Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
semos

Wariator prędkości - górny pasek zbyt luźny? - MF 206

Polecane posty

semos    11

Mam problem z kołami na wariatorze prędkości jazdy a mianowicie górny pasek mam zbyt luźny - jest tak luźny, że podczas podjazdu pod dużą górę ślizga a co za tym idzie ,,obgryzło" mu boki i strasznie się niszczy ten pas. Koła ładnie się rozkładają podczas ruchu siłownikiem ale ten górny pas jest bardzo luźny.

bazalt50    9

Przesuń wariator delikatnie w dół, 3-4 cm nie więcej. Jeśli to nie pomoże, to pas masz do wymiany. Mam ząbkowany, jest BARDZO trwały i elastyczny. Nie pamiętam komu - pisałem na forum - pasy muszą być bezwzględnie suche i czyste.

Mam 206 już 18 sezonów, rok produkcji to chyba 76 a pasy napędowe mam oryginały.

strd    4

A czy ten pas sobie nie skacze przypadkiem? A jak stoi to jest napięty tak samo jak dolny, albo i mocniej? Jeśli tak, to nie dlatego, że jest luźny, tylko dlatego, że pasy są nierówno naciągnięte Założysz nowy pas to też mu zaraz jeden bok zetnie :/. U mnie tak było bo całe mocowanie było wygięte (tak go kupiłem) dorobiłem regulację jednego z płaskowników od napinacza i udało mi się wyregulować tak, żeby ładnie chodziły.

Wiadomość z agroFakt.pl

semos    11

dolny jest bardziej napięty niż górny, wkręciłem z 1 cm tej rzymskiej śruby i już jest lepiej bo przy podjeździe pod górę się nie ślizga - a wcześniej tak robił

strd    4

Jak jest wszystko dobrze, to nie da się napiąć tych pasów nierówno, bo one napinają się nawzajem. Przyjrzyj się przy schodzeniu z obrotów co się dzieje z tym górnym pasem i zerknij, czy aby ta rura na której wisi wariator nie jest przekoszona (nieprostopadła do pasków).

eugene    0

troche pozno ale mozekomus sie przyda ( strd ) dobrze napisal ja to przerabialem u siebie naciagaja sie wzajemnie ale musza isc w linii do kola idealnie

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować