michal135791

Jaką polecacie prase do balotów na sznurek ?

Polecane posty

Jaką polecacie prase do balotów ?

Bedzie ona pracowała z mtz 80 . Musi być wiązana na sznurek , bo słyszałem że wyjdzie taniej niż siatka (jeśli się z tym nie zgadzacie to napiszcie ) . Bele 120x120 . Będzie nią prasowane siano i słoma . Pasowało by też żeby bele były dobrze zbite , nawet bardzo dobrze . Cena do 30 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Moze i sznurkiem wychodzi taniej ale lepsze bele sa po siatce.


KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Sznurkiem może i taniej ale w prasach łańcuchowych które nie zwijają beli od samego początku siatka utrudnia dostawanie sie wody do środka beli i dzięki niej bele stojące pod chmurką nie zamiękają tak jak bele owinięte sznurkiem. A z pras to może coś z metal-fachu albo warfamy ? Chyba że sipme używaną taką z-279 i poszukać od razu z automatem do siatki? U nas we wsi wszystkie te prasy pracują i powiem ci że sipma jak słoma dobra to przy dobijaniu potrafi mocno silnik zdusić tylko że większość ludzi pracuje nimi z ursusami c360....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

ja uzywam siatki HellasNet lub JutaNet cena 360 zl za 2000 metrow i starcza mi na jakies 190-210 bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

tylko siatka, mimo ze drozej, to szybciej w polu robisz (2,5 obrotu siatka, sznurek gdzies kolo 15 ? ), lepiej bele wygladaja, przy sianokiszonce o wiele lepiej sie potem owija folia.

 

Przemysl zakup jd550 na szerokim podbieraczu, za ok 25 - 30 mozna juz wyrwac niezla maszyne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta prasa ma być właśnie też do sianokiszonki więc jednak zdecyduję się na siatke . A tych bel to jak nie będę miał kilka tysięcy rocznie tylko tak gdzieś koło 500-600 może i więcej więc 3-4 razy rocznie na siatke można będzie wydać . Wole zapłacić więcej niż się potem pierdzielic z owijaniem bel wiązanych sznurkiem . Jakie marki i modele polecacie pras ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

zrobisz co uważasz, ale za te pieniądze nie pchał bym sie w Polską używke ;) Kup coś zagranicznego typu, Welger, JD czy Claas, a będzie zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

ja bym brał sipmę powód jeden cena części , o jak do małego ciągnika to w miarę lekko to idzie, nam hastiona i drugi raz bym nie kupił metr pasaja

jak się dowiedziałem 70 zł netto 9m no i jeszcze razy 6 pasów, jeden ząb 50 zł itp,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@Krzysiek masz prase i nie wiesz jak sie nazywa ? Hesston jak już ;) Cena części... Co w prasie ma ci sie psuć ? Np. u mnie w Gallignani nie ma sie co psuć oprócz łożysk(20zł/szt.) i pasów które kupuje po 10zł/m. Ja nie wiem co wy macie z tymi częściami do zagranicznych maszyn...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja mam New Holland 648, smiga z masseyem 675.

Prase kupiłem stosunkowo tanio z 2002 roku, wymieniłem wszystkie pasy na nowe z porządnymi zakuciami (nie ms25!!), śmiga az miło, jedyny mankament to że nie ma siatki ale nie narzekam bo i tak robie ok 30 bali na godzine (120x135),

Co do JD550 do słomy piękna maszyna ale do sianokiszonki nie nadaje się w ogóle niestety ;)

Co do części - wolę kupić do zachodniej maszyny porządne niż do polskiej jakiś badziew i co chwilę robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://agroport.pl/t...wer-cut-z-5901/

http://www.youtube.com/watch?v=HOrJMzoT1QM

System Power Cut w prasach zwijających polega na cięciu zbieranego materiału przed prasowaniem. Pasza przygotowana prasami z nożami tnącymi jest lepiej pobierana przez zwierzęta oraz znacznie ułatwia proces rozdrabniania bel w wozach paszowych.

 

Zastosowaniu 11 noży tnących -- zapewnia większe zagęszczenie beli-ok.15-20%, stwarza idealne warunki do zakiszania i poprawia ekonomikę zbioru . System łatwego demontażu wybranych noży, pozwala szybko regulować długości cięcia materiału poprzez zmianę liczby noży (materiał cięty na długość od 10 cm). Istnieje możliwość hydraulicznego schowania noży tnących, w czasie, gdy nie chcemy używać siekacza.

 

Mam kilka pytań do tej prasy .

