Zaloguj się, aby obserwować  
Kenu84

Agregat uprawowy do Zetora 7011

Polecane posty

Kenu84    0

Witam

 

Mam pytanko: jaki agregat kupić do uprawy przedsiewnej? Mój ciągnik to Zetor 7011 - 66 KM.

 

Ziemia 2 klasa, chociaż zdarzają się kawałki lekko gliniaste.

 

Myślałem o takim http://maszyny-rolnicze-jb.pl/Agregat_uprawowy#Agregaty o szerokości 2,7 metra. Sprzedawca zastrzelił mnie pytaniem czy chce pazury redlicowe czy sprężynowe.

 

Jaka firme polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Tam masz taką ładną tabelkę co do szerokości roboczej.

Nie wiem czy nawet 2,5 m nie bd za szeroki, bo jak nie to 2,1 m, a takie to już ludzie c-360 ciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Do takiego zetora 2,5m i większego nie trzeba ( lepiej szybciej pojechać to lepiej uprawi niż mieć o 30 cm szerszy a męczyć siebie i ciągnik w polu). Zęby takie czy taki i tak zbrylonej i zaschniętej gliny nie rozbiją ( tu tylko aktywny pomoże). Ja bym brał na zwykłych zębach redlicowych z wałkami możliwie jak nawiększej średnicy i na docisku ( np. http://www.dziekan-maszynyrolnicze.pl/heros.html tylko może innego producenta bo jakość nie jest najwyższa ale u mnie taki pracuje już ładnych parę lat i jak narazie jest w całości:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaga195    44

lepiej weź 2.5metra z WAŁEM Z PRZODU.

50% rozbijania brył to wał z przodu, ja jak narazie pozyczam od sąsiadów rózne ale najlepiej idzie z wałem z przodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jaki agregat do zetor 6211 bo mialem 60-tke i mialem przy niej zwykly 2m chodzi mi najlepiej o jakis ciagany i szeroki

Dublowanie tematów. Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mattheoo    0

kolega szzerokiego agregatu nie dasz do tego zetorka maks zaczepiany to 2.80 m ja mam takiego do mojego 7211 i w sam raz a jesli chcesz szerszy to musisz coś wymyślic na bronie ale wiesz jak brona to to już mało kto nazwie agregatem innymi slowy jak masz lekie ziemie to może być agregat na bronie a jak cięższe lepiej juz na cienkich łyżkach pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Agregat o szerokości 2,5m powinien być odpowiedni. Aby efekty jego uprawy były dobre musisz jechać na trzecim biegu. Ja do C-360 mam 2,1 Bometu i na świeżej orce pod górkę 3 biegiem ma ciężko.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rade ale hodzi mi o cos nakolach ciaganego naprzykald tyle ze bez siewnika ktos je produkuje fabrycznie film nie jest moja wlasnoscia i nie roszcze sobie do niego zadnych praw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

A jakie masz pola? Zobacz jak niewygodny jest przy nawrotach.

Ten agregat z filmu jest po to aby był jako uprawowo-siewny do ciągnika bez przodu - za lekki przód przy zawieszanym uprawowo-siewnym 2,7m.

Takie agregaty robi się dużej szerokości, tak jak kolega wyżej pisał, do dużej mocy ciągników i na duży areał.

Jak masz zetora 60KM to bez przesady ale cudów nie uciągniesz, max 2,5m choć nie wiem jakie masz ziemie bo może i mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@mattheoo a właśnie że sie mylisz ;) Brona ciężka z wałkami to super sprawa na ciężkie ziemie ;) Ja mam 3m i w tym roku z przymusu musiałem robić 60-tką i ładnie szło na 3. chociaż czasami było ciężko. Zazwyczaj chodzi z Fordem bo większa prędkość i lepsza jakość uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Już pisałem w jakimś temacie że na ziemie ciężkie to typowe agregaty z zębami redlicowymi nie koniecznie dobrze uprawią. Jak kiepsko się orze ( dużo brył ) to tylko i wyłącznie ciężka brona lub agregat aktywny. Ciężka brona z wałkami na wiosnę to super sprawa, uprawia pięknie ciężkie gliniaste ziemie które górną warstwa rozsypują się w proch. Bardzo fajnie się tą broną robi ponieważ można zrobić dużo płycej niż agregatem z zębami redlicowymi nie mówiąc o talerzowym. Wiadomo że pod zboża jare robi się płytką uprawę no i lepiej wilgoć zachowa. To samo dotyczy upraw pod siew ozimych, po orce jak ziemia zaczyna podsychać to bronowanie bardzo dużo rozbija brył, żaden agregat bierny tak nie zrobi jak brona, później chodzimy agregatem ale tylko dlatego że nie mam takiej brony z wałkami ( mogę pożyczyć ale jest mała i do małego ferdka jest ok ale do większego to szkoda paliwa i czasu). Jeśli ładnie się wyorze to tylko agregat i siew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez longer89
      Czy ktoś użytkuje agregat talerzowy na przedni tuz.  Jaki jest efekt prac? Czy lepszy może jest wał pierścieniowy?

    • Przez antek807
      witam mam problem z wyborem agregatu uprawowo siewnego z hydropakiem 2,7 bo taki mam siewnik poznaniak do ciągnika nw td85 z jakim wałem na ziemie 3-4 klasa
       
       
    • Przez michal009
      Proszę o uwagę na co zwrócić uwagę podczas oglądania przed zakupem Zetora 8441? 
       
      Planuję zakup tego ciągnika i w najbliższym czasie wybieram się obejrzeć kilka modeli. Z racji, że nie miałem takiego, ani podobnego modelu, zdjęcia ze wskazanymi miejscami do sprawdzenia mile widziane. Pytam co mogę sprawdzić samemu, bo jak już wytypuję konkretny egzemplarz, to zabiorę ze sobą mechanika i niech jeszcze zerknie fachowym okiem. 
    • Przez BARTOLA
      witam sprawa wyglada następująco;  niedawno założyłem  tura i mam problem z manewrowaniem w miejscu z np belą i nie wiem cz moze to być już słaba pompa wspomagania czy te serwo tak ma, zastanawiam sie też nad zmianą przednich kół na balony ale nie wiem czy to coś da 
    • Przez Damians88
      Koledzy,
      Wielka prośba o poradę jaki tur i jakiego producenta założyć do Zetora 6340, 2004 r. Chodzi mi o trzy sekcyjny. Nośność 1,5 tony.
      Proszę o namiary.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj