Jen44

John Deere 1042 vs Droningborg d 4000 Który wybrać??

Polecane posty

Jen44    0

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc.

Jak w temacie mam możliwość zakupu jednego i drugiego w podobnej cenie w Norwegi około 24000zł + oczywiście transport obydwa w dobrym stanie technicznym.

Mam co roku około 20h zboża + jakieś usługi.

Który z nich będzie wydajniejszy, jak wygląda sprawa dostępności części?

 

John Deere jest z 1986 a Droningborg z 1985 więc to nie wielka różnica, obydwa posiadają sieczkarnie.

Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

ja wybral bym JD . napewno lepsza dostepnosc czesci i lepsza marka a co za tym idzie jakosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

ja wybral bym JD . napewno lepsza dostepnosc czesci i lepsza marka a co za tym idzie jakosc.

Na podstawie czego oceniasz lepszą jakośc tego zielonego kombajnu? dysponuje starszym i ciut mniejszym modelem, który przez 3 lata w moich rekach oprócz części eksploatacyjnych(pasków , filtrów) nie miał zadnej awarii wynikającej z przyczyn sprzętu. Regenerowałem pompę wtryskową szukając przyczyny zapowietrzania się, przyczyna leżała w drobnostce za 1zł ale po regeneracji stał się oszczędniejszy.

.Tu trochę danych o Dronningborgu. http://www.dronningborg.de/PDF/Dronningborg/D4000.pdf Konedata też podaje dużo danych.

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

A Droningborg to duński czy tam skandynawski massey ferguson tylko trzeba znaleźć odpowiednik wśród mf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jen44    0

Dziękuje za odpowiedz i:D

zorzyk2 czy Ty lub ktoś z odwiedzających wie jaką mają wydajność te kombajny? korzystając z tej strony: http://www.konedata.net/puimurit.htm porównałem dane techniczne i wydaje mi się że Droningborg powinien mieś większą wydajność, ale jak jest w rzeczywistości? jakie mają one spalanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

JD pali u nas srednio 10l/h pracy

wydajnosc ??? mysle ze 1ha sredniej pszenicy polozy w ok. 1h 20min.

z czesciami w mojej okolicy nie ma problemow, duzo przez 6 lat nie wymienilismy, kilka lozysk, paskow i pare innych drobiazgow, osprzet jak w wiekszosci silnikow znarmalizowany, czyli nie ma wiekszego problemu z dostepem


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jen44    0

Dzięki izydor6280 za przydatne informacje:)

a czy ktoś może mi przybliżyć wydajność i spalanie Droningborga D 4000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

zobacz czy te kombajny maja lozyska metryczne czy calowe bo jak w calach to bedziesz mial problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

jak juz pisalem wyzej z kupnem lozysk nie mialem problemow ;)


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj