Zaloguj się, aby obserwować  
lukeski15

Case 5120 vs. Deutz Fahr 4.51

Polecane posty

lukeski15    63

Jak wiecie mój MF jest na sprzedaż i czas myśleć o czymś w zamian. Ja jako zwolennik DF jestem za DF ale tata podsunął jeszcze propozycję Case 5120 . Ciągnik ogólnie ma jak na razie spełniać funkcję głownego konia pociągowego, ale z czasem ma przyjść za niego 6 cyl DF tylko że na PROW, a ten ma mieć dołożonego tura dlatego duża 4T a nie 6.

Co byście wybrali ?

Wiem że Case ma więcej bajerów ale słyszałem że ma tam jakieś problemy z hydrauliką, a deutz to prosty ciągnik i to może jest jego zaletą :) Nie wiem czy Case ma klime ale wiem że do DF orgl montowali a nawet jak nie to można dokupić.

Więcej do wyjaśniania zostawiam wam. Piszcie co i dlaczego :) Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Case 5120 posiada klimę. Jest to Ciągnik bardzo mocny i wytrzyma wiele MTG. Oczywiście jak kupisz dobrą sztukę. Ludzie sobie go chwalą, łatwy dostęp do części. Komfort bardzo dobry i prosty w obsłudze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Oba są dobrym wyborem pod warunkiem że są w dobrym stanie ( i na to bym patrzył w na początku - nie marka, nie wyposażenie, nie wiek a stan tech.) Case bedzie pewnie wygodniejszy.

Moim zdaniem AgroXtra była by lepsza do ładowacza od AgroPrimy ze wzgledu na ściętą maskę .

W podobnej sumie co DF można mieć MF 3060 lub 3065 z końcówki produkcji.


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

Tak macie rację co do case ze wygodniejszy ale właśnie słyszałem ze mają problemy z hydrauliką. Wydaje nam sie chyba ze to jednak bedzie DF. Co do agroxtry tez myslelismy ale nie można jej dosstac bo ich malutko i pewnie nie w tej cenie. Wiecie moze gdzie można dostać te agroxtry? Tez była propozycja agrostara 4.78 ale jego to juz wgl w Polsce prawie nie ma.

Edytowano przez lukeski15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

no ja 3 rok zworze słomę deutz fahrem 4.51 a w tym roku to juz 2000 bel zwiezione i nie ma takiej tragedii podczas pracy lecz rewersu brakuje ale da się wytrzymać wszystko całkiem przyjemnie pracuje. jest dość oszczędny gdyż pali 4-5 litrów podczas zwożenia. osobiście go polecam na temat case nic nie powiem bo nie użytkowałem. jednak jak byś miał możliwość kupić agrostara w dobrym stanie i dobrej cenie to poleciłbym agrostara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasta    7

Ja też MIAŁEM Deutz'a 4.51 z Turem Quicke , super ciągnik do Tura jak i do prac , spokojnie dawał rade z Pługiem Kvedrenland 4 obrotowy jak i z agregatem ścierniskowym 3m. Tak jak pisał kolega wyżej , jest bardzo oszczędny :) , Jedyna Wada , moim zdaniem troche drogie są częsci do niego. Też nigdy nie miałem Case , ale tobie polecam Deutz'a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal2511    6

co do części to różnie bywa zależy gdzie się kupuje jeśli chodzi o allegro to są dość drogie i nie ukrywam ale jeżeli znajdziesz dobry sklep to kupisz w rozsądnej cenie. na przykład końcówka układu kierowniczego na allegro kosztuje 250 zł ja kupiłem za 150 zł. za końcówki wtryskiwaczy mechanik znalazł nam po 70 zł za boscha na allego są po 50-70 jakieś zamienniki chińskie. zresztą jaki ciągnik nie kupi zachodni to i tak cenny części będą trochę wyższe niż do zetora czy ursusa ale za to jakoś jest części jest nie do porównania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeski15    63

O części to tak się nie boimy bo wiadomo że jest tak jak mówi Rafał -drogie ale dobre :) Tak samo tato miał z kombajnem jak kupował. Ludzie gadali że do Claasa to częsci drogie i nas zjedzą. Mówili żeby kupić Bizona. A teraz my jedziemy w pole i jakieś tam usterki tylko albo nawet nie w sezonie a sąsiedzi wyjeżdżają Bizonami i zaraz wracają :) Także temat o częściach nawet nie wchodzi w grę :) Ważne że jest oszczędny i dobrze się pracuje.

Z drugiej strony Case ma wydajniejszą pompę i jest cięższy.

W sumie to najpierw trzeba sprzedać MF a ludzie nie chcą brać bo każdy z daleka dzwoni. Jak nie sprzedam do wiosny to i tak musimy coś kupić bo za duży już ten areał :/

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj