Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
wiecho

ciśnienie na tłokach w zetor forterra 10641

Polecane posty

wiecho    0

Witam, jakie ciśnienie powinno być na tłokach w zetor forterra 10641. Mierzyłem i miernik wskazywał 21 psi na trzech i 20 na jednym . Niewiem czy tyle powinno być czy miernik zle wskazuje bo słyszałem że powinno być 26-28 psi. Mam problem z zetorem, pod obciążeniem nawet niewielkim ,,zbiera,, się strasznie powoli dopiero po osiągnięciu ok. 1700 obr. zaczyna iść normalnie. Niewiem czy to turbina czy może pompa wtryskowa. Proszę o pomoc.

DarekD    56

może zacznij od sprawdzenia końcówek wtryskiwaczy -koszt i naprawa nie trudna a dużo może zmienić w dynamice silnika

mtracz    71

Pewien jesteś, że ta jednostka ciśnienia to PSI? Może atmosfer albo barów?

Gdyby miał takie ciśnienie jakie podajesz nie można było by mówić już o silniku.

Jak dokonywałeś pomiaru sprężania? Próbę olejową zrobiłeś?

Wiadomość z agroFakt.pl

wiecho    0

Oczywiście nie psi tylko 21 barow. Próbę robiłem w następujący sposób. śilnik pracował przez ok.10 minut następnie na miejsce świec żarowych podpinałem miernik i rozrusznikiem kręciłem do uzyskania największego ciśnienia. A na czym polega próba olejowa?

krzysztofz14    14

Może być tak niskie ciśnienie bo te silniki słabo odpalają w niskich tem.Posiadam 11441 i poniżej zera jest nie do odpalenia gdy popsują się świece.A teraz w lato to silnik powinien palić z pół obrotu a niestety musi trochę zakręcić.Dawka rozruchowa jest duża bo gdy odpala to idzie dużo czarnego dymu.Jaką normę spalin ma ten zetor.

Edytowano przez krzysztofz14

DarekD    56

ciężkie odpalanie nie zależy tylko od kompresji ,ale także od kształtu komory spalnia w tłoku

wiecho    0

Ja raczej na zapalanie w zimie nie narzekam , więc wtryski bym wykluczył. W 10540 miałem problemy z rozruchem zimą , okazało się że wrtyski lały, po wymianie końcówek problem znikł.

krzysztofz14    14

Jak świece sprawne to nie ma problemu,wystarczy kilka sekund.Przy takiej kompresji jak podałeś to bez swiec nie ma mowy o odpaleniu zimą.Są dwa rodzaje uszczelek pod głowicę 1,2mm i1,5mm.Wymiana uszczelki na cienszą podniesie kompresję.Sprawdz kompresję jak będzie dobrze zagrzany ,musi szybko kręcić rozrusznikiem.

Edytowano przez krzysztofz14

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez 7613farmer
      Witam wszystkich forumowiczow prosze o porade, otoz posiadam od nowosci ciagnik Zetor Proxima 8441 w ktorym problemem jest stale przeciekajaca nagrzewnica.
      Pierwsza oryginalna jak dotad wytrzymała najdłuzej - 4lata. Kupiłem druga,polska- nie chinska,ktora wytrzymala jakies pol roku. Jeszcze na gwarancji ja oddalem i po długim okresie oczekiwania wkoncu wymienili mi na nowa,ktora zamontowalem i działala jakiś miesiac az tu wczoraj wsiadam a tu woda leje mi sie po głowie. Pomozcie co moze byc powodem,czy wszystkie nagrzewnice sa wadliwe, czy to jakas wada konstrukcyjna traktora? Jak narazie wybieram sie zareklamowac ta trzecia -tez jeszcze jest na gwarancji. I co - macie jakis pomysł?
    • Przez kuba24051
      Witam. Przymierzam sie do zakupu agregatu Agro-Masz SN 3m. Zastanawiam sie tylko czy nie bedzie za ciezki do zetora. Wazy okolo 2000kg + zasyp. Troche sie obawiam o stabilnosc i o pompe. Moze ktos pracuje forterra z podobnym agregatem ?
    • Przez Mateusz_320
      Witam panowie mam problem w swoim zetorze 5211 91r obrotomierz pokazuje tylko obroty silnika a niestety moto godzin nie nabija długi czas. Pomoże ktoś? 
    • Przez BARTOLA
      witam posiadam zetora 7011  z tylnymi kołami o rozmiarze 13.6-36 i mam takowy problem ze przy orce z pługami 3 skibowymi ma słabą przyczepność i troche brakuje mu mocy zastanawiam sie nad zmiana kół na rozmiar 28  czy coś da ta zamiana?  słyszałem ze koła od c360  bedą pasować  ktos coś pomoże w tym temacie?  
    • Przez skok
      Witam
      Mam zetora 12145 turbo i chce kupić do niego głebosza 5 łap na zabezpieczeniu kołkowym ziemia 3i 4 klasa płasko głebokosc pracy ok. 50 cm
      czy ten ciągnik da sobie z nim rade ????