MIKOLAJ276

Udoskonalenia w Zetorze

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Radekk    157

Witam

 

Z tym rewersem to na pewno da się założyć ,tylko z tych dwóch prędkości wałka musiał byś zrezygnować.Ten cały "mechanizm" odpowiedzialny za zmianę kierunku znajduje się na przodzie skrzyni biegów w części pośredniej.

 

Teraz pytanie gdzie dostaniesz wszystkie potrzebne części do tego? W Polsce będzie ciężko , najlepiej jechać od razu do Czech i tam szukać.

Zerknij jak to wygląda w katalogu części ( co prawda po czesku ale jest) http://www.fmix.pl/a...or-5211-7745t/1

A co do kosztów to na pewno nie małe i jeszcze roboty sporo. Podsumowując ,jak masz dużo kasy i dostaniesz potrzebne części to bez problemu założysz.

 

Poszukałem trochę po internecie i widzę,że całkiem sporo części do tego ma firma Korurs na swojej stronie internetowej , tylko nie podają cen.

Edytowano przez Radekk
  • Like 1

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Dzieki za odp :D

to że strace predkości wom to wiem, tylko sie zastanawiam bo może jak mam te 2 predkości to mniej cześci bede potrzebował :/

@Radekk posiadasz może rewers w swoim zetorku ?


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Nie niestety nie mam rewersu. Jak popatrzyłem na ceny tych części to stwierdziłem ,że nie potrzebuję go aż tak bardzo. Nie wiem czy te 540/1000 obr to nie był by problem jeszcze z tym i musiał byś przerobić i założyć wałki na tylko 540 obr. . Jak widzisz na rysunku w katalogu ,musi być dodatkowa pokrywa trzymająca koła zębate ,inne wałki sprzęgłowe,wodziki, itd.

Jak już miałbym coś dokładać to byłby to wzmacniacz momentu (półbieg) to by się bardziej przydało do pracy w polu. Ale z tego co się zorientowałem kilka tys. trzeba w to włożyć i jeszcze najeździć się za częściami i najlepiej tylko w Czechach.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

muszę sie jeszcze zastanowić nad tym rewersem ;) zamiast rewersu to moze było by lepiej napęd założyć ;) najlepiej taki jak w 5340 :D


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też myślę nad przeróbką dzwigni biegów,ale żeby była w podobnym miejscu jak w dużych zetorach i ursusach? jakby ją odpowiednio w paru miejscach wygiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez chwiolas
      Panowie sprawa wygląda tak: rano podniosłem podnośnik i za nic w swiecie nie mogę go juz opuścić. Dodam że chciałem kiprować przyczepę z tym podniesionym podnośnikiem i nie da się.
       
      Czy coś sie zacieło?Bo pompa jest chyba ok,bo jak zgasze traktor to oczywiście podnośnik puszcza(tak się działo już od dawna-wiedziałem o tym) i po pewnym czasie opuści sie,ale jak tylko odpale traktor to podnosi sie spowrotem.
       
      Pomoże ktoś????
    • Przez bopietras
      Panowie mam pytanie czy takie podłączenie tura w moim zetorze 7745 bedzie prawidłowe? Przy podłączeniu do szybkozłaczy z tyłu tych 0,1,2 trzeba bedzie chyba przestawiac dzwignie w kabinie za kazdym razem? Może wie ktos jak to podłaczyc zeby było dobrze?
    • Przez adanow
      Witam
      W pażdzierniku zakupiłem nowego Zetora 80, po przejechaniu około 5 moto godzin zauważyłem że po
      tłumiku od góry do dołu ścieka olej. Zadzwoniłem do serwisu oni nato że na dotarciu ciągnika tak ma być .
      Dodm jeszcze że w misce olejowej ubywa oleju ,po odpalaniu ciągnika czy zimnego czy ciepłego z wydechu
      przy pierwszych obrotach wali czarnym dymem a pochwili niebieskim, z czasem nagrzewania silnika ustaje
      Proszę o opinie czy ktoś miał takie problemy ,co mam dalej robić
    • Przez wsk233
      Witam mam zetora 7711 ze skrzynią 10/2, słyszałem że można do niego dokupić przystawkę lub coś podobnego żeby mieć biegi pełzające czyli skrzynię 20/4 tak jak było to montowane fabrycznie na życzenie.
    • Przez Adzik
      Witam wszystkich ,mam mały kłopot otóż niedawno kupiłem Zetorka 8540 ,a ostatnio spaliły mi sie świece żarowe i regulator oczywiście kupiłem nowe i założyłem podpięłem kabelki tak jak były wcześniej i teraz jest ok .tzn.świece się grzeja ciągniczek odpala,ale nie rozłączają się po zagrzaniu.Co by mogło byc nie tak?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj