Zaloguj się, aby obserwować  
PanJoker

Odorywanie od miedzy pługiem obrotowym.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
PanJoker    4

Witam. Posiadam pług 4 skibowy z kółkiem umieszczonym z tyłu. I moje pytanie brzmi jak nim od orać od miedzy?? Co trzeba zrobić? Czy można od orywać gdy łącznik główny jest połączony z pługiem na tej fasolkowej dziurce??

 

I teraz może spróbuję sam sobie odpowiedzieć na to pytanie a Wy mi powiedzcie czy dobrze mówię. A mianowicie myśle że trzeba podnieść kółko do góry i próbować jakoś od orać na podnośniku. Tylko obawiam się że to może nie wyjść. I ile wtedy trzeba sobie zostawić na to odorywanie? Na jedną skibe czy dwie? Trochę pomotałem ale mam nadzieje że w miare zrozumiale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AntekC330    0

W sumie, to dobre pytanie. Ja mam kółko z tyłu w pługu zagonowym, ale tu nic raczej nie pokombinujesz (nie wiem, jak jest w obrotowych) i jak jest wyższa miedza, to się po prostu orze ile się da radę, a później się to dokładnie agregatem uprawia i jest git ;)

Edytowano przez AntekC330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Ja robię tak że przedostatni przejazd zwężam (jeśli jest taka potrzeba) na tyle by ostatni zabrał mi całą szerokość pola, przedostatnim równam też bruzdę żeby w ostatnim już wyszła elegancka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Jak masz w pługu 4 skiby to ostatnia powinna iść gdzieś tak po śladzie tylnego lewego koła i tak jak kolega wcześniej pisał przedostatnim przejazdem robisz tak aby jak będziesz jechał ostatni raz zabierał całą szerokość. Jak będziesz jechał lewym kole tuż przy miedzy wyorzesz idealnie, zawsze masz regulacje szerokości orki do dokładniejszego ustawienia. Co do kółka to ja je podnoszę tyle ile trzeba, aby zachować poprzednią głębokość lub czasem na podnośniku wyoruje ostatnią skibę.

A jak mam u siebie pług 2 skibowy to jest jeszcze inaczej ostatni raz jadę lewym kołem po miedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Tak pług jest 4 skibowy. Hydraulicznej regulacji szerokości orki nie posiadam. Czyli jeżeli dobrze rozumiem to zostawiam ostatni przejazd na całą szerokość pługa i nie podnoszę kólka do góry? ale wtedy zostanie mi nie odorane od miedzy. Bo przeważnie miedze są wysokie. Zresztą zawsze zostanie coś nie odorane bo koło idzie z boku pługa jak i ciągnika. Jakoś trzeba mi to prościej opisać :/ A najlepiej gdybym to zobaczył na własne oczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Ostatnia skiba może i idzie za kołem ale właśnie problem w tym, że jak wyżej pisał kolega kółko jest jeszcze szerzej. Korpusem dojedziesz do miedzy, a kółko idzie po miedzy i jak wysoko to masz problem. Ja ostatnio jak overuma kupiłem orałem z podniesionym kółkiem i jakoś dało radę.

 

Znalazłem akurat idealny przykład tylko na zagonowym:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/317014-overum-3-skibowy/

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

No to jak miedza wysoka to pozostaje tylko na ostatni przejazd podnieść kółko do góry i trzymać na podnośniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Właśnie mam Overuma i mam ten kłopot. Do tej pory odorywałem zagonówkami ale jest to troche uciążliwe bo trzeba pojechać do domu podpiąć drugie pługi i jechać od nowa. Jak są niskie miedze to jeszcze ujdzie ale z wyższą miedzą nie da rady tym pługiem. Przydała by się do tego hydrauliczna regulacja szerokości orki (vario) i do tego jeszcze hydrauliczny łącznik

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

A jak miedza ma meter wysokości to jak podniesiesz,ja już myślę to kółko przenieś na stałe do przodu-ale może to zmieni pracę pługa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A z lemkenem nie ma kłopotów? Kółko z boku czyli idzie po miedzy bądź za miedze. Czyli też trzeba podnieść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobry temat, szukałem kiedyś takiego, i też chciałbym się dowiedzieć jak Wy to robicie, którzy macie od lat pługi z wystającym kółkiem i wysokie miedze :) ja też myślę ze kółko podnieść i jakoś na podnośniku robić . :) u mnie zagonowymi to mamy do dwójki zrobioną taką przystawkę dzięki której ostatnia skiba idzie równo z kołem 3512 , któłko w górę i dobrze idzie :)

Edytowano przez marcinek16marcin

..::SAME ROLLER 70W, URSUS 3512 i BIZON Z056::..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

w pottinger kółko idzie z boku za 4 korpusem ale jak robie przy miedzy to kolko przeklada sie na 3 korpus i idzie idalnie za kolem ciagnika i nie ma problemu z miedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Koledzy nie lepiej polikwidować miedze jeśli dobrze żyjecie z sąsiadami i trzymać się tylko kamieni ,przecież to same plusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

tak masz racje i tak lest na wygodniej ale ten problem jaki jest z miedza czesto zdarza sie na poprzeczniakach albo kolo rowu albo przy skarpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja rowy co rok koszę i raz przyoruję a za rok odoruje i staram się utrzymywać poziom skarpy rowu i pola na tej samej wysokości i wtedy z od oraniem nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez cipekfan69
      Witam jakie są różnice pomiędzy podstawowymi wersjami seri m i r również cenowe będę wdzięczny za odpowiedz.
    • Przez Admiral150
      Witam:)
       
      Mieszkam na Podkarpaciu i mam ok 10 hektarów pola. Posiadam c-330 a w jesieni kupiłem sobie MF 698 .Poszukuje do MF jakiś agregat bierny bo nie mam to niego żadnego sprzętu tylko pługi obrotowe 4 skibowe.Chciałem się poradzić bo mam taki dylemat czy kupić agregat uprawowo siewny 2,5m z hydropakiem do tego mój poznaniak czy agregat uprawny 3m lub 3,2m. Jeżeli uprawowo siewny to jaki talerzowy czy sprężynowy i z jakimi wałami? Który robi w polu lepiej??? Chciałem się zapytać czy te agregaty uprawowo siewne dobrze robią w polu czy opłaca mi się kupować agregat uprawowo siewny do MF czy nie będzie za mały ?? A może lepiej kupić agregat uprawny 3 m lub 3,2 m i siać c-330 .Może mi ktoś doradzi co mam kupić do MF?
       
      Ps. Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam
    • Przez MAti348
      Witam zamierzam kupić ładowacz czołowy do mojego Zetora Forerry 11441 z 2005r. Sprzedawca oferuje mi tura Trac-Lift 220sln stąd moje pytanie, ponieważ większość zakłada 260 a nie 220, czy są jakieś znaczące różnicę pomiędzy tymi dwoma modelami ładowaczy i jaki polecacie do takiego ciągnika, Może ktoś ma na sprzedaż używany ładowacz w rozsądnej cenie do tego ciągnika ?
      Z góry dziękuje za pomoc !
       
      Pozdrawiam Mati34811
    • Przez kubar3
      Witam,
      Panowie jaka jest różnica między rozpylaczami WUZETEM DSL150A35, a DSL150A38
      DSL150A38 jestproponowany do 3p/255 natomiast DSL150A35 w 235 i 2812.
      Silniki te same tylko moce różne, czy domniemywac można że DSL150A38 daje większą dawke paliwa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj