Polecane posty

Koledzy a male pytanko czy te ok 30 l oleju to wchodzi lacznie do tylnego mostu i skrzyni bo do zwolnic wiem ze osobno.? ile litrow wchodzi lacznie do zwolnic i jaki ojej proponujecie do silnika??? Oczywiscie chodzi o nasz ulubiony ciagnik c-360. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

tak do zwolnic i skrzyni osobno olej się leje. Znając życie to koledzy będą Ci polecać droższe oleje typu fusch lub turdus. Jeśli nie robisz zbyt dużo mgh rocznie to superol CB w zupełności wystarczy :) Gdyż superol CB powinno się wymieniać co 150mgh a fuscha czy turdusa to i 250-300 mgh i dopiero możesz wymieniać :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Trzeba nie mieć sumienia by lać superol cb do silnika,przynajmniej milvus.I wymiana co 100 mth.Gwarantuję że silnik będzie wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

no weź nie przesadzaj ;) jak silniki perkinsa zalewają turdusem to 250mgh robią i dopiero wymiana ;)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

250 mth?tylko tyle?500 minimum...A potem że silniki się psują.Ciekawe czy jak taki kupi JD lub Fendta to też tak dba?I koniecznie woda do chłodnicy i wyrzucić termostat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

zamiast cwaniakować wpadnij do działu massey ferguson seria3xxx i sobie zobacz jak zaleca producent bo jeden z kolegów bardzo ładnie to rozpisał ;) dopiero wtedy wpadnij tu i komentuj.

A na temat wody i termostatu to się nie będę wypowiadał.

 

P.S Następnym razem poczytaj trochę na temat tego czego w danym momencie będziesz się wypowiadał :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Nie cwaniakuję,po prostu wyraziłem swoje zdanie że jak dbasz tak masz.U mnie w C360 zwolnice,skrzynia biegów zalana Hipolem 15F od 6 lat i podnośnik działa

dobrze.C360 3p ma taką samą skrzynię jak C360 a nie Massey Ferguson,więc o czym tu mowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

mówiliśmy o oleju do silnika i ilości przepracowanych mgh na nim a Ty wyjeżdżasz ze skrzynia w MF ;)

Chyba się pogubiłeś?


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ty się pogubiłeś bo koleś pytał o olej do skrzyni biegów 60-ki (34 post) a ty wyleciałeś z superolem.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kolega HondaMtx po prostu nie odróżnia skrzyni biegów od silnika.Zdarza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Koledzy a male pytanko czy te ok 30 l oleju to wchodzi lacznie do tylnego mostu i skrzyni bo do zwolnic wiem ze osobno.? ile litrow wchodzi lacznie do zwolnic i jaki ojej proponujecie do silnika??? Oczywiscie chodzi o nasz ulubiony ciagnik c-360. pozdrawiam

 

 

Panowie a może wam się pomyliło?? Kolega wyraźnie napisał "I JAKI OLEJ PROPONUJECIE DO SILNIKA" Hm??

 

@volvo wrzucam temat w którym pisze co ile wymienia się olej w silniku;

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/21876-oleje-i-plyny/

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Nie mogę znaleźć pozycji C360 w tym temacie.Co ty wyjeżdżasz z tym MF?Porównujesz jakość produktów oryginalnych z marnymi robionymi na licencji?

Częstsza zmiana oleju nikomu nie zaszkodzi,zwłaszcza gdy proponujesz jazdę na superolu CB.To chyba najgorszy możliwy olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

dobra niech Ci będzie, koniec z Mf. No i może to lepiej bo znalazłem temat o olejach do c-360 w ktorym brałeś temat w dyskusji i wszyscy piszą, że wymiana co 200-250mgh a Ty wyjeżdżasz ze 100mgh :D

 

Oto ten temat jakbyś nie mógł znaleźć:

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/47944-olej-silnikowy-c360/


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam KOledzy ,az boje sie znow o cos tutaj zapytac bo widze ze dyskusja idzie prawie na noze hi hi, dobrze ze siedzicie daleko od siebie. wiec z skrocie zwolnice hipol tylny most hipol ok 30 l skrzynia tez hipol i ile litrow czy skrzynia i most tylny to razem 30 l? ale co do silnika to widze ze nie macie jednej wersji wiec juz sam nie wiem zobzcaze co sklepy oferuja i jakie ceny i podejme decyzje. moja 360 nie robi duzo oranie siew zniwa zlecam koledze co ma 200 ha i ma super sprzet i jestem pewien roboty ja tylko reszte prac robie bronowanie, nawozenie, opryski itp czasem inne prace wiec nie dostaje ostro ciagnik. a teraz remontuje ciagnik kapiatlka i ucze sie dopiero budowy ciagnika i rolnictwa bo tesciu i szwagier wyjechali za granice i dlastego jeszcze o wiele spraw pozwole sobie tutaj zapytac. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skrzynia i tylny most jest połączona tak że olej swobodnie przepływa między nimi.

Ilość potrzebnego oleju to 25 - 30 litrów.

W zwolnice 2x1,5L

W latach produkcji tych ciągników zalecano Hipol 6. Jak kupisz lepszy przekładniowy to z pewnością nie zaszkodzi.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

HondaMtx ja dobrze wiem co pisałem.Ja zmieniam co 100 mth.Kolego mgh to jest masa razy przyśpieszenie ziemskie razy wysokość.Więc najpierw zastanów się co piszesz za brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Panowie a może wam się pomyliło?? Kolega wyraźnie napisał "I JAKI OLEJ PROPONUJECIE DO SILNIKA" Hm??

 

Fakt. Troche nieskładnie piszesz i nie idzie jednej odpowiedzi od drugiej odrużnić.

 

Jednego nie rozumiem. Instrukcja mówi o wymianie oleju co 200mth. Starego syfiatego superolu. Lejąc lepszy proponujecie wymiane po połowie zalecanego przebiegu na kiepskim superolu. Czy to aby nie na odwrót?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Skutki są takie że zrobiłem 10 mth po wymianie oleju i olej jest nadal tego samego koloru.Silnik w środku jest czyściutki.

W t25 też tak wymieniam i przy rozbieraniu silnika nie było co myć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Kolego Seweryn nie miej mi tego za złe, że napisałem te 250 mth dopiero następna wymiana ale nie znam wszystkich danych na pamięć a te 250mth podałem dlatego,że koledzy w jednym z tematów tak radzili wymieniać olej :) a napisałem tak dlatego, żeby kolega @wesolymaniek nie posłuchał @volvo i wymieniał co 100mth bo tylko szkoda pieniędzy.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

@HondaMtx odwal się ode mnie.Ja tak zmieniam bo uważam że jest tak dobrze.A wy róbcie jak chcecie,do niczego nie zmuszam.

I jeszcze jedno-wymiana raz w roku musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@volvo ja do Ciebie nic nie mam. Jeśli czujesz się urażony przeze mnie to Sorry :) jeśli Ty wymieniasz co 100 mth to Twoja sprawa i nikomu to nie przeszkadza tylko staraj się być obiektywny bo skoro większa część ludzi twierdzi, że wymiana co 100 mth to trochę za często to coś musi w tym być. Zwróć też uwagę, że nie każdego stać wymieniać dwa razy w roku olej lub wymieniać go bez potrzeby jeśli robi niewiele w ciągu roku nim.

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Nie rozróżniasz mgh od mth i uważasz się za źródło wszechwiedzy?Wolę wydać pieniądze na olej,częściej go wymieniając niż na remonty,

zgodnie z zasadą- kto smaruje ten jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

nie masz się czego czepiać to do źle napisanego skrótu sie dopierniczasz ;) dobra szkoda czasu na dyskusje z Tobą bo Ty wiesz lepiej :)


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvo    47

Kupiłem ciągnik kilka lat temu za swoje ciężko zarobione pieniądze i staram się o niego jak najlepiej dbać by się nie psuł.Może i za często zmieniam olej,mógłbym na tym zaoszczędzić na rok 140 zł.Ale wolę mieć pewność że silnik ma optymalne smarowanie.Każdy ma prawo do własnego widzimisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez Szymono2106
      Witam.Posiadam zetora proxime 90 power z 2012r. Ma 2000 godzin. Na drugim półbiegu to znaczy jak świecą sie dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Bez obciążeni jedzie normalnie. Czyżby tarczki? Czy może coś innego. Da sie to jakoś jeszcze sprawdzić bez rozbierania? Dodam że na jednym półbiegu jedzie jak należy.
    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
    • Przez MateuShew
      Witam użytkuje ursusa 4011 po 9 latach bez uruchomienia. Odpaliłem go kilka miesięcy temu  pojawił się  pewien problem odnośnie podnośnika w 4011. Bowiem kiedy chce podnieść  cięgła do góry ursus podnosi normalnie lecz  kiedy chce je opuścić i dam dźwignię na sam dół to on wtedy też podnosi, lecz gdy dźwignia jest po środku cięgla opadają na sam dół. Wie ktoś co może być przyczyną ?
    • Przez Piotr121z
      Witam mam problem z samem laser 90T pękła mi zębatka od synchronizatora w skrzyni biegów i moje pytanie brzmi jak im rozjechać przodem czy tyłem z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj