Polecane posty

kozulek2    228

A ja tam w to nie wierze i tyle ,nasłuchałem się nie takich historii ...sam wleje a potem plecie co do głowy przyjdzie.Robisz gościowi traktor z tego co masz pod warsztatem ,bo nie ma grosza i beczy żeby go poratować bo tu dziura w tulei itp. a potem kolo chodzi i gada że dał nowe części .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W reno nie będę wnikał. Ciągnika nie znam. Osobiście znam tylko motocykle które mają wspólny olej z silnikiem i stary moris. Każdy inny ciągnik ma mechanizmy przekładniowe zalane olejem do tego stworzonym. Tym bardziej jeśli instrukcja wyraźnie pisze jaki ma być. Osobiście nie widzę sensu istnienia tego tematu.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Jest sporo ciągników co mają identyczny olej zalecany i do silnika i do skrzyni więc nie taki do końca kretynizm...

Człowieku nie mieszaj, teraz są inne oleje, samo robienie wody z mózgu właścicielowi nowego ciągnika było kretynizmem, a jak by skrzynia się rozleciała nawet nie z winy oleju, tylko bubli jaki kiedyś potrafili zrobić, to taki kretyn zabrał by gwarancję bo zły olej wlałeś. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ale co ja mieszam? Pisze tylko że w tamtych czasach wspólny olej to nie była rzadkość, na desce mojego MF-a z 1980r jest naklejka zalecająca MF-Super-Tractor-Uniwersal-Oil do skrzyni jak i silnika, w renault też mam zalecane stou mc 10w30, nie jeden mechanik był w szoku ale fabryka taki zalecała i koniec. A hipol czy superol o parametrach kujawskiego zalecali bo w naszym kraju nie było nic innego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A czytałeś specyfikację oleju MF-Super-Tractor-Uniwersal-Oil? On został do tego stworzony. Poczytaj sobie o superolu i napisz czy zostało przewidziane jego użycie jako hydraulicznego czy przekładniowego. Tu kolega Mat ma rację bo mieszasz. Wyraźnie padło pytanie hipol czy superol.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak może mechanik gwarancyjny zalecać olej silnikowy do przekładni zamiast przekładniowego w nowym ciągniku jak zalecenia producenta były jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sprecyzował bym to bardziej. Jak można zalecić superol do skrzyni biegów? To tylko i wyłącznie olej silnikowy.

A sprecyzował dla tego bo są silniki które mają wspólny olej w silniku i skrzyni. Ale jest on do tego stworzony.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Ja leje do ciapka co popadnie i smiga byle nie czerwony ATF :D ( oczywiście do skrzyni ) bo cieknie i troszkę do zimy musi się przemęczyć później hipol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Wątpię czy zalany nowy superol zrobił by krzywdę tak zaawansowanej technologicznie skrzyni jaką ma C360... W silniku taż posiada koła zębate i łożyska kulkowe i jakoś nic się z nimi nie dzieje a przecież dodatkowo są narażone na działanie syfów z produktów spalania.... Nawet honda dawniej lała do skrzyń swoich aut zwykłe 10w40 i samochody śmigały, łada też zalecała to co i w silniku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przecież oznaczenie takie jak 10w 40 to tylko lepkość, do tego masz jeszcze określaną gęstość no i podstawa- dodatki uszlachetniające dzięki którym oleje dostosowane są do innych celów.

 

Oleje jeszcze nie są tak drogie by zaraz kombinować, zwłaszcza takie jak wspomniany Superol i Hipol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja żadnego z nich nie używam , chodzi mi o to że tak stare i proste konstrukcje jak wspomniany ursus będą pracować na praktycznie każdym oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

A czasami MTZ z czasów PRL nie miały w skrzyni albo hydraulice superolu jako polskiego zamiennika oleju? Coś mi sie tak zdaje ze tak było.

Zresztą do MTZ czy Ursusa to wszystko jedno co sie wleje. Wazne żeby coś smarowało.

Edytowano przez ochen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znajomy miał nowego jumza to miał w hydraulice silnikowy zalany, podejrzewam że ze względów bezpieczeństwa - pompy napędzane od rozrządu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To tak jak znajomy robił remont silnika w 355 i zalał go syntetykiem.I pretensje żę ciśnienia nie ma. Zalał superolem i jest ok.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tylko dlaczego zaraz superolem?? Przeciez sa inne geste oleje.

Superol mam ale stosuje go do smarowania lin stalowych bo do niczego innego sie nie nadaje, po nieznacznym rozgrzaniu nad kuchenka jest calkowicie rzadki jak woda.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

I właśnie dlatego śmiem twierdzić że zrobi mniejsze szkody w skrzyni starej sześćdziesiątki niż w jakimś nowszym silniku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Superol w hydraulice to wymysł polaków w pronarach. Każda inna instrukcja mtz-ta ruska, czeska, węgierska czy niemiecka podaje olej hydrauliczny do hydrauliki.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafallll360    969

Jaka na przykład był zalany 30 lat temu po przeglądzie superolem i do dzisiaj może tam być zalany superol z hipole a nic jeszcze w skrzyni nie było robione od nowości także też w podnośniku i podnosi dobrze. to znaczy że superol nie zrobi nic skrzyni ?

Edytowano przez Rafallll360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

człowieku spuść ten olej bo Ty sam nie wiesz co tam zalałeś i co dolewałeś przez te 30 lat ,zalej olej przekładniowy i jak chodziło to będzie chodzić ...HIPOL spokojnie wystarczy ,nie ma co wydziwiać w takim ciągniku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafallll360    969

Olej w ciągniku był na pewno wymieniany kilkanaście razy tylko nie wiem czym był zalany ostatnim razem,może to być hipol albo superol wymieszany z hipolem .Jest to wielka zagadka co w niej jest nalane.Jaki był by koszt 32 litrów hipola i jak wymienić filtr oleju hydraulicznego i gdzie on jest ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Po 8zł litr jest mniej więcej.Filtr jest na deklu z pompą hydrauliczną.W celu jego wymiany musisz wyjąć dolny zaczep i odkręcić dekiel z pompą.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafallll360    969

Taki trudny jest do niego dostęp :ph34r::( Ja myślałem że pod siedzeniem jest taka duża pokrywka z lewej strony

post-74741-0-53322100-1377075168_thumb.jpg

Edytowano przez Rafallll360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jest. To filtr magnetyczny. Łapie to co ściera się w skrzyni. Ale na zasilaniu pompy jest jeszcze jeden. A do niego dostaniesz się tylko odkręcając talerz z pompą.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez silver90
      Witam mam pytanie czy ktoś z was wlewał do ursusa c360 do skrzyni olej Jasol utto 10w30. Chciałbym go tym zalać żebym mógł wywracać  przyczepy nim i moim drugim ciągnikiem który chodzi na tym właśnie oleju. Co wy o tym sądzicie? Proszę o odpowiedzi. 
    • Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez Szymono2106
      Witam.Posiadam zetora proxime 90 power z 2012r. Ma 2000 godzin. Na drugim półbiegu to znaczy jak świecą sie dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Bez obciążeni jedzie normalnie. Czyżby tarczki? Czy może coś innego. Da sie to jakoś jeszcze sprawdzić bez rozbierania? Dodam że na jednym półbiegu jedzie jak należy.
    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
    • Przez MateuShew
      Witam użytkuje ursusa 4011 po 9 latach bez uruchomienia. Odpaliłem go kilka miesięcy temu  pojawił się  pewien problem odnośnie podnośnika w 4011. Bowiem kiedy chce podnieść  cięgła do góry ursus podnosi normalnie lecz  kiedy chce je opuścić i dam dźwignię na sam dół to on wtedy też podnosi, lecz gdy dźwignia jest po środku cięgla opadają na sam dół. Wie ktoś co może być przyczyną ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj