Polecane posty

Dawid18    2

Witam. Chdziałbym się dowiedzieć jaki będzie dobry olej do skrzni do ursusa c-360, chciałbym żeby był wmiare żadki i nadający się do hydrauliki siłowej.

 

Mam w swojej c-360 olej HIPOL i jest bardzo gęsty w zimowych warunkach i HDS mi nie działa tak jak powinien i szukam jakiegoś zastępczeko oleju. Prosze o propozycje z góry dziękuje. Pozdrawiam.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Ja mam w c-360 i ursusie 3512 olej HL-46 i nie ma problemu z hydrauliką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawo10    1

"Przeznaczony do stosowania w średnio obciążonych układach przeniesienia siły oraz napędu i sterowania hydraulicznego urządzeń z napędem hydrostatycznym, pracujących przy podwyższonej temperaturze i wilgotności otoczenia."

 

Skoro jeździ zima to rzadszy olej w skrzyni też się przyda, lepiej wpłynie w szczeliny i nie będzie taki gęsty w mróz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Czyli jest dość żadki na mrozie?


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Agrol jest idealny wg mnie na zimę. Zapale ciągnik i już mogę manewrować turem. Ale ciekawe jak on się będzie sprawował latem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

O taki olej mi chodzi żebym był żadki, a o lato to się nie martwę bo przeleje stary i będzie git majonez.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LOST    7

Mówią że Agrol zachowuje swoją gęstość niezależnie od temperatury, ja w C-355 mam Hipol, ale jak nadarzy się okazja to raczej zmienię na Agrol.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

Ja przez Hipol 3 razy odkręcałem pokrywe z pompą. Napęd pompy okręcało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

Lux 8 lub 11 dostepny w sklepach rolniczych bańka 20 L 146 zl mam taki sam w ursusie c328 w skrzyni i w podnosniku i wszystko działa normalnie nawet teraz w zime przy mrozach w nocu -11 a dzien ok 0 C


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Dzisiaj zalałem c-360 olejem HL-46 ( Hydrol ) i jest dzień do nocy chodzi tak wsztstko jak latem i o taki mi chodziło. Dzięki za rady i pozdrawiam.

Edytowano przez Dawid18

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Jak widzisz nie kłamałem i moja rada się przydała:D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Dziękuje jeszcze raz. J też pozdrawiam. Jestem zadowolony z tego oleju a tak apropo to po ile u ciebie stoi ten olej??


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozon87    29

Dokładnie nie pamiętam ale chyba 150zł za bańke 20 litrów w sumie niedrogo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja dałęm 135 zł za bańke 30l. Orginalnie pakowany orlenowski

Edytowano przez Dawid18

Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Do skrzyni i do mostu wchodzi około 30-35 litrów więcej nie ma co lać niż 30l bo jak będzie więcej to wszędzie pojawią się przecieki. Ja mam wlane 35l ale to 5l to w dżwig uciekło.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Osobiście skrzynie mam zalaną hipolem. Nie ma potrzeby lać lepszych olei do skrzyni bo przeciez to zwykla skrzynia bez zadnej elektroniki i elektrozaworow i roznych pierdół tego typu :)

 

A do zwolnic polecam np olej TRANSOL

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19672

Do skrzyni hipol 80w90 coś ok 30l-jeśli dobrze pamiętam hipol u mnie jest po ok 8,- /KG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

25l lub 31l przy pracy podnośnikiem w terenie górzystym.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Osobiście skrzynie mam zalaną hipolem. Nie ma potrzeby lać lepszych olei do skrzyni bo przeciez to zwykla skrzynia bez zadnej elektroniki i elektrozaworow i roznych pierdół tego typu :)

 

A do zwolnic polecam np olej TRANSOL

Nie ma co oszczędzać najlepszym olejem jest Agrol-U bo jest hudrauliczno przekładniowy a jak każdy wie w tych ciąggnikach tak jest jest bogatym w składniki olejem oraz nie tak gęstym co hipol czyli GL-4 , bądź druga nazwa parus 80W-90. Odradzam hipolu ponieważ w zimę nie jest zbyt dobrym olejem działającym w mroźne zimy bo jak każdy wie robi się bardzo gęsty. Także Agrol-U bez dwóch zdań, ceny porównawcze Hipol 49zł za 5l a Agrol-U 57zł za 5l także wolę trochę dołożyć a optymalna ilość oleju to 28l.

Edytowano przez ursus55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@ursus55 rozumiem ze chcesz miec "najlepszy" olej u siebie w ciagniku :) ale kogo bym sie nie zapytał na pewno nie tlyko ja to kazdy leje hipol :D 40-stki, 50, 60 od kiedy je zaczeli produkowac to skrzynie byly zalewane hipolem. Moj tata pare lat do tyłu pracował w POM-ie i tam ursusy byly zalewane na gwarancji hipolem :) wiec po co kombinowac skoro hipol wystarczy??

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez Szymono2106
      Witam.Posiadam zetora proxime 90 power z 2012r. Ma 2000 godzin. Na drugim półbiegu to znaczy jak świecą sie dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Bez obciążeni jedzie normalnie. Czyżby tarczki? Czy może coś innego. Da sie to jakoś jeszcze sprawdzić bez rozbierania? Dodam że na jednym półbiegu jedzie jak należy.
    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
    • Przez MateuShew
      Witam użytkuje ursusa 4011 po 9 latach bez uruchomienia. Odpaliłem go kilka miesięcy temu  pojawił się  pewien problem odnośnie podnośnika w 4011. Bowiem kiedy chce podnieść  cięgła do góry ursus podnosi normalnie lecz  kiedy chce je opuścić i dam dźwignię na sam dół to on wtedy też podnosi, lecz gdy dźwignia jest po środku cięgla opadają na sam dół. Wie ktoś co może być przyczyną ?
    • Przez Piotr121z
      Witam mam problem z samem laser 90T pękła mi zębatka od synchronizatora w skrzyni biegów i moje pytanie brzmi jak im rozjechać przodem czy tyłem z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj