Zaloguj się, aby obserwować  
Mariusz233

Nieuczciwy skup zbóż

Polecane posty

Mariusz233    0

Witajcie otóż ostatnio byłem w skupie z pszenicą i wilgotność wyniosła ponad 15.3 zdziwiłem się bardzo postanowiłem zrobić dwie inne próbki tego samego zboża w innych miejscach i wilgotność była w granicach 14, więc moje pytanie gdzie można zgłosić nieuczciwość takiego skupu? i przestrzec innych rolników przed takim oszustem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Na tym forum mozesz napisac nazwe tej firmy i jej adres, na pewno pomoze to wielu rolnikom z forum uniknac tego skupu i przestrzec innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Oszukiwali , oszukują i będą oszukiwać :unsure:


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślisz, że gdzie indziej bedzie lepiej ??? wszedzie oszukuja jedna wielka mafia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

pare lat temu jak ojciec miał zakontraktowany jęćzmmien browarny to co pare dni woziliśmy próbę i za każdym razem były inne parametry. to wilgoć, to choroba, to to, to tamto. co ciekawe za każdym razem zawoziliśmy te same ziarno(ze 3 kg) w tej samej reklamówce z której pobierali swoją prubkę a reszte oddawali hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak jest nieurodzaj, to nikt nie wybrzydza, bierze co popadnie, a jak urodzaj to sami nie wiedzą co chcą, najlepiej za darmo oddać to i tak by chcieli dopłatę. ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Z tego co wiem to wilgotnościomierze mają jakiś zakres błędu w granicach 1%, ale to pewnie zależy od firmy wilgotnościomierza.

 

Jak nie tak, to wezmą Twoje zboże dobrej jakości jako paszowe, poleży u nich dwa dni i pójdzie jako konsumpcyjne, a rolnik będzie się cieszył że oddał za żółciaki


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Kwinto99
      Witam serdecznie chciałem się zapytać czy wie ktoś o jakimś skupie królików , w grę wchodzą trzy województwa małopolskie, świętokrzyskie, śląskie (mieszkam na pograniczu). i czy orientuje się może ktoś o warunkach oddawania króli?
    • Przez Kwinto99
      Witam serdecznie chciałem się zapytać czy wie ktoś o jakimś skupie królików , w grę wchodzą trzy województwa małopolskie, świętokrzyskie, śląskie (mieszkam na pograniczu). i czy orientuje się może ktoś o warunkach oddawania króli?
    • Przez Ezekiel
      Co sądzicie o tych proporcjach zbóż na tone paszy dla tuczników:
      Jęczmień 200kg 
      Pszenica 100kg 
      Pszenżyto 250kg
      Kukurydza 275kg 
      Śruta np. rzepakowa  150kg
      Dodatki 25kg
      Czy dla 200 tuczników wystarczy 60 ton paszy?
    • Przez Kuba10302
      Witam! Czy w województwie mazowieckim znajdują się jakieś skupy królików lub nie wiecie kto mógłby kupować króliki.Hodowla duża nie jest.
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj