Faded

ursus 2812 problem z hamulcami

Polecane posty

Faded    0

Witan. Moj wujek posiada ciągnik ursus 2812. Hamulce bardzo oslably i slyszal ze mozna je jakoś "podciągnąć" lecz nie wie jak. Czy moglibyście mi pomoc? Byl gdzieś moze jakiś temat jak to zrobić? Bylbym bardzo wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

W MF 235, o ile dobrze pamiętam, to była na bebnie regulacja ale od wewnętrznej strony i koła nie trzeba było ściągać. Popatrz czy nie ma tam jakiejś klapki. Odchyl ją i pogrzeb śrubokrętem za jakąś srubą regulacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

U mnie z tymi hamulcami jest tak że jak jade do przodu to hamuje całkiem dobrze, ale jak jade do tyłu to już po hamulcach

macie jakieś pomysły co to może być?

obawiam sie że bez ściągania tego sie nie obejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Może wystarczy porządnie wymyć wodą pod ciśnieniem. Trzeba lać do bębna dotąd, aż bedzie wypływać czysta woda.

Ja u siebie co jakiś czas tak robię i hamuje.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Mycie na nie wiele sie zdało jedynie pogorszyło sytuację, chyba nie obędzie sie bez zdejmowania bębna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Po myciu powinno wszystko wyschnąć.

Jak nie pomaga to zdejmij koło, odkręć dwa wkręty śrubokrętem i zdejmiesz bęben, zobaczysz jak wyglądają szczęki.

Może są zamienione miejscami.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

stas szczęki raczej nie są zamienione bo wcześniej wszystko ładnie hamowało i do tyłu i do przodu i podejrzewam że nikt tam nie grzebał,

ciągnik jest u mnie już kilkanaście latek i do tej pory było ok

Na razie niestety nie ma czasu na rozbiórkę tego za dużo pracy sie skumulowało

 

Stas a masz może jakieś doświadczenie w rozbieraniu tego??

Może coś mnie tam zaskoczyć?

 

dziś po południu udało mi sie wygospodarować chwilkę i zdjąłem koło ale niestety te dwa wkręty nie dadzą sie odkręcić

nie wiem co z tym zrobić doradźcie coś proszę bo pomysły mi sie wyczerpały

Myślę żeby coś do nich dospawać

Ale nie wiem czy dokupię później nowe

 

POMOCY!!!

Edytowano przez rafalus8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stas    7

Te wkręty tylko trzymają bęben, aby nie spadał przy zdejmowaniu koła. Jak ich nie będzie to koło i tak dociśnie bęben i będzie dobrze.

Możesz je naspawać albo rozwiercić, ale najpierw spróbuj przez jakąś śrubę zdrowo przywalić młotkiem w ten wkręt, może się zruszy i da się odkręcić.


,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

wydaje mi sie że wkręty spełniają jeszcze jedną funkcję a mianowicie centrują bęben jutro postaram sie tym zająć dam znać jak sie uda dzięki za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

dziś udało mi sie rozwiązać problem hamulców teraz ciągnik staje w miejscu wkręty odkręciłem dospawując płaskowniki (noże od kosiarki :)), później ładnie odciąłem i jest git mycie karcherem i regulacja dała zamierzony efekt i jestem bardzo zadowolony :D dodałbym zdjęcia do galerii ale nie wiem jak to zrobić, jak ktoś podpowie to zobaczy moje hamulce :)

 

Dzięki za rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mialem do przodu, ale wyszlo tak przez ta regulacje ze sie te hamulce urwaly, i trzeba bylo naprawiac, dlatego ostroznie z tym kreceniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

panowie potrzebuję numery katalogowe części hamulca do ursusa 2812

chodzi mi konkretnie o podkładki pod sprężynkę i ten "gwóźdź" który podtrzymuje szczękę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaitek_91    0

W którą stronę przekręcać nakrętką regulacyjną bębna hamulca prawego koła aby zwiększyć docisk?
W lewym kole kręciłem w kierunku tyłu ciągnika - zwiększyło docisk.
W prawym kole kręciłem najpierw w kierunku przodu ciągnika, potem w kierunku tyłu, ale nadal prawe koło nie hamuje.
Analizując to zdjęcie wydaje mi się, że w prawym kole też trzeba w kierunku tyłu, ale nie jestem pewien.
https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A...hUKEwjawNul1Jb5AhWn_CoKHe7sDY4QMygKegUIARCxAw
https://sklep.korbanek.pl/produkt/827707m7-beben-hamulcowy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

    • Przez Yogi235
      Witam wszystkich i proszę o pomoc ,posiadam mf 255 z 90r i mam dziwny problem z hamulcami, są bardzo ostre tzn przy hamowaniu naciskając pedał do połowy nic się nie dzieje ,dalej do spodu koła odrazu stają  w miejscu ,nie ma normalnego hamowania że  ciągnik będzie zwalniał po lekkim naciśnięciu hamulca a dopiero po mocnym wciśnięciu stawał w miejscu. Proszę o podpowiedzi i porady w naprawie pozdrawiam. Dodam jeszcze że  nie mogłem znaleźć podobnego tematu z rozwiązaniem .
    • Przez pitur13
      Witam. Proszę o pomoc jak ustawić te wałki bo na zębatkach jest tyle znaków że mam mętlik 😕

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj