Skocz do zawartości
audi80b4

wyciek z rozdzielacza tur metal fach

Polecane posty

audi80b4    1

mam problem z rozdzielaczem od tura metal fach zaczął cieknąć olej z oznaczonego miejsca rozebrałem to ale okazało się ze pod tą kopułką nie ma zadnego oringu ani uszczelki jest tylko jakiś zaworek i sprężynka jak zatamować wyciek z tego miejsca ?

post-25964-0-25037500-1377201119_thumb.jpg

Edytowano przez audi80b4

Wiadomość z agroFakt.pl

Ramzes1987x    3

Silikon to szajs ja teraz wszędzie zamiast silikonu daje uszczelkę w płynie i jest git i u ciebie też musi pomóc bo przecież tam nie powinno być ciśnienia a sam nawet ostatnio uszczelniałem tak rozdzielacz

audi80b4    1

wie ktoś jak uszczelnic ten zaworek czy jest tam jakiś oring czy coś bo tam oleju nie powinno być z drugiej kopułki wogle nie cieknie i nie ma tam uszczelki pod tą kopułką jest taki zaworek i z podniego wycieka olej czy jest tam jaki oring czy coś jak uszczelnić ten zaworek?

dekan03    0

Witam

W moim ładowaczu Metal-fach jest ten sam problem. Wyciek pojawił się na gwarancji, więc przyjechał serwis dealera i wymienili cały rozdzielacz. Niestety po ok 1 roku problem znowu się pojawił. Dzwoniłem do firmy Metal-Fach i poradzono mi wymianę oringów (4 szt). Po wymianie problem ustał ale na krótki okres czasu. Nie cieknie jeśli olej w skrzyni jest zimny, po rozgrzaniu pojawia się wyciek. Problemem są zużywające się oringi wewnątrz rozdzielacza. Ostatnią wymianę robiłem jesienią ubiegłego roku a na wiosnę tego roku przy ciężkich pracach cieknie. Zastanawiam się nad wymianą rozdzielacza z innej firmy. Bo wymiana oringów co pól roku to przesada.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez arni251
      Witam czy w c360 po wyjęcie miarki oleju(bagneta) powinien lekko wydobywać sie olej silnikowy naa zapalonym silniku. Po otwarciu wlewu oleju wszystko jest ok nic nie pluje a z miarki lekko pluje. Dodam że silnik cyka jak nowy, jest silny i prężny, z przyczepą zboż pod góre na piaskuwce na 5 idzie tylko śmiech, ciśnienie też ma w normie. Prosze o odp.
    • Przez NatanSzatan
      Posiadam prasę w/w a moje pytanie brzmi, co może być powodem tego, że przestała wiązać. Kiedy wskaźnik dochodził do czerwonego pola zaczynała wiazać sznurkiem, pożyczyłem ją sąsiadowi i kiedy ją odzyskałem już nie wiązała. Zacząłem prasować tak, że wskaźnik był pod koniec czerwonego pola a ona nie chciała wiązać. Proszę o pomoc.
    • Przez ravcio
      Witam,
      Nie dawno zakupiłem Ceresa 85x z 1994r i usuwam w nim usterki. Likwidując wycieki zauważyłem, ze cieknie z siłownika wspomagania. Z tego co widać przepuszczają uszczelniacze. Pytanie jest jak wymontować siłownik aby wymienić uszczelniacze bo chyba bez demontażu się nie da? Jak na razie odkręciłem końcówki drążków i 3 śruby z dekla po lewej stronie ale siłownik nie drgnie w żadną stronę. Będę wdzięczny za pomoc.
      Dodatkowo czy łożyska zwrotnic są smarowane? Ewentualnie jak? Żadnych smarowniczek tam nie ma.
    • Przez Bercik92
      Witam. od niedawna mam problem z 3 sekcja a własciwie jej brak. jeszcze nie tak dawno temu działała a teraz nagle wysiadła. po nacisnieciu przycisku nie świeci sie taka mala kontrolka w tym całym elektrozaworze. moze macie jakies porady co zrobic ?
    • Przez Jacek99
      Witam wszystkich. Mam pytanie w sprawie ujętej w temacie. Znajomy tydzień temu kupił 3512... to jeszcze ciągnik słabo poznany. Ale wczoraj nadarzyła się pierwsza praca z WOM(koszenie trawy rotacyjną) i ciągnik zaczął "dawać plamę" z wałka. Wałek w porównaniu do C-360-3P, który jest w gospodarstwie nie ma pokrywy wałka WOM( w c360 przykręcana na 4 śruby). W 3512 tylko dwa otwory, prawdopodobnie na tą mufe osłaniającą wałek co w fabryce dawali. Wałek jeszcze wykazuje luz wzdłużny (nie duży ale jest). Jako załącznik zapodaje zdjęcie tyłu. Pomóżcie, poradźcie, bo nowy ciągnik w gospodarstwie nie wiadomo co robić... czy trzeba pół ciągnika rozbierać czy wystarczy oring, uszczelke wymienić.Będe wdzięczny za pomoc:)