Skocz do zawartości
marles

Kontrolka ładowania c-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    246

Jeśli do tej pory kontrolka nie migała i gasła zaraz po odpaleniu, to świadczy to o jakims problemie z alternatorem:

Zawieszają się szczotki. Uszkodzona któraś dioda od wzbudzenia. Uszkodzony regulator napięcia

Czasami warto mieć w domu miernik/wskaźnik za 20 zł z marketu, aby wiedzieć orientacyjnie, jakie jest napięcie na alternatorze i akumulatorach. To pomaga postawić diagnozę.

Jeśli w alternatorze padła dioda prostownicza, to szybko zajeździsz akumulatory (składowa pradu zmiennego negatywnie odbija się na ich trwałosci)

Jak padł regulator - to j/w, zbyt wysokie lub zbyt niskie napięcie zabija a.

Sprawdzałeś podłączenia między alternatorem i akumulatorami ? Czyściłeś klemy ?

Jest wszystko w porządku. Kontrolka gaśnie przy wyższych obrotach po wtedy dopiero wzbudza się alternator. Można by dać mniejsze koło pasowe na alternatorze, wtedy ładowałby od niższych obrotów. Kontrolka zapewne mruga kilka-kilkanaście minut po odpaleniu? To oznacza że akumulatory są dobrze naładowane i nie ma włączonych odbiorników, jeżeli włączysz np. światła to kontrolka by nie migały. Jeśli tak jest, to nie ma się czym przejmować. Ewentualnie sztoki mogą mieć już gorszy styk z pierścieniami.

dokładnie tak jest, kontrolka mruga dopiero po kilku minutach po zapaleniu jak włączę światła postojowe to kontrolka nie mruga jak je wyłącze to dopiero zaczyna mrugać za kilkanaście sekund

dziękuje wszystkim za pomoc.

Wiadomość z agroFakt.pl

WItam, pomoże mi ktoś podłączyć alternator do kombajnu fahr M600? Bo teraz mam prądnice ale nie ładuje chyba bo mruga kontrolka od ładowania jak zapalam silnik. Jakie zdjęcia porobić? Zmierze ładowanie jak znajde czas i napisze i jakie zdjęcia zrobić wam?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żadnych zdjęć nie rób, bo to nie jest temat o kombajnach. Poza tym na forum jest już chyba wszystko o podłączeniu alternatora.

witam, mam problem z ładowaniem akumulatora w ursusie c-360 3p, a mianowicie podczas pracy silnika cały czas pali się kontrolka ładowania. Alternator na pewno jest dobry bo sprawdzałem go u fachowca, napięcie w instalacji jest takie jakie na akumulatorze przed odpaleniem silnika, instalacja jest nowa. ma ktoś pomysł co to może być?

balcerek1    91

No to dziwne że u fachowca był dobry a tu nie.Jedno małe ale czy odłączyłeś regulator napięcia prądnicy.Jak nie to ściągnij fachowca żeby zrobił ci instalacje pod alternator. :P

Nie wiem co to masz za problem. Na forum jest tyle tematów o tym że głowa mała.

A kabelek od wzbudzania alternatora do kontrolki masz pociągniety i podłączony?

Adi96    849

Nie chcem zakładać tematu ale problem się tyczy do kontrolki ale od ciśnienia oleju.Od paru dni zaczęło coś mi szwankować tzn jeżeli pierwszy raz odpaliłem ciągnik to kontrolka była normalnie i zaraz zgasła,  jeśli go zgasiłem to się nie pojawiła po kilku sekundach tylko po paru minutach myślałem na początku że gdzieś stacyjka nie łączy ale się świeciła od ładowania,sprawdziłem kable jest w porządku.Moje przypuszczenia że  czujnik do wymiany zaczął wariować tylko mnie to dziwi bo go nie dawno wymieniałem tak na wiosnę i to oryginał CS-1 

sybiuszek24    3

Witam.A umnie wogóle żadna kontrolka nie świeci przy zgaszonym ciągniku.I tu moje pytanie czy to może być przczyną regulatora napięcia?Bo prawdopodobnie za dużo ładuje bo aż aku jest gorące.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się