Scirocco

Młody rolnik,poważny problem

Polecane posty

Scirocco    0

Witam,we wrześniu 2011 otrzymałem premię (przelano mi wtedy pieniądze na konto) i na początku grudnia kupiłem maszyny i ciągnik ursus z 2010 roku od Handlarza,w styczniu 2o12 go zarejestrowałem,wszystkie dokumenty z fakturami wysłałem do ARiMR,lecz nie przeszedł ciągnik,bo nie było zaświadczenia od sprzedającego,że ciagnik w dniu sprzedaży był sprawny technicznie,problem w tym,że sprzedający nie chce mi od roku tego zaświadczenia wydać,tłumaczy się,że nie ma do tego uprawnień,nie jest rzeczoznawcą, Może ktoś ma pomysł,czym te zaświadczenie można zastąpić,może ktoś już przerabiał ten temat, proszę o pomoc,bo całkowicie nie wiem,co z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz88    0

A zaświadczenie ze stacji diagnostycznej? Skoro rejestrowales ciągnik, to musialeś zabrać go na badania diagnostyczne by dopuścili go do ruchu. Ewentualnie możesz to zrobić teraz. Podjedź na stację diagnostyczną i niech go sprawdzą.

(Nieznam sie na tym dokładnie, ale chyba ciagniki też obejmują badania diagnostyczne, jeśli mają sie poruszać po ulicach).

Jeśli niemam racji to prosze nie krzyczeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

pierwsze słyszę o takim zaświadczeniu. poszukaj rzeczoznawcy. jak nie możesz znaleźć to pogadaj z handlarzami samochodów to oni na pewno wiedzą gdzie taką osobę znaleźć. pare stówek zapłacisz i po kłopocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gospodarz88    0

pierwsze słyszę o takim zaświadczeniu. poszukaj rzeczoznawcy. jak nie możesz znaleźć to pogadaj z handlarzami samochodów to oni na pewno wiedzą gdzie taką osobę znaleźć. pare stówek zapłacisz i po kłopocie

 

A jeszcze zapytam, czyli ciagników nie obowiązują badania techniczne? Dobrze rozumiem? A przykładowo, jeśli musisz przejechać ciagnikiem po ulicy na pole oddalone o kilka kilometrów. To wtedy nie musisz pokazać aktualnych badań technicznych pojazdu jaśli np. Policja Cię zatrzyma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Na ciągnik jest badanie techniczne, podobnie jak na inne pojazdy. Pierwsze na 3 lata, a później co 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scirocco    0

Badanie techniczne jest ważne,lecz w Arimr to nie starcza,i chcą koniecznie zaświadczenie od sprzedającego.Tym ludziom zza biurka nie można wytłumaczyć,że jeżeli ciągnik ma ważne badania,to musi być terotycznie w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ciągnik był nowy czy używany bo nie ma nic o tym mowy, jeżeli używany to może chodzi o oświadczenie że ciągnik nie był już raz dofinansowywany.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

to weź napisz oświadczenie w imieniu tego handlarza. zrób pieczątke. podpisz się i tyle....jakie zaświadczenie? co o oni wymyslają? jak ten dokument ma sie "fachowo" nazywać?

 

jeżeli otrzymałes premie to powinieneś dostać wykaz dokumentów które powionieneś im dostarczyć w czsie trwania realizacji biznesplanu. zobacz czy tam to jest jak nie to pisz odwołania.

 

a tak woogle to w każdej izbbie rolniczej jest prawnik który udziela konsultacji za darmo. spróbuj odnaleźć tego ze swojego województwa i przedstaw mu sytuację...

 

aha i zawsze możesz zadzwonic na infolinie arimr i się dowiedzieć co jest 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazlab1
      Czy rolnik który wziął maszyny na modernizacje i wykazał swoją ziemie może przepisać ziemie na dziecko by mógł wziąść premie na młodego rolnika?
    • Przez kretORG
      Witam. Czy Inżynier Architektury Krajobrazu może starać się o Młodego rolnika czy musi zrobic dodatkowe wykształecenie? (kurs rolniczy)?
    • Przez eminem
      Proponuje zeby w tym temacie kazdy napisal na jakie maszyny skladal wniosek w obecnym mlodym rolniku?
      Na co planujecie wydac 100tys?
    • Przez vdan
      Witam wszystkich.
      Mam pewien problem z rozwiązaniem sprawy przejęcia gospodarstwa rolnego wraz z dzierżawą gruntów ornych od ANR.
      Rodzice przekazują mi gospodarstwo rolne wraz z maszynami oraz gruntami ornymi w skład których wchodzą 2 działki dzierżawione od ANR.
      Złożyłem już wniosek o przyznanie pomocy MR, ale problemem będzie przejęcie dzierżawionych gruntów ponieważ dzierżawy kończą się w 2016 roku, dzierżawy nie podałem do wniosku MR - to oczywiste , ojciec ma te działki dzierżawione w programie rolno środowiskowym, program do 2018 roku. Gdy przejmę gospodarstwo wraz z dzierżawami i ANR wyda zgodę na przejęcie tej dzierżawy to przedłużą mi umowę do momentu zakończenia się programu rolno środowiskowego?, czy może nie wydać na to zgody?. Dodam że planuje wystąpić o kupno dzierżawionej ziemi, ale wiem że muszę być dzierżawcą gruntu min. 3 lata żeby mieć prawo pierwokupu. Jeżeli nie wydadzą zgody na przedłużenie do 2018 roku to w 2016 roku będę dzierżawcą max. 2 lata - prawo pierwokupu nie będzie się mnie tyczyło. Powinienem skonsultować to w ANR, ale czy ktoś miał podobny problem?.
      Co robić?
      Ps. zapewne nie tylko ja( młody rolnik) będę miał ten problem.
    • Przez MichalAlone
      Siemanko Nie dawno ojciec przepisał mi gospodarkę.Uzyskałem 100 tys dopłat poszukuje dobrego używanego ciągnika o mocy do 100-170 KM i pługu 4 skibowego
      obracanego.mam 20 ha pola ale moa zamiar do kupić jeszcze 50 ha 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj