karol2306

Deutz Dx 4.50 - kontrolka

Polecane posty

karol2306    12

Witam

 

Ostatnio podczas wciskania sprzęgła zapala mi sie kontrolka zaznaczona na fotce. Od czego ona jest???

 

xv0z.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowano przez karol2306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Wątpie żeby to było od temp oleju. Nie ma znaczenia czy olej ciepły czy zimny. Jakieś inne sugestie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aregus    0

A jak na wciśniętm sprzęgle przełączasz biegami tzn tą mniejszą dźwignią co przełączasz na szosowe i terenowe to coś się zmienia? mi się wydaje że u mnie w dx110 ona też się zapalała jak miałem podłączone zabezpieczenie przed przypadkowym uruchomieniem silnika i właśnie był tam chyba związek jakiś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

To jest kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni (smarowanie tam jest ciśnieniowe podobnie jak wał korbowy w silniku). Dopuszczalne jest świecenie kontrolki podczas wysprzęglania czyli podczas wciskania sprzęgła (wtedy przestaje pracować pompka smarująca skrzynię (napędzana jakimś wałkiem skrzyni biegów). Z tłumaczenia niemieckiej instrukcji (amatorskiego - nietechnicznego) zrozumiałem też że kontrolka może się zapalać na małych obrotach przy mocno rozgrzanym oleju skrzyni biegów. Chyba też z tego powodu NIE WOLNO zabrudzić oleju dolewką innego albo resztkami z siłowników pożyczonej przyczepy.

Edytowano przez szczepek2

Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Dopuszczalne jest świecenie kontrolki na podczas wysprzęglania

 

Czyli po prostu podczas wciskania sprzęgła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AVIATOR    0

panowie a wiecie może od czego jest ta kontrolka(powyżej tej zaznaczonej na zdjęciu) i gdzie znajduje się do niej czujnik.u mnie kabelek leży na skrzyni .

nie pytam oczywiście o tą od ręcznego.

pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

To jest kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni (smarowanie tam jest ciśnieniowe podobnie jak wał korbowy w silniku). Dopuszczalne jest świecenie kontrolki podczas wysprzęglania czyli podczas wciskania sprzęgła (wtedy przestaje pracować pompka smarująca skrzynię (napędzana jakimś wałkiem skrzyni biegów). Z tłumaczenia niemieckiej instrukcji (amatorskiego - nietechnicznego) zrozumiałem też że kontrolka może się zapalać na małych obrotach przy mocno rozgrzanym oleju skrzyni biegów. Chyba też z tego powodu NIE WOLNO zabrudzić oleju dolewką innego albo resztkami z siłowników pożyczonej przyczepy.

Popieram, tak wlasnie to dziala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

panowie a wiecie może od czego jest ta kontrolka(powyżej tej zaznaczonej na zdjęciu) i gdzie znajduje się do niej czujnik.u mnie kabelek leży na skrzyni .

nie pytam oczywiście o tą od ręcznego.

pozdrawiam.

 

 

Ktoś wie gdzie ten czujnik znaleźć??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Jeśli się nie mylę to jest on po prawej stronie miedzy rozdzielaczem hydrauliki a lewarkami od biegów tuż przy łączeniu skrzyni z tylnym mostem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niki20    7

Jest tam jeden czujnik, ale to od ciśnienia oleju czyli tej górnej kontrolki. Do dolnej kontrolki (od smarowania skrzyni) kabel wisi koło skrzyni i jak go masuję to świeci się ta dolna kontrolka więc on jest na pewno od niej tylko gdzie ten czujnik :o

Edytowano przez Niki20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kojak    1

Jest tam jeden czujnik, ale to od ciśnienia oleju czyli tej górnej kontrolki. Do dolnej kontrolki (od smarowania skrzyni) kabel wisi koło skrzyni i jak go masuję to świeci się ta dolna kontrolka więc on jest na pewno od niej tylko gdzie ten czujnik :o

Szukaj w zasięgu kabla, albo na trattore.com możesz się rozpatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Tomas13
      Mam problem z ciągnikiem  Belarus 952.4. Kontrolka od świec żarowych po przekręceniu kluczyka powinna się świecić przez około 30sek od momentu przekręcenia kluczyka i zacząć migać po tych 30sek informując ze świece są nagrzane, po odpaleniu silnika powinna zgasnąć. Teraz jest tak ze kontrolka miga od razu po przekręceniu kluczyka  (co ok 3sek przez ok 0,5sek) . Włączenie silnika nie powoduje przerywa migania kontrolki, sama przestaje migać po kilku minutach. Co może być tego przyczyną, czy to problem z jakimś przekaźnikiem/sterownikiem świec???
    • Przez DARO76
      Witam.
      Mam dylemat jaki ciągnik wybrać Ursusa C-360 czy może Deutz D 7006 .Oba ciągniki są w podobnej cenie i oba mają nie naganny stan.Deutz jest sprowadzony z Szwecji i rocznikowo jest starszy od C-360 o 12 lat. Może ktoś z kolegów użytkuje takiego Deutza i napisze jak się sprawuje czy nie ma problemów z częściami itp.Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez hofik
      witam. mam taki problem z deutz fahr agrotron 150 2005r. mianowicie kontrolka z kłódka miga sygnałem 5 mrógnięć przerwa 1 mrógnięcie i od nowa. nie działa podnoszenie plecaka z kabiny.
    • Przez Konrad88
      Koledzy pomóżcie. Potrzebuje walek atakujacy przedni. Pacjent deutz agroplus 85. Ilość zębów 8 i 37 Nie ma może ktoś jakieś używki? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj