniecznie co roku kupować świezy materiał siewny)

 

a ha

ceny sa neto wiec musisz doliczyc 5% vat

Edytowano przez nunu85
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Agrochem Puławy. (nazwa troche myląca, bo do Puław mam całkiem daleko)

przyjeżdza do mnie ich przedstawiciel i sprzedaje chemie, nasiona, nawozy etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dansken
      Witam, mam problem z owijaniem sie sianokiszonki na wałek i nie mam pojecia co moze byc tego przyczyna. Pierwsza bela wyszla idealnie nic sie nie owinelo pozniej juz byl problem;/ Dodam ze pokos sianokiszonki jest zwijany w tzw "warkocz" i nie nalezal to zbyt suchych, duzo w materiale bylo mleczu czy te czynniki moga rowniez powodowac utrudnienia? Miał ktos podobny problem w tego typu prasie?
      Prosze o pomoc i sugestie jak rozwiazac problem
      Pozdrawiam
      Dansken
    • Przez bluedaver
      witam...
      z uwagi na fakt, że jestem leniwy i nie lubię dźwigać, wymyśliłem sobie, że w tym roku siewne zboże na pole będę ładował i transportował w big bagach, z których później podniesionych na turze rękawem będę wsypywał zboże do siewnika.
      do dyspozycji przy tej pracy będę miał tura na c 360, zastanawiam sie jakiej wielkosci big bagi kupić, tak żeby pasowała wysokość podnoszenia do wysokości siewnika(mam famarol w zestawie z rolmkao)
      praktykował ktoś jaka wielkośc big baga, jeżeli nie to jutro zabieram się za mierzenie....zastanawia tez mnie ile zboża wejdzie w big bag o wym. 90x90x65(jest niski i szeroki, a koszt to tylko 8,50za szt)myśle, że te będą idealne...jak uważacie..?
    • Przez MateuszJaszczyszyn
      witam mam zamiar zakupić zestaw uprawowo-siewny fenix interesują mnie wasze opinie na temat tego zestawu jakie ma plusy a jakie minusy oraz rzeczywistą pojemność skrzyni zasypowej bo wydaje się mała w środku z całym systemem wysiewającym wątpię że ma 700L powierzchni zasypowej.
    • Przez koszos1
      witam.
      orientuje sie może ktoś jakie ceny nasion siewnych rzepaku w tym roku??
      planuję zakupić 4 jednostki odmiany ANDROMEDA z Limagrain, a cena chyba ponad 800zł za jednostkę, a jak u Was
    • Przez ZSRCKP
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej stosowania kwalifikowanego materiału siewnego.
      Ankieta jest anonimowa, wyniki posłużą do napisania pracy magisterskiej.
      Dziękuję
       
      https://goo.gl/forms/vGFaEEHuVLP8gGzB3
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj