Skocz do zawartości
MIKOLAJ276

Udoskonalenia w Zetorze

Polecane posty

Radekk    154

Witam

Z tym rewersem to na pewno da się założyć ,tylko z tych dwóch prędkości wałka musiał byś zrezygnować.Ten cały "mechanizm" odpowiedzialny za zmianę kierunku znajduje się na przodzie skrzyni biegów w części pośredniej.

Teraz pytanie gdzie dostaniesz wszystkie potrzebne części do tego? W Polsce będzie ciężko , najlepiej jechać od razu do Czech i tam szukać.

Zerknij jak to wygląda w katalogu części ( co prawda po czesku ale jest) http://www.fmix.pl/a...or-5211-7745t/1

A co do kosztów to na pewno nie małe i jeszcze roboty sporo. Podsumowując ,jak masz dużo kasy i dostaniesz potrzebne części to bez problemu założysz.

Poszukałem trochę po internecie i widzę,że całkiem sporo części do tego ma firma Korurs na swojej stronie internetowej , tylko nie podają cen.

Edytowano przez Radekk
  • Like 1

MIKOLAJ276    84

Dzieki za odp :D

to że strace predkości wom to wiem, tylko sie zastanawiam bo może jak mam te 2 predkości to mniej cześci bede potrzebował :/

@Radekk posiadasz może rewers w swoim zetorku ?

Radekk    154

Nie niestety nie mam rewersu. Jak popatrzyłem na ceny tych części to stwierdziłem ,że nie potrzebuję go aż tak bardzo. Nie wiem czy te 540/1000 obr to nie był by problem jeszcze z tym i musiał byś przerobić i założyć wałki na tylko 540 obr. . Jak widzisz na rysunku w katalogu ,musi być dodatkowa pokrywa trzymająca koła zębate ,inne wałki sprzęgłowe,wodziki, itd.

Jak już miałbym coś dokładać to byłby to wzmacniacz momentu (półbieg) to by się bardziej przydało do pracy w polu. Ale z tego co się zorientowałem kilka tys. trzeba w to włożyć i jeszcze najeździć się za częściami i najlepiej tylko w Czechach.

Wiadomość z agroFakt.pl

MIKOLAJ276    84

muszę sie jeszcze zastanowić nad tym rewersem ;) zamiast rewersu to moze było by lepiej napęd założyć ;) najlepiej taki jak w 5340 :D

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się