Czy będzie dobra do mtz 80 ?

Czy traktor który z nią pracuje musi mieć elektronike ? Bo jest w niej taki elektroniczny panel sterowania ;) . Że jak naciśniesz ten przycisk to ci sie coś tam robi :P .

Podczas prasowania siana na sianokiszonke używać tych noży tnących czy nie ?

Podczas prasowania słomy na ścielenie używać tych noży tnących czy nie ?

Podczas prasowania owsianki do jedzenia używać tych noży tnących czy nie ?

Troche sporo tych pytań ale mam nadzieje że dobrze doradzicie :) .

Edytowano przez michal135791

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

...

Co do JD550 do słomy piękna maszyna ale do sianokiszonki nie nadaje się w ogóle niestety ;)

...

 

jakies bajki, ja robie wiecej sianokiszonki niz slomy i jakos nie narzekam, moze trzeba tylko czesciej maszyne przeczyscic w sianokiszonce bo w mokrej zdarza sie ze na walkach sie troszke nawinie i nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

@rafal4610 kolego nie wiem gdzie pas karbowany z nacięciami kupisz za 10 zł metr???, pękł mi pas w tym roku, 100 spinka+ 50 skucie , super tania , poza tym jest problem bo wałek trzeba wy łączyć a mając C-360 to jest kiepsko, jak na włączonym się podnosi klapę to pas na pas wchodzi , i temu moim zdaniem jak bym miał kupić drugi raz to już sipmy prasa by była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Koledzy łożysko za 20 zł sztuka? To chyba jakieś na pasach.

Co do Sipmy, To już tak jest takie stereotypy ze  "lepiej kupić dziurawę wiadro zachodnie niż polskie nowe" I to juz wszystko tak jest , i z tym się nie wygra , może kiedyś cześć społeczenstwa zrozumie że żeby w tym kraju żyło się lepiej trzeba wspierać krajowy sprzęt ( który jest na rynku do zaakceptowania w wykonaniu itd) a nie kupować sprzęt po niemcu. Bo niestety taka sytuacja jest tylko w Polsce.

Co do robienia  bel, Kolega wyżej pisał że sipmy głownie chodzą przy 60dziesiątkach.. , to nie dziwcie się że bele są nie zbite, ja ciągnikem 80km robiłem sipmą i przy dobijaniu miał co z nią pracować.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

no na wałki od pasów to łożysko. Łożysko jest typowe i kupuje zawsze Kraśnickie i ładnie chodzi na tym. A z tym że nie kupować używanej polskiej, chodzi o to, że sie nie bardzo opłaca. Albo jest tania i na dobiciu, albo nieadekwatnie droga. Ja za swoją dałem 11 800zł to co, kupie Sipme za tą kase ? Na pewno nie, a na droższą mnie nie stać. Agregat, pług, kosiarka itp to jak bym kupował to nowe polskie, bo cena jest fajna i na moje areały w zupełności wystarczy :)

Edytowano przez rafal4610

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gregory-5000
      Sprzedam prasę Claas Rollant 160. W bardzo dobrym stanie. Zębatki łańcuch idealne. 
      Mało używana. 2004 rok .
      Zwijanie sznurkiem i siatką.
      Cena 15000 PLN. tel 602554693.
      Świebodzin woj. lubuskie.
      Sprzedam Clam
    • Przez wiktor735
      witam przeszukałem już chyba całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem z sipmą 224. mianowicie prawa strona wiąże oki jesli chodzi o lewą jest problem. wygąda to tak jakby nożyk zbyt szybko ucinał sznurek i zero wiazania .żadnych węzełków ani od strony tłoka ani od tyłu.
    • Przez olo87
      Witajcie, zwracam się do Was koledzy o pomoc w moim problemie. Mianowicie w mojej prasie NH 654 nie pobiera mi sznurka:( przejrzałem cale forum usunąłem usterki, które jak widać są typowe. i teraz moje pytanie brzmi: Z jaką siłą sznurek z prowadnic powinien wychodzić? CIęzko czy średnio czy lekko? oraz jak długie sznurki powinny zostać po ucięciu. Nowe noże, zregenerwane prowadnice przy baryłkach wyregulowane na 50mm a ta świnia nie chce pobrać sznurka:(
    • Przez Kędzior11
      Jaką prasę polecacie do ciągnika 90KM Głównie do słomy
    • Przez unipasz
      siema  mam prasę rolując  deutz fahr GP 2.30  i ucina mi  sznurek w połowie beli raz na 4 ,5 beli
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